21 Ocak 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Gamer'e 177 Bin Tl Ödenek
   Bu haber 4848 kez okunmuştur.
21 Temmuz 2017 Cuma 16:50:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
En son hain darbe girişimi sırasında ihtiyacı hissedilen Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi (GAMER) ve İl Özel İdaresine ait akaryakıt istasyonunun kullanılabilir hale getirilmesi için düğmeye basıldı. GAMER’in düzenlenmesi için İl Özel İdare Bütçesinden 177 bin TL, akaryakıt istasyonu için 800 bin TL ödenek yapılmasına karar verildi.

ÖDENEK TALEPLERİNİ GÖRÜŞTÜ

 Kırıkkale İl Genel Meclisi Temmuz ayı toplantısını yaparak gündemindeki konuları görüşerek karara bağladı. İl Genel Meclisi, İçişleri Bakanlığının başlatmış olduğu çalışma çerçevesinde, güvenlik kaynaklı acil durumlara ilişkin hizmetlerin etkin bir şekilde gerçekleştirilmesi, olayların meydana gelmesinden önce hazırlık ve zarar azaltma, olay sırasında yapılacak müdahale, olay sonrasında gerçekleştirilecek iyileştirme çalışmalarını yürütmek, birimleri arasında koordinasyon ve işbirliğinin sağlayacak olan GAMER ‘in düzenlenmesi için ödenek talebini gündemine aldı. Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülen teklifler oybirliğiyle kabul edildi.

 İL ÖZEL İDARE BÜTÇESİNDEN KARŞILANACAK

 İlimiz Merkez Hükümet Konağı Sığınağında Güvenlik ve Acil Durum Koordinasyon Merkezi (GAMER ) düzenlenmesine, ihtiyaç olan 177 bin TL’lik ödeneğin İl Özel İdare bütçesinden karşılanmasına mevcudun oybirliğiyle karar verildi. Diğer taraftan, İl Özel İdaresi yerleşkesinde bulunan şu an itibariyle kullanılamayan mevcut akaryakıt istasyonunun mevzuatlar kapsamında çalışır duruma getirilmesine, bu çalışma için ihtiyaç duyulan 800 bin TL ödeneğin İl Özel İdare bütçesinden karşılanmasına mevcudun oybirliğiyle karar verildi

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Hakan Öztürk
Bahattin Akyön
İsmail Dursun Kuzucu
Pınar Taşcı YIKILMAZ
ÜLKÜ'CE
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  20 Ocak 2021 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net