Makale Arşivi
  
  
  
Fotoğraf Çekimleri
  
Yurtdışı Gezi Fotoğrafları
  
Hazırladığı Eserler
  
Seminer ve Konferanslar
  
Plaketler
  
Teşekkür Belgeleri
  
Ödül Törenleri

TARİHİ BİR GÜN

Kırıkkale nihayet uydu üzerinden yayın yapan televizyona kavuşuyor.

 

Büyük uğraş vermemize rağmen ilimizde RTÜK’ün istediği şartlarda bir TV    kurmak ve önemlisi yaşatmak son derece zor. Çünkü aylık ciddi bir maliyeti bulunmaktadır.

 

Kale Medya Grup olarak sürekli olarak Kırıkkale’yi ekranlara taşıyacak çözüm arayışları içinde bulunuyorduk. Tüm ekip olarak televizyonumuzun olmamasını vücudumuzun bir parçasının eksikliği gibi hissediyorduk.

 

            Halkımız ve dostlarımız   Tv  beklentilerini sürekli olarak bize ilettiler. Bu şehirde 21 yıl gazetecilik yapan ve Allah’a  Şükür şimdi bir medya grubunun başında bulunan bir Kırıkkale Sevdalısı olarak Kırıkkale’ye bir   Yerel Tv kazandırmayı üzeremize görev bildik. Özellikle Kırıkkale’nin en büyük medya merkezi konumunda olan ve ulusal bir basın kuruluşu gibi iç mimarisi ve teknolojisi dizayn edilen binamız Kale Medya Plaza’dan sonra taleplerde ciddi artış  ,  hatta   dost sitemleri bile oldu.

 

            20 yıldır Kırşehir'de karasal olarak yayın yapan Ahi Tv uyduya çıkarak HD yayın kalitesiyle dünyanın 4’te 3 üne yayın yapar konuma gelmiştir.

 

Ahi tv Kırşehir ve Kırıkkale’nin ortak televizyon   kanalı olarak Kale Medya Grupla iş ortaklığı anlaşma yaparak ortak yayın için hazırlıklara başlamıştır. İki şehir olarak ekranda güç birliği yaptık.  ‘Kardeş şehirlerin ortak kanalı ve Anadolu’nun ekranı olacaktır’.

 

            Yeni doğan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi üzerindeki Kale Medya Plaza’nın üst katında  170 metrekarelik modern stüdyosunda test yayınları için start verilmiş ,  Kırıkkale’den uydu bağlantısı sistemi kurulmuştur.

 

            Kardeş iki şehrin ortak tv kanalı olarak yayın yaparak ilimizin iletişim alanında önemli ihtiyacı olan yerel televizyon özlemi nihayet son bulmak üzeredir. Bugün saat 20.15’de başlayacak olan yayın üç saat kesintisiz devam edecektir.

 

Bu gün Kırıkkale medya tarihinde tarihi gündür.

 

            Ahi TV kısa sürede tamamlayacağı test yayınlarının ardından günlük; görüntülü haber bültenleri, yöresel müzik yayınları, röportaj , sohbetler, günün ve haftanın önemli gelişmeleriyle sizlerle buluşacaktır. Kırıkkale geneli iletişim sağlandığı gibi ilimiz dışında yaşayan 100 bin kadar hemşerilerimizde artık her gün Kırıkkale' deki gelişme ve olayları günü gününe takip edebilecektir. Tarafsız yayın ilkemiz Televizyon yayıncılığında da aynen devam edecektir.

 

DEĞERLİ HEMŞEHRİLERİM

Ahi TV bizim değil ,sizindir. 

Kırşehir ve Kırıkkale’nin ortak değeridir.

Herkese görev düşüyor.El birliği ile

yaşatmamız gerekiyor.

Firmalarımızdan   , sivil toplum kuruluşlarına

Siyasetçilerimizden, bürokratlarımıza .

Halkımızdan,   mahalli   sanatçılarımıza.

Yerel ve ulusal medya’da görev yapan meslektaşlarımıza görev düşüyor.

 

            Bir ilin TV’si il kimliği için son derece önemlidir. Bir medya statüsüdür.

 

Şehrimizin televizyonunun olmaması bir  eksiklik olarak algılanıyordu.İl’in evlere,işyerlerine,kurumlara  ulaşan medyasıdır. İlçesi, köyleri,şehir merkezi ve il dışındaki hemşerilerin ortak buluşma noktasıdır.

 

            Bu arada sürekli olarak ‘Kırıkkale’nin bir Tv yok’ diyenlere sesleniyorum. Buyurun Televizyon...

 

            Görüş ve önerileriniz çalışmamıza güç verecek hız katacaktır.

 

            Bu arada sizinde yapmanız gereken gazetemizin bu günkü 12.sayfasındaki duyuru   ilanındaki gibi uydunuzu HD uydu olarak değiştirmenizdir. Çünkü birkaç aya kadar Türkiye’de tüm televizyon kanalları HD yayına geçecektir. Ahi TV bu sebeple gelecekte  bu duruma şimdiden hazırlık yaparak HD kalitesinde  yayınına başlamıştır. D -Smart Aboneleri için ise sadece ayar yapmaları yeterlidir.

 

            Bilindiği gibi medya gurubumuz Kırıkkale’mizin yerel TV ihtiyacını karşılamak üzere 1.5 yıl toplam 100 yayın olmak üzere aralıksız her Pazartesi Vatan TV de ‘Gündem Kırıkkale’ programını hazırlayarak televizyon yayıncılığında bilgi ve tecrübelerini artırarak bir nevi yerel TV yayınının ön hazırlığını yapmıştır.

 

            Bu arada bizlerle beraber Kırıkkale’de yola çıkan Ahi TV Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Eraslan beye,Genel Müdür Müşerref Acer beye ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkür ederim.

 

SONUÇ OLARAK ...

Kırıkkale iletişim alanında

Kırıkkale basın sektöründe

Kalehaber gazetesi ile başlayan,

kalehaber.net ile hız kazanan,

Radyo Güneş ile yayın ağını genişleten ve

Kırıkkale’nin en modern medya plazası ile taçlanan medya sektöründeki yatırımlarımız Ahi TV’nin ilimizde ve bünyemizde yayını ile birlikte zirveye ulaşmıştır.

 

            Yerel TV çalışmalarımız tüm hızıyla devam ederken ilgi ve desteklerinizi lütfen bizimle paylaşınız.

 

Yakında...

 

Ahi TV Kırıkkale haber bülteninde görüşmek üzere...

 

İyi Seyirler...

Bu yazı 2001 kere okunmuştur.

Ercihan Çakmak
Kale Medya Grup
Yönetim Kurulu Başkanı

  
  
  
  
  
  
 
kalehaber.net 2010 - Tüm hakları saklıdır.