26 Haziran 2019 Çarşamba
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Bahattin Akyön’e Önemli Görev
   Bu haber 2781 kez okunmuştur.
14 Eylül 2018 Cuma 16:47:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
T.C. Cidde Basın Ataşesi Bahattin Akyön,” Cumhurbaşanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 2023 hedefleri doğrultusunda kültür alanında Türkiye’ye ve Kırıkkale’mize kuracağımız müze ile yeni bir hizmet sunmanın gururunu yaşıyoruz.” dedi. Akyön, Medineli ünlü tarihçi Abdülaziz El Kaki’nin, Mescidi Rağbet Cami ve Külliyesinde açılacak ve bir ilk olacak olan müzenin danışmanlığını kabul ettiğini söyledi.

KABUL ETME İNCELİĞİNİ GÖSTERDİĞİNİ İFADE ETTİ

Akyön, Yönetim Kurulu Başkanı olduğu dernek tarafından Kırıkkale Karacalı Köyü’nde hizmete açılan Mescidi Rağbet Cami ve Külliyesi bünyesinde kurulan müzenin danışmanlığını talepleri üzerine Medine tarihi hakkında çok sayıda eseri bulunan ve bu konuda otorite olarak görülen aynı zamanda Medine’ye gidenlerin bileceği, dünyadan her yanından gelen hacıların uğrak yerlerinden birisi olan içerisinde Peygamber Efendimizin (S.A.V.) kullandığı bir takım mübarek eşyalar bulunan Medine Müzesi ve İslam Tarihi Görsel Sanatlar Galerisi gibi müzelerin kurucusu sayın Abdüllaziz El Kaki’nin bir karşılık beklemeden kabul etme inceliğini gösterdiğini ifade etti.

MEDİNE’YE HAREKET EDECEK

Akyön şöyle devam etti: “El Kaki’yi ziyaretimizde müze ile alakalı bilgi alışverişinin bulunduk. Külliyemiz hakkında ona bilgiler sunduk. Ardından hemen Külliyemizin Teknik İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Haydar Akyön ile Medine müze sorumlusu arasında toplantı tertip ettik. Türkiye’den tasarımcı, grafiker, mimar, kalıpçı, mühendis ve otomasyoncudan oluşan teknik heyet çalışmalar için yakında Medine’ye hareket edecek.”

 

FAYDALI HİZMETLER SUNACAĞIZ

Türkiye’de ilk kez kurulacak Kuranı Kerim Müzesi, Kabe Örtüleri Sergisi ve Peygamber Efendimizin (S.A.V.) Mekke ve Medine yılllarını anlatan Siyer-i Nebiye ile konukları görsel ve tarihi bir yolculuğa çıkaracak. Müzede bölümler Vahiy, Hira, Kuşatma Yılları, Hicret ve Savaşlardan oluşmakta. Bu tarihi olaylar maketler ve görsellerle ekranlara yansıtılacak. Akyön: “İlk kez faaliyete geçecek böyle bir müzenin Kırıkkale’mize hayırlı olmasını diliyorum. Daha nicelerini Allah nasip etsin. İnşallah hemşehrilerimize pek çok faydalı hizmetler sunacağız.” diyerek sözlerini noktaladı.


   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Fazlı GÜVENTÜRK
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
İdris Aykul
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Haziran 2019 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net