23 Temmuz 2018 Pazartesi
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Yahşihan’da Uyum Var!
   Bu haber 1211 kez okunmuştur.
08 Ağustos 2017 Salı 16:00:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, AK Parti Kırıkkale Milletvekili Mehmet Demir ile birlikte Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesine yaptığı ziyarette, ilçe genelinde belediye ve parti teşkilatının uyum içerisinde çalışmasının arzu edilen seviyede olduğunu dile getirdi


 

 

 

.


AK Parti Kırıkkale Milletvekilleri Ramazan Can ve Mehmet Demir ile AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mürsel Akçay Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde ziyaretlerde bulunarak halk ile temas kurdular. Burada belediyenin çalışmalarını inceleyerek yeniden ilçe başkanlığı görevine atanan Hüseyin Şenol'a başarılar dilediler.

Yahşihan İlçe Belediye Başkanı Ahmet Sungur'un çalışmalarından ve ilçe parti teşkilatı ile uyumundan memnun olduklarını dile getiren AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, "Kızılırmak'ın yakınından geçmesi, organize sanayinin ve üniversitenin burada oluşu sonrasında burada yapılacak projelere bakıldığın örneğin hızlı trenin ve otobanın buradan geçecek oluşu bütün bunları değerlendirdiğimizde Yahşihan sadece Kırıkkale'nin değil Türkiye'nin önemli yerlerinden biridir. Tabii Kırıkkale ile birleşik eski Yahşihan var. Yahşihan kuzeye ve batıya doğru ilerliyor artık eski Yahşihan'dan farklı olarak ilçemiz beynelminel bir şehir haline geldi. Kırıkkale'nin tamamını bütün nüfus sosyolojisini barındıran bir ilçe haline geldi. Bizim gelişen Yahşihan ile beraber eski Yahşihan'ı da bunun içerisine entegre etme çalışmalarımız var. Bu meydanı genişleterek ve güzel bir cami projesiyle beraber burayı da hareketlendirmeye çalışıyoruz. Başarılı bir belediye başkanımız var, kendisinden Allah razı olsun, gayette iyi, çalışkan. Yine başarılı bir ilçe başkanımız var, ikisinin arasındaki uyum çok önemli, Yahşihan bu uyumu yakaladı. Bütün Yahşihan teşkilatı birlik, beraberlik içerisinde bir kongre sürecine gidiyoruz. Son zamanlarda arzu edilen teşkilat Yahşihan'da var" dedi.

"Uyum Kırıkkale için bir şanstır"

Yahşihan'daki uyumlu çalışmanın hem Yahşihan hem de Kırıkkale için iyi bir şans olduğunu belirten AK Parti Kırıkkale Milletvekili Mehmet Demir, "Burada başarılı bir belediye başkanımız var. Yapmış olduğu çalışmalarla adını Kırıkkale'de duyuran, başarılı bir belediye başkanımız var. Kırıkkale'yle Yahşihan'ı birbirinden ayrı görmek mümkün değil, artık Kırıkkale ve Yahşihan birbirine et ve tırnaktan daha yakın. Çünkü Kırıkkale'de işi olan birisi Yahşihan'da oturuyor, Yahşihan'da işi olan biri Kırıkkale'de oturuyor. Bundan dolayı buradaki uyum ve sinerji Kırıkkale'ye de yansıyor. Çünkü Ahmet başkan ile Kırıkkale sokaklarında gezdiğimiz zamanda Yahşihan'da gördüğü saygıyı, sevgiyi, ilgiyi orada da görüyor. Buda bizi memnun ediyor. Burada şunu özellikle belirtmek istiyorum. Ahmet başkan benim il başkanlığı dönemimde partiye geçti sağ olsun ve hiçbir ön şart sunmadan, ben bu davaya inanıyorum, ben bu lidere güveniyorum. Ülkenin geleceği bu partide ve liderde diyerekten bizim partimize katıldı. O zaman üç milletvekilinin üçü de bizim partimizden seçilmişti biliyorsunuz. Bu başarıda Ahmet başkan da dahil belediye başkanlarımızın büyük hakları, emekleri var" ifadelerini kullandı.

"2019 istenilen düzeyde olacağız"

Süren kongre sürecinin bitimiyle ve yapılacak çalışmalarla 2019 seçimlerinde istenilen performansta olacaklarını söyleyen AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mürsel Akçay, "Biz Hüseyin başkanımızı Yahşihan'da üç milletvekilimize birlikte önceki ilçe başkanımız görevi bıraktığında ilçe başkanlığına en uygun kişi olarak görmüştük yine aynı kanıda mutabık kalındı ki ilçe başkanımız görevine devam ediyor ve ayın 19'unda da herkesi kucaklayan eski teşkilatlarımızı, eski bu partide görev alan arkadaşlarımızı kucaklayarak hep birlikte bir kongre gerçekleştireceğiz. Kongreler siyasi partilerin düğünüdür, bayramıdır, birlikteliğidir. İnşallah biz orada, tüm Yahşihanlılarla birlikte AK Parti'ye gönül vermiş tüm insanlarla birlikte yeniden bir doğuş yapacağız. Bu doğuşla birlikte 2019 seçimlerine hazırlıklarına başlayacağız, 2018 yılı sonunda inşallah seçimler için hazır olacağız. Birlik ve beraberlik içerisinde ülkemize, toprağımıza, Kırıkkalemize hep birlikte sahip çıkıp, burada Cumhurbaşkanımızın bizden beklediği performansı göstererek 2019'da çok güzel bir performans yakalayacağımıza inancım tamdır" şeklinde konuştu.

"En iyi yönetimi oluşturacağız"

19 Ağustos'ta düzenlenecek kongreye herkesi davet eden Hüseyin Şenol, kongre sürecinde en iyi yönetimi ve en iyi üst kurulu oluşturacaklarını dile getirdi. Şenol, "İnşallah Yahşihan'a da yakışır bir şekilde kongremizi tamamlayıp davaya hizmet etmeye çalışacağız. Kongreler Yahşihan'dan başlıyor, inşallah tüm Kırıkkalemize ve Yahşihan halkına hayırlı uğurlu olur. 400 delegemiz 35 üst kurulumuz var, yönetim kurulu sayımız 20'den 15'e düştü, yedek sayımızda 8'e düştü bu sayı sadece bizde değil tüm Türkiye genelinde azaldı öyle sanıyorum ki kongre hazırlıklarını da yapıyoruz. En iyi yönetimi, en iyi üst kurulu çıkaracağımızdan eminiz. Ben kadın kollarımızdan, gençlik kollarımızdan çok memnunum, sayın vekillerimizden de memnunuz. Benim birinci düşüncem birlik ve beraberlik içinde olmak eğer olursak hiçbir sıkıntı yaşamayız. Bizler gerekli desteği bu konuda tüm partililerimizden alıyoruz herkesten Allah razı olsun" dedi. 

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Fazlı GÜVENTÜRK
Şevket ÖZSOY
Kırlangıçoğlu Oktay
İsmail Tekpınar
Hakan Öztürk
Seyfettin Çetiner
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  23 Temmuz 2018 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net