Makale Arşivi
  
  
  
Fotoğraf Çekimleri
  
Yurtdışı Gezi Fotoğrafları
  
Hazırladığı Eserler
  
Seminer ve Konferanslar
  
Plaketler
  
Teşekkür Belgeleri
  
Ödül Törenleri

25 YIL ÖNCESİNDEN BİR SELAM

Hayatıma giren güzel insanları hiç bir zaman unutmam.Vefa benim önceliğimdir.Bir iyilige onlarcası ile karşılık vermem öğretildi. Vefa imandandır.Böyle şekillendi ruhumuz.
Merhum Gazeteci Nevzat Gümüş. il gazetesinde yazı işleri müdürüyken Genel Yayın müdürüm. Artvin'li , MKE den emekli aydın bir insandı. Şair di.Köşe yazısında il müdürlerini güzel haşlardı.Şehir yöneticileri saygı gösterir sözü karşılık bulurdu.Bize gazetecilik kadar insani değerleri önde tutmayı da öğretti.Boş zamanlarında haber merkezinin daktilolarıni tamir ederdi.
Odasindan gelen daktilo tıkırtısının yavaş veya hızlı olmasından konunun önemini anlardım.Eger sertçe vurarak yazarsa ,döver gibi tuşlara vurursa "yarın bir il müdürü yandı." derdim. Zonaya yakalandı.2 kalp krizi geçirdi. Yine geldi çalıştı.O hasta ben nişanlı idim.Ona gelen buket çiçekleri akşam kartvizitleri söküp nişanlım Aygen hanıma götürüyordum.
Öğleyin aparatif yerdi .Vefat ettigi gün haber merkezine geldi.' Senin ekmek arasını ayırttım.Yine işe dalar aç kalırsın gir mutfakda ye. 'dedi.Benimle son konuşması böyle oldu.
Yıl 1997.Akşam 17.00 de evine gitti. Bende gazeteyi bağladım. SSK hastanesinde yatmakta olan Gazeteci Erol Öztürk ü ziyarete gittim. Hastane kapısında oğlu Oktay Gümüş ün hemşire hanımı bir ceset in üzerinde ağlıyor.O ceset Nevzat abininmiş o an yıkıldım. Gazeteyi arayıp baskıyı durdurdum. Evine girerken 3.kalp krizini geçirmiş.
Allah rahmet eylesin. Kırıkkale ye gelen bir çok hizmete öncülük etti. Kalemi ile fırça atar , sohbetinde son derece beyefendi olurdu.Makam odası dolar taşardı.O nu herkes sever ve sayardı.
Vefatından sonra gazetenin bulunduğu sokağa Kırıkkale Belediye Meclis kararı ile 'Gazeteci Nevzat Gümüş sokağı 'adı verildi. Şehir emektar gazetecisine vefasıni böyle gösterdi. Vefatından sonra şiirleri DOSTLARA ARMAGAN isimli kitapda yayınlandı. Gazete olarak adına şiir yarışması düzenlendik. Yarışmaya katılan şiirler Kırıkkale nin ilk şiir antolojisi olarak yayınlandı.
Örnek bir insan.
Örnek bir demokrattı.
Güzel dost ağabey seni hiç unutmayacağım.
HEP DERİM ;
BU HAYATTA GÜZEL İNSANLAR DA VAR...

Bu yazı 2312 kere okunmuştur.

Ercihan Çakmak
Kale Medya Grup
Yönetim Kurulu Başkanı

  
  
  
  
  
  
 
kalehaber.net 2010 - Tüm hakları saklıdır.