11 Aralık 2018 Salı
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Düğün izin belgesini biz verelim
   Bu haber 2757 kez okunmuştur.
10 Kasım 2017 Cuma 15:50:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Kırıkkale Sanatçılar ve Müzisyenler Derneği (SAMDER) Başkanı Erol Tombak, emniyette verilen düğün izin belgesini dernek üzerinden, emniyette kendilerinin vermesini istedi. Başkan Tombak, izin belgelerini kendilerinin vermesi sonucunda, hem düğün sahibinin işlerinin azalacağını, hemde emniyet ile sanatçıların yakın diyaloga geçme imkan bulacağını ifade etti.

TOPLANTI YAPILDI

Kırıkkale Sanatçılar ve Müzisyenler Derneği (SAMDER) Başkanı Erol Tombak, “Düğün yasaklarının kaldırılması için Kırıkkale Valilimiz, belediye başkanımız, emniyet müdürümüz ve çevre il müdürümüz ile toplantı yaptık. Yasağın kaldırılması için toplantılar yaptık. Hepsi bizimle yakından ilgilendi. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim.”dedi.

 

GEÇİM SAĞLANIYOR

Tombak, “Buradan sanatçı arkadaşlarımıza ve anfi kiraya veren işletmelere sesleniyorum. Bizim üzerimize düşen ne gerekiyorsa uymamız gerekir. Çünkü bu sektörden 1000 ila 1500 kişi geçimini sağlıyor. Gelenek ve göreneklerimiz ölmesin.” diye konuştu.

 

GELENEKLERİMİZ ÖLMESİN

Tombak, “Eğer Valimiz, Emniyet Müdürümüzü ve Çevre İl Müdürümüz, izin verirse biz ses kirliğini önleriz. Eğer emniyet Müdürlüğü,  düğün izin belgesini bize yönlendirirse, bizde bir dizi önlemlerle ses kirliliğinin önüne geçmek için var gücümüzle çalışırız. Silah atılmaması için afişler basalım. Arkadaşlarım 2 ila 3 anfi götürsünler. Fazla anfi götürülmesin. Düğün sahipleri de bu konuda duyarlı olması gerekir. Silahları susturalım ve analar ağlamasın. Davullarımız ve sazlarımız çalsın. Halaylar oynansın ve geleneklerimiz ölmesin.” şeklinde konuştu. 

 


   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
abidin  -  11-11-2017 - 22:53
Beyefendi izin belgesini nasıl siz vereceksiniz* Sizinle bu durumun ne ilişkisi var? Bakın biz Kırıkkaleliler olarak 1- Düğün nedeniyle yollarımızın kapanmasını istemiyoruz. Çünkü mahallelerde düğün yapan şahıslar yolları kapatıyor. Geçmeye çalışsan kesin sopa yersin. Deneme cesareti bile gösteremiyorsun. 2- Öyle bir ses var ki evinde oturamıyorsun. Hastan mı var, cenazen mi var, ders çalışan çocuğun mu var kimin umurunda ? Bunu düşünen kimse yok. 3-Gece olmuş 11-12. Sese devam. İnsanlar uyuyayacakmış, dinlenecekmiş kimin umurunda ? Çal çalabildiğin kadar? Gelenek ve göreneklerden bahsediyorsunuz. Peki Türk gelenek ve göreneğinden çevreye rahatsızlık vermek ve daha ötesi eziyet etmek var mı? Siz gazete köşelerinde böyle pek kibar ifadeler kullanıyorsunuz. Bu kibarlığı hiç son ayar müzik çalarken, çevreyi rahatsız ederken de gösterdiniz mi? Bu soruya kendi içinizden bir cevap verin. Eminim bu cevap \"HAYIR\" olacaktır. Sonuç olarak birileri düğün yapacak diye tüm çevrenin rahatsız olması gerekmez. Tüm Kırıkkaleliler özellikle merkez mahallelerde ev düğünü istemiyor. Sayın idarecilerimizden bunu talep ediyoruz. İyi günler.
  
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Hakan Gökkaya
Fazlı GÜVENTÜRK
Şuayip Bütün
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  10 Aralık 2018 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net