21 Şubat 2019 Perşembe
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Yeşil Vadi Hayat Bulsun
   Bu haber 2089 kez okunmuştur.
09 Ağustos 2018 Perşembe 08:49:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Yapımı Yıllardır yılan hikayesine dönen Yeşil Vadi Projesini tüm Kırıkkale halkı yıllarca beklemiş ve sonu hüsran olmuştu fakat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim beyannamesinde yer alan Millet Bahçeleri projesini Yeşil Vadi alanına dönüştürmek için kampanya başlatıldı. Kırıkkale Halkı ve Kırıkkale'de bulunan sivil toplum örgüt başkanları görüşlerini belirterek bu projeye destek verdikleri açıkladılar.

Kırıkkale Kazanır

Kırıkkale Ticaret Borsası Başkanı Harun Sümer; Kırıkkale'nin yıllardan beri hayali olan Yeşil Vadi,  Millet bahçesi olarak gerçekleşirse Kırıkkale kazanır.  Kızılırmak bandı millet bahçesine dönüştürülebilir.Ben bu proje çok  olumlu bakıyorum. İnşallah gerçekleşir

Destek Veriyorum

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Varlı ;Cumhurbaşkanımızın millet bahçesi projesine sonsuz destek veriyorum. İnşallah Kırıkkale'de de Yeşil Vadi Millet Bahçesine dönüşür. Biz Kırıkkale Ticaret ve Sanayi odası olarak bu projenin arkasındayız ve destekleyicisiyiz.

Çokta güzel olur

Esnaf Kefalet Kooperatifi Osman Cebeci; Eğer Kırıkkale'de böyle bir kampanya başlatılacaksa neden olmasın.Çokta güzel olur. Böyle bir proje hayata geçecekse ulaşım sıkıntımızı halletmemiz lazım. Odam adına sizlere çok teşekkür ediyorum ve destekçisiyiz.

Ortak Adım Atılsın

Türk Eğitim Sen Kırıkkale Şube Başkanı A. Yücel Karabacak ;Yıllardan beri  Yeşil Vadi projesini bekledik fakat gerçekleşmedi. Yeşil Vadinin millet bahçesine dönüşmesine olumlu bakıyorum. Bu hedefe ulaşmak için tüm Kırıkkale siyasilerinin bir konsey oluşturup ortak adım atması gerekiyor.

Halka yönelik bir hizmet

Kırıkkale Emekliler Derneği Başkanı Zekeriya Aytekin;  Cumhurbaşkanımızın kıraathane projesi Kırıkkale'de hayat buldu. İnşallah bu Millet bahçesi projesi de Kırıkkale'de hayat bularak vatandaşlarımız sevinir. Bu uygulamayı uygun görüyoruz. Halka yönelik bir hizmet.

Özel Bir Proje

Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Zekai Tufan; Kırıkkale'miz adına çok güzel bir özel bir proje hayata geçmesi takdirde, bu işten en büyük karı Kırıkkale'miz görecektir. Yeşil vadi projesini çok bekledik fakat gerçekleşmedi inşallah millet bahçesini Yeşil vadi alanına gerçekleştiririz.

Bahşılı'ya Kadar Uzasın

Petrol İş Sendikası Kırıkkale Şube Başkanı Recep Sefer; Yeşil vadi yıllardan beri yılan hikayesine  döndü. Dönemin Başbakan yardımcısı Beşir Atalay'ında pek çok girişimleri oldu fakat bir türlü gerçekleşmedi. Yeşil vadinin millet bahçesine dönüşmesini istiyoruz. Hatta şu anki yerinden Bahşılı'ya kadar olsun.

İş Kapısı Açılacak

Kırıkkale Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanlı Süleyman Köstekli;  Biz Kırıkkale'nin daha  çok kalkınması için bu projeyi olumlu görüyoruz. Eğer Yeşil Vadi alanı millet bahçesi olduğu takdirde Kırıkkale halkına güzel bir yaşam alanı olacak. İşsiz gençlerimiz içinde iş kapısı açılacak

Elimizi Taşın Altına Koymaya Hazırız

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Yılmaz İdik; Kırıkkale'nin yeşil alanı fazla bulunmuyor. Bu tür projeleri her zaman destekliyoruz. Kırıkkale menfaatine olacak projeler bizi  her zaman onurlandırır ve gururlandırır. Bu projede elimizi taşın altına koymaya hazırız. Sonuna kadar varız

Kırıkkale'ye getirme fırsatı yakalarız

Kırıkkale Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Ferman Aldemir ;Kızılırmak akar insan bakar sözü artık bitmelidir. Kızılırmak'ı yeşillendirerek mesire alanları oluşturarak yeni iş imkanları bunu takip eder bu sayede işsizlik büyük oranda önlenmiş olur. 5 Milyonluk Ankara halkını Kırıkkale'ye getirme fırsatı yakalarız

Şehir Dışına Çıkmaktan Kurtulacak

Eğitim Bir Sen Kırıkkale Üniversitesi Şube Başkanı Murat Şahin;  Kırıkkale'ye bir çivi çakanın hem yanında hem arkasındayız. Millet bahçesi büyük bir proje bu projede eğitimciler olarak bizde destek veriyoruz. Hem Kırıkkale yeşil alana kavuşacak hem de  istihdamlar oluşacak. Bu sayede gençlerimiz şehir dışına çıkmaktan kurtulacak.

Yeşil Alanlara İhtiyaç Vardır

Ziraat Odası Başkanı Orhan Öztürk; Günümüzde betonlaşma hızla artıyor. İnsanların huzura kavuşabilmesi için yeşil alanlara ihtiyaç vardır. Millet bahçesi projesi her şehre olduğu gibi Kırıkkale'nin de ihtiyacıdır. Bu projeyi sonuna kadar destekliyoruz.

Hazır Bulunduğunu Düşünmekteyiz

Kırıkkale Sağlık-Sen Şube Başkanı Recep Akdoğan; Yeşil vadi Projesiyle birlikte  “Millet Bahçesi Projesi” nin ilimizde uygulanabilirliğinin mümkün olduğu gerekli fizibilite çalışmalarının büyük bir kısmının zaten hazır bulunduğunu düşünmekteyiz. Sonuç olarak; stratejik bir noktanın, hem yerel hem de ulusal ihtiyaçları karşılayabilecek bir noktada bulunmaktadır.

Yüzleri Güldürecek

Delice Ziraat Odası Başkanı Adem Gökdere; Hükümettin yeni projeleri vatandaşlarımızın yüzünü güldürmeye devam ediyor. Irmak kenarındaki Yeşil vadi Projesi'nin Millet Bahçesi'ne dönüştürülmesi Kırıkkale için hem ekonomik hem de sosyal yönden büyük fayda göreceği kanaati taşıyorum. 

Benimsedim

Kırıkkale TEMAD Şube Başkanı Yusuf Erdoğan; Millet Bahçesi projesi olması gereken ve çok güzel bir proje. Gayet güzel olacağını düşünüyorum. Sonuna kadar destek vereceğiz. Elimizi taşın altına koyacağız. Ben bu projeyi çok benimsedim ve kabul ettim.

 

 

Yeni Ufuklar Oluşacak

Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Yusuf Bostancı; Uzun zamandır atıl kalan Yeşil Vadi Projesinin Millet Bahçesi'ne dönüştürülmesi Kırıkkale'nin büyük avantajı olacak. Kırıkkale bu sayede ekonomik ve sosyal olarak büyüme trendi daha da  artacak.  43 ilin bağlantısı noktasında bulunan ilimizde bu atılımlarla yeni ufuklar oluşacak.


   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
SEDAT SAYGILI  -  09-08-2018 - 15:08
BU BÖLGE GEREK YEŞİL VADİ PROJESİ OLARAK GEREKSE MİLLET PARKI OLARAK DEĞERLENDİRİLİRSE KIRIKKALEMİZE KATMA DEĞER SAĞLAYACAKTIR. BUNUNLA BİRLİKTE ÇEVRESİNDE BULUNAN FİYAKA KIRIKKALE EVLERİNİNDE TMSF NİN YAPTIĞI ANLAŞMA İLE TAMAMLANMAK ÜZERE ALMAN FİRMALARINA DEVREDİLMESİYLE BİRLİKTE CAZİBE ALANINA DÖNÜŞECEKTİR. BÖLGE HEM İNŞAAAT OLSUN HEM EĞLENCE VE DİNLENCE SEKTÖRLERİNİN YATIRIMLARI SONUCUNDA 46 İLİN GEÇİŞ YAPTIĞI KIRIKKALELİLERİN VE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN TERCİH EDECEĞİ EN GÖZDE BÖLGE HALİNE GELİCEKTİR
Yılmaz Qırımlı İDİK   -  09-08-2018 - 10:29
\"Anadolu Millet Bahçesi \" İnşaallah en kısa zamanda hayata geçer ve 46 ilin geçiş güzergahında yapılacak bu parkı ziyaret eden insanımız keyifli saatler yaşarlar.
  
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kırlangıçoğlu Oktay
Şevket ÖZSOY
Murat Karadağ
Hakan Gökkaya
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Şubat 2019 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net