20 Mayıs 2019 Pazartesi
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Umreye Gitmenin Kazandırdıkları
   Bu haber 450 kez okunmuştur.
06 Aralık 2018 Perşembe 14:54:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Yücekan Turizm İşletme Sahibi Hasan Yücekan, Umreye Gitmenin insanlara kazandırdıkları hakkında bilgi verdi.

MANEVİ HAZ

Yücekan Turizm İşletme Sahibi Hasan Yücekan, Umre ibadeti, hem maddi hem de bedenen yapılan bir ibadet olması itibariyle tüm Müslümanlara nasip olamamaktadır. Her zengin Müslümanın ise hac veya umre ibadetini yerine getirmesi farzdır. Hacca gitmek nasip olmayan Müslümanlar ise içindeki Allah sevgisiyle umre turuna çıkar ve kutsal topraklarda umre ibadetini yerine getirirler. Umreye gitmek, yalnızca üzerimize düşen bir görev değildir. Umre, kendimizin ve bu dünyada yaptıklarımızın, yaşama amacımızın farkına varmamızı sağlar. Umreye giden Müslümanlar gündelik yaşamlarına geri döndüklerinde manevi olarak büyümüş ve olgunlaşmış olarak dönerler. "

GÜNAHLAR TEMİZLENİR

Sözlerine devam eden Yücekan, "Umreye gitmek yalnızca manevi olarak değil, dünya hayatımızda da karşımıza çıkan bir çok tuzak ve engelden atlamamıza yardımcı olur çünkü umre turu boyunca yaptığınız maneviyatla dolu ibadetler ve kutsal topraklarda bulduğunuz huzur, size asıl mutluluğun, sevincin ve insanoğlunun amacının ne olduğunu hissettirir. Umre turu, yalnızca Allah’ın birer kulu olduğumuzun farkına varmamızı sağlar. Umreye gitmeden önce, bir Müslümanın işlemiş olduğu günahlar temizlenir ve tertemiz bir dünyaya adım atar. Bu nedenle umreye gitmek size tövbe etme ve günahlardan temizlenme imkanı sağlayacaktır. Allah’a en yakın olduğunuzu hissetmek için umreye giden Müslümanlar, Kabe’yi tavaf ederek, say ederek, namaz kılarak, dua ve tövbe ederek Allah’tan af diler.

BİR KUL

Sözlerinin sonunda Yücekan şunları konuştu: "Dünyanın dört bir tarafından Mekke, Medine ve kutsal topraklara akın eden Müslümanlar, yalnızca tek çeşit bir giysi giyerek Allah’a ibadet ederler. İhram içindeki on binlerin her biri yalnızca birer kuldur ve her insan umreye giderek kendi çaresizliğinin, kulluğunun farkına varır. Allah’ın büyüklüğünün ve kudretine tanıklık ettiğimiz umre turlarında manevi havayı en derinden solumaktayız. Umreye gitmek, bir Müslümanın günah ve hatalarıyla yüzleşmesini ve bundan sonra o günahlardan ve haramlardan uzak durmasına vesile olur. Kendisiyle yüzleşebilen bir Müslüman umre turu boyunca ibadet ederek, Allah’a niyaz ederek umre turunu dolu dolu geçirmek isteyecek, bir daha umreye gitmek için Allah’a yalvaracaktır."


   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Kırlangıçoğlu Oktay
Şuayip Bütün
Fazlı GÜVENTÜRK
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  18 Mayıs 2019 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net