19 Mart 2019 Salı
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Ohal Değil Demokrasi İstiyoruz
   Bu haber 1796 kez okunmuştur.
16 Nisan 2018 Pazartesi 16:25:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Cumhuriyet Halk Partisi 'Ohal değil demokrasi istiyoruz' sloganı ile Türkiye genelinde yaptığı oturma eylemi Kırıkkale Cumhuriyet meydanında gerçekleşti. Grup adına konuşma yapan CHP Kırıkkale İl Başkanı Ahmet Önal, Biz Türkiye'de Ohal değil demokrasi istiyoruz''dedi. Oturma eylemine İYİ Parti başkanı Mustafa Akyürek ve yönetimi de destek verdi.

HALKIN İRADESİ GASP EDİLMİŞTİR

Ahmet Önal yaptığı açıklamada "Ülkemizi tek adam rejimine dönüştürme amacıyla hazırlanan ve tarihe mühürsüz seçim olarak geçen 16 Nisan referandumunun üzerinden tam 1 yıl geçti. 15 Temmuz’daki FETÖ darbe girişiminin ardından 20 Temmuz’da ilan edilen OHAL altında gidilen referandum, meşruiyeti olmayan bir rejim değişikliğini ülkemize dayatmıştır. Sivil darbe ortamında, “Evet” demenin devletin tüm kurumlarıyla desteklendiği, “Hayır” demenin ise adeta yasaklandığı bir dönem yaşanmıştır.Ülkemiz 21 aydır OHAL ile yönetilmektedir. İlan edilişindeki amacından uzaklaşarak demokrasi ve hukuk sistemine yönelik bir saldırıya dönüşen OHAL rejimi; insan haklarını, ifade özgürlüğünü ve her türlü protesto eylemini baskılamanın da aracı olmuştur. KHK’lar eliyle parlamento, yani halkın iradesi gasp edilmiştir. Türkiye’yi tek tipe sokmak için sendikalar, meslek oda ve birlikleri ile sivil toplum kuruluşlarına yönelik operasyonların ardı arkası kesilmemiştir.AKP iktidarının muhaliflerine bir sopa olarak kullandığı OHAL giderek bu faşizan sınırlarını bile aşmış; sağcı-solcu, muhafazakâr-sosyal demokrat, kimseyi ayırmadan tüm toplumu baskı altına alan otoriter bir rejime dönüşmüştür. OHAL ile ülkemizde hiç kimsenin can ve mal güvenliği kalmamıştır.''şeklinde konuştu.

 

OHAL NEDİR?

 

OHAL, 10 Ekim’de katledilen çocuklarını anmak isteyen anne ve babalara sıkılan biber gazıdır.OHAL, ekmeğinin peşindeki tütün üreticisine vurulan coptur.OHAL, Ahmet Şık başta olmak üzere hayatını FETÖ ile mücadeleye adamış gazetecileri zindanlara atmaktır.OHAL, işçi grevlerini ertelemek, grev çadırlarına müdahale etmektir.OHAL, işlerini geri almak için ölümü göze alarak bedenini açlığa yatıran Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın ölüm tehlikesini görmeyen hükümet inadıdır.OHAL, dünyaca ünlü kimi bilim insanlarını FETÖ yalanıyla üniversitelerden atmaktır.OHAL, tiyatro oyunlarını yasaklamaktır.OHAL, muhaliflerini “terörist” olarak tanımlayabilme cüretidir.OHAL, Ankara Kızılay’da İnsan Hakları Anıtı’nı gözaltına almaktır.OHAL, madende oğlu dört yıldır yatan anaya; artık yürüyemezsin, yasak artık demektir.OHAL, on binlerce taşeron işçiyi haksız bir şekilde kadro dışı bırakmaktır.OHAL, Boğaziçi Üniversitesi’ndeki öğrencilerin “okuma hakkı”nı elinden alabileceğini söylemek ve öğrencileri tutuklatmaktır.OHAL, milli iradeyi yok sayarak, belediye başkanlarını görevden uzaklaştırmak, belediyelere kayyım atamaktır.OHAL, laik eğitim bildirisi dağıtmak isteyen öğrencinin gözaltına alınması, 16 Nisan referandumunda “hayır” propagandası yapan vatandaşın kolunun kırılmasıdır.OHAL, seçilmiş milletvekillerini hukuksuz bir şekilde tutuklatmak ve yargılatmaktır.OHAL, hakimlerin, savcıların bir parti genel başkanı önünde iliklediği cübbelerdir. Bizim talebimiz kesindir;''dedi.


   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
idris karakuş
Hakan Gökkaya
Hakan Öztürk
Fazlı GÜVENTÜRK
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  18 Mart 2019 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net