18 Ağustos 2019 Pazar
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
TÜRMOB Kart Geliyor
   Bu haber 1362 kez okunmuştur.
02 Aralık 2018 Pazar 17:00:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Kırıkkale Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Ferman Aldemir, yüz yüze eğitimlerin takibi elektronik ortamda ve TÜRMOB Kırt aracılığı ile yapılacağını söyledi.

YAZI GÖNDERİLDİ

TÜRMOB Genel Başkanı A.Masis Yontan'ın TURMOB Kart ile ilgili yazı gönderdiğini açıklayan Kırıkkale Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Ferman Aldemir, başkanın açıklamasıyal ilgili şu bilgileri verdi: "Bilindiği üzere 23/06/2013 tarilıli ve 30457 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren TÜRMOB Sürekli Mesleki Geliştirme Eğitimi Yönetmeliği uygulama 2019 yılı için planlamalara geçilmiştir. Sürekli Mesleki Gelişlime Eğitim' Merkezi, Yönetim Kurulunun 14/11/2018 tarihli ve 7 sayılı kararı ile sürekli mesleki uygulamalarında TURMOB Kart Kullanım değerlendirilmiş ve: eğitim sicilinin oluşturulmasında TÜRMOB Kırt kullanımının karar verilmiştir. Buna göre yüz yüze eğitimlerin takibi elektronik ortamda  ve TÜRMOB Kırt aracılığı ile yapılacaktır."

SÜREKLİ MESLEK EĞİTİMİ

Aldemir, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "TÜRMOB Kart, meslek mensuplarımız ve aday meslek mensuplarımız için hazırlanmış. ön ödemeli ve akıllı bir kimlik kartlarıdır.  Yukarıda da belirtildiği üzere, sürekli mesleki geliştirme eğitimlerinin takibinde kullanımı zorunlu olacaktır. Öte yandan  bu karı meslek mensupla müşterilerinden olan alacaklarını taksitle veya tek çekimde tahsil e tahsilat imkanı (e-tahsilat) sağlayacak bir tahsilat oranı  olduğu gibi, çeşitli harcama kanallarında da meslektaşlarımıza özel indirim ve avantajları sağlayacaktır.  TÜKMOB Kart gerek fiziksel tasarımı ve gerekse yazılım ile  yapısı itibariyle en ınodern güvenlik unsurlarını içermektedir. "

ÜCRETSİZ OLACAK

Aldemir sözlere şu şekilde devam etti: TÜRMOB Kart, başvuran üyelerimize bir defaya mahsusu olmak üzere ücretsiz olarak verilecek ve gönderilecektir. Kanun kaybı ya da sair suretle zayi olması halinde basılarak kartlar ücrete tabi olacaktır.Kamu kaynaklarının etkin kullanın.. için, basılacak karttaki bilgilerin  ve fotoğrafın güncel olması, e-Birlik sistemi üzerinden alınan başvuruların  sisteme yüklenilen fotoğrafların biyometrik  ve istenilen ebatta olup olmadığının da odalar kontrol edilmesi büyük önemarz etmektedir.  

HERŞEY ÜYELER İÇİN

Aldemir, sözleri şu şekilde sonlandırdı: "Bu nedenle, odalarımız üyelerince yapılan başvurularda kullanılan fotoğraflarının bir örneği ekte gönderilen kılavuzda  yer alan özellikleri 'taşıyıp taşımadığının özellikle  incelemesi ve başvuruların bundan sonra onaylanması gerekmekledir. Meslek mensuplarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için bir an evvel TÜRMOB Kart başvurularını tamamlamaları konusunda bilgilendirmeleri ve yapılacak başvuruların gerekli kontroller yapıldıktan sonra onaylanması hususlarında gereğinin yapılmasını önemle araz ederim. "


   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
Halil Eşmebaşı
Fazlı GÜVENTÜRK
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  18 Ağustos 2019 Pazar
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net