Makale Arşivi
  
  
  
Fotoğraf Çekimleri
  
Yurtdışı Gezi Fotoğrafları
  
Hazırladığı Eserler
  
Seminer ve Konferanslar
  
Plaketler
  
Teşekkür Belgeleri
  
Ödül Törenleri

KALE MEDYA YAZARLAR TOPLANTISI

Kalemedya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ercihan Çakmak’ın 29 Haziran 2011 tarihinde Sarıkonak’ta düzenlenen Kalehaber ve Kalehaber.net yazar ailesinin mensubu ‘Yazarlarımız Toplantısı’n da yaptığı konuşma. Toplantıya 30 yazar katıldı. konuşmalarda görüş alışverişinde bulunuldu.

Değerli davetliler
Kalemedya ailesinin Sayğıdeğer yazarları

Bugün burada Kalemedya grubunun bir yıllık hizmetlerini özetlemek için sizlerle buluştuk. Bir yılda medya alanında yaptığımız yenilikleri sizlerle paylaşmak istedik.

Değerli yazarlarımız
Gazeteler ve haber siteleri 4 saç ayağı üzerine oturur.

Bunlar Haber, fotoğraf, reklam ve köşe yazarlarıdır.Sizler bu gurubun önemli köşe yazarı bana göre de köşe taşlarısınız.

Bu bakımdan ilk toplantımızı şehir yöneticileri, bürokratlarından ziyade sizlerle yaparak hasbihal etmek kendi ailemiz içinde rahat bir konuşma ortamında görüş ve önerilerinizi almak istedik.

Gazetecilik meslek hayatımda 22 yılı geride bırakırken Kırıkkale de köşe yazarına en fazla önem ve değer veren bir medya yöneticisi olduğumu yakınen biliyorsunuz.

Haber merkezimiz günün haber akışı içinde mesai harcarken sizler halkın arasında değişik ortamlarda bulunursunuz. Daha sivil ve halktan birisiniz. Olayları daha tarafsız görebilirsiniz.Bu bakmın dan fikirlerinizi önemsiyoruz.Bizleri yakınen tanıdığınız için yayın ilkelerimizin doğrultusunda yazılarınızla ışık tutuyorsunuz.

Şunu her fırsatta dile getirdim. Cümleleri yan yana getirerek Köşe yazısı yazmak son derece kolay, ancak gerçekçi bir makale yazmak o kadarda zordur.Bir makalenin içeriğinin zenğinliği için belki bir gününüzün bilgisayar başında geçtiğini biliyoruz.Bu sebeple emeğinize son derece saygı duyuyoruz. Biz sizleri bu sebeple baş tacı ediyoruz. Emeğinize sayğı duyuyor,Sizleri gönüllü meslektaşlarımız olarak kabul ediyoruz.İşte bu gün bu sebeple buradayız.

Değerli yazarlarımız
Değerli konuklar

Biz arkadaşlarım la bir yıl önce yola çıkarken sizlerin desteğine güvenimiz tamdı .Kendimizi asla yalnız hissetmedik.aranızda Bizlere e yazıları kadar abone çalışmalarında da yardımcı olanlar oldu.Kendinizin gazetesi gibi sahiplendiniz.Uyarılması gereken yerde uyardınız. Amacımız Kırıkkale de ‘Kaliteli medya Hizmeti vermekti’ .Biz rotamızı bu istikamete çevirdik. Bir yılda da ciddi başarı yakaladık.

Biz itilaflar peşinde koşan değil ittifaklar peşinde koşan bir yayın ilkesi benimsedik. Yorum adı altında kimseye karanlıkta taş attırmadık. Kendimize yapılmasını istemediğimiz bir yorumu bir haksız eleştiriyi okur kitlesi artsın diye önemsemedik.Haber ve yorumlarımızda ciddiyeti ve yapıcı eleştiriyi ön planda tuttuk.

Kale Medya Grup olarak Kırıkkale'de yerel basın alanında bir ilke imza atıyoruz. Dünyada teknoloji çağının getirdiği 'Yeni Medya Düzeni' adı altında yapılan iletişim ve seri habercilik konusundaki yenilikleri Kırıkkale'mize uyarlamanın gayreti içindeyiz.

Kalemedya grubu bünyesinde

Mavi Dünya gazetesi
Şu an Kırıkkale de zirveye çıkan Kalehaber gazetesi
Sürekli güncellenen ve en çok ziyaret edilen kaleheber.net haber sitesi
Kırıkkale’nin ilk ve tek internet televizyonu olan kirikkaleWeb.tv görüntülü haber portalımızdır.
Yakında yayına başlayacak olan KALEMEDYA iletişim derğisi
Açık hava reklamcılığı
Modern baskı sistemleri bulunmaktadır.
Ve Vatan tv Kırıkkale temsilciliği bulunmaktadır.

Ayrıca masalarda incelemeniz ve sizin için bırakılan için bıraktığımız gülenler AVM ye ait dergi ve Kırıkkale belediyesi sosyal konsey dergisi firmamız tarafından basılmıştır.

Az önce saydığım kuruluşlar birbiri ile koordineli çalışarak hem yerel hem de Dünyaya yayın yapmaktadır. Yerel gazetecilik 'Yeni Medya Düzeni' ile dünyanın her noktasındaki hemşerilerine ulaşır boyut kazanmıştır. Artık yayıncılık gelişen dünya düzeni ile yerel olmaktan çıkıp uluslar arası boyut kazanmıştır Dünyanın 6 kıtasından sitelerimize ziyaret yapılmaktadır.Sizlerin makalelerine ve bizim haberlerimize Rusya’dan, Almanya dan,Belçika’dan ,iran ’dan yorumlar gelmektedir.Hatta içinizden bir yazarımıza Almanya dan konferans teklifi gelmiştir.

KALEHABER.NET
Okur ve izleyicilerimize 24 saat haber, fotoğraf, görüntü hizmeti vermekteyiz. Yayın ağımız sadece Kırıkkale şehir merkezi değildir. Biz Kale Medya Grup olarak ilimize bu yeniliği getirmenin mutluluğu içindeyiz.

Gece saat 22.00 de yaşanan bir olay anında internet sitemizde duyurulmaktadır. internet haber siteleri artık televizyon haberciliğinin bile önüne geçmiş durumdadır.Hiç bir televizyon son yıllarda müptelası olduğumuz bir dizi flimini kesipte bir şehirdeki patlama görüntüsünü girmez.Saadece alt yazı ile geçiştirir.internet kendisi ile birlikte hızlı haberciliği de yanında getirmiştir.İnternet haber merkezlerimize enerji,heyecan ve haber takibi ni serileştirmiştir.

Kalehaber.net bizden önce kurulan haber sitelerini bir yılda geride bırakmıştır.Bu başarıda da haber merkezi kadromuzun büyük emeği ve özverisi bulunmaktadır.Şunda iddialıyız. İçerik zenğinligi ve hizmet akışı bakımından Türkiye’nin 81 ili arasında en iyisidir. Lütfen Anadolu illerinin haber sitelerini inceleyeniz farkımızı daha iyi görürsünüz.

KİRİKKALEWEB.TV
Kırıkkale'nin ilk internet Web televizyonu olan ve adeta bir mahalli televizyon şeklinde yayın yapan Kirikkaleweb.tv 2 Ekim 2010 tarihinde yayına başladı.Günlük ortalama 1000 ziyaretçisi bulunmaktadır.tanıtımı devam ettikçe ziyaretçi sayısı artmaktadır. Kirikkaleweb .tv haber ve olayların görüntülerinin yanı sıra ilimizin kültür -sanat, yöremizin değerlerinin, önemli şahsiyetlerinin ve kuruluşlarının belgesellerini, yöre türkü ve sanatçılarını yayınlamaktadır. Kendine ait bir stüdyosu bulunmaktadır. kirikkaleweb.tv aynı zamanda ilimizin belgesel kuşağı durumundadır.yıllar öncesinin görüntülerini yayınlayarak Kırıkkale de nostalji rüzğarı estiriyoruz.

Kırıkkale de hiçbir gazete olmayan 3 bin tarihi fotoğrafı bünyemizde bulunduruyoruz . Arşivimizi özenle oluşturuyoruz.yıllar sonrasının Kırıkkale sine bile şimdiden arşivlerimizle yardımcı oluyoruz.

Anadolu yerel medyasında ilk defa ulusal gazeteler gibi haberin yanı sıra görüntüsünü Web Tv' de yayınlayan ilk medya gurubuyuz. Gazetemizi takip ederseniz.haberin yanında ’Bu haberin görüntülerini kirikkaleweb.tv’de izleyebilirsiniz ‘loğosu yer alır.Bu sistem Anadolu medyasında sadece kalehaber gazetesinde kullanmaktadır.

Kalemedya
Kale Medya Kırıkkale'nin ilk iletişim dergisi olacaktır. Hazırlık aşamaları tamamlanmıştır.

Kırıkkale'mize yerel basın alanında ciddi yenilikler getirmeye kararlıyız ve ekip olarak ilkeli yayıncılık anlayışımızdan taviz vermeden okurumuz ve izleyicimizden güç alarak yayın yapacağız.

Yaklaşık bir yıllık yayın kuruluşu olmamıza rağmen liğin şampiyonuyuz. Her takım gibi bizde basın liginde gözümüzü zirveye odaklamıştık. Sizlerin destegi ,ekip arkadaşlarımızın azmi,okurlarımızın güveni,reklam veren kuruluşların katkıları ile şampiyonluğumuzu ilan ettik.

Kale Medya Grup olarak medyaya ve ilimize yönelik birçok sosyal projeye imza atacağız. Bu anlamda Kalender derneği ile 80 çocuk sünnet ettirdik. Yine aynı dernekle ‘giyilebilir eşya kampanyası düzenledik. Toplanan bir kamyon giysi Suriye den kaçarak Hatay da bekleyen Suriyeli kardeşlerimize Kırıkkale Belediyesi Sosyal Konsey aracılığı ile ulaştırılacaktır.

TİCARİ HAYAT
Bu arada ticari hayatımızdaki bazı yenilikleri de siz değerli dostlarımızla paylaşmak istiyorum. İçinde bizimde bulunduğumuz üç ortaklı hac umre kültür tur firması olan hazret turu kurduk.Hüseyin kahya parkı yanında faaliyettedir.ayrıca iki ortaklı 80 konutluk lüks site projemizinde altyapı çalışmaları devam etmektedir.

SONUÇ OLARAK
Yine Kırıkkale de bir ilki başlatacağız.Her yıl şehir almanağı yayınlayacağız.şehrin bir yıllık arşivini okurlarımızın ve sizinde evlerinizde arşivlenmesini sağlayacağız.Elimde ki örnekte gördüğünüz çalışmanın genişletimiş benzerini bu yıl basıp dağıtacağız.Gazetemizin birinci sayfaları olduğu kadar her yazarımızın o yıl yayınlanan birkaç makalesi de bu almanakta yer alarak şehir arşivinde yerini alacak.

İlimizde bulunan basına yönelik kurum ve kuruluşlarla sıcak ilişkilerimizi devam ettericeğiz .Bizim hafızamızda öyle kalan İletişim lisesi ile ,Kırıkkale üniversitesi radyo Tv bölümü öğrenci ve hocaları ile ,Kırıkkale basınına büyük emek veren sayın Yakup Altın ve Hamit Pehlivanlı ile sık sık bir araya geleceğiz.Medyaya yönelik seri proje üreteceğiz. Onların fikirleri bizim için her zaman önemlidir.

DEĞERLİ DAVETLİLER
Bu gün benim meslek hayatımın en önemli günü sayılır. Ağır adımlarla basın merdivenin basamaklarını çıkarken bu günün hayalini kurdum. Bu gün bizim hayallerimizin gerçeğe dönüştüğü gündür. Bu gün birlikte kazanılan başarının zafer kurultayıdır.

Bu ilk toplantımızdır. Her yıl iki defa düzenlemeyi düşünüyoruz. Biz çalışmalarımızı anlatırken sizinde görüş ve önerilerinizi alacağız. Eğer sizler uygun görürse her toplantımıza bir şehir yöneticisini de davet etmeyi düşünüyoruz.

Siz bir nevi şehir meclisi gibisiniz.Her görüşten ve yaştan yazarımız var.Bu tablo Kırıkkale e özlenen bir tablodur.İlk defa paydası aynı olanların dışında geniş ve farklı bir fikir yelpazesinden oluşan eli kalem tutan insanların oluşturduğu adı konulmamış bir sivil toplum örgütüdür.

Yazar kadromuzu biz son derece önemsiyoruz. Konuşmamın ardından sizlerinde fikirlerini öğrenmek istiyoruz. Ayrıca sizlere dağıtılacak görüş ve öneri formlarını doldurursanız, önerilerinizi özenle dikkate alacağız.

Okurlarımız ve site ziyaretçilerimiz şunu bilsin ki;
Çağın Medya yeniliklerini ve düzenini Kırıkkale'ye uyarlayacağız.
Şu bir gerçek ki !
Kale Medya Grup olarak hedefimizi medyayı bir güç olarak kullanmak yerine, kaliteli medya hizmetini benimsedik.
Katılımlarınızdan dolayı sizlere sonsuz teşekkür eder, sayğılar sunarım.

Bu yazı 830 kere okunmuştur.

Ercihan Çakmak
Kale Medya Grup
Yönetim Kurulu Başkanı

  
  
  
  
  
  
 
kalehaber.net 2010 - Tüm hakları saklıdır.