27 Haziran 2019 Perşembe
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Ailenin Korunması
   Bu haber 320 kez okunmuştur.
11 Ocak 2019 Cuma 14:31:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun kapsamındaki İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Yardımcısı Emin Alıcı başkanlığında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.Toplantı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hatice Uğurlu’nun Kırıkkale İli Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı sunumu ile başladı.

 ÖNEMİNE VURGU YAPILDI

Toplantıda Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 2018 Yılı Faaliyet Raporu ve bu plan doğrultusunda 2018 yılında gerçekleştirilmiş çalışmalar değerlendirildi. Ayrıca kadına yönelik şiddetle mücadelede son durum ele alındı. Söz konusu toplantıda kadına yönelik şiddete ilişkin oluşturulan komisyonlar ve kurumların bu komisyonlardaki görevlerinin altı çizilerek, kurumlar arası iş birliği ve koordinasyon çalışmalarının önemine vurgu yapıldı.
 

GENİŞ KATILIM
Vali Yardımcısı Emin Alıcı başkanlığında gerçekleşen toplantıya;  İl Müdürü Hatice Uğurlu, İl Jandarma Komutanı J.Yarbay Naim Çetinkaya, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet Öztürk, , İl Milli Eğitim Müdürü yeine Yalçın Yılmaz, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Tiftikçi, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü yerine İsmail Coşkun , Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Murat Kılıç, Türkiye Çalışma ve İş Kurumu Müdürü yerine Yasin Tekin , Denetimli Serbestlik Müdürü yerine Ebru KOnakçI, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Haluk Karahan, İl Müftüsü Şahin Yıldırım, İl Kültür ve Turizm İl Müdürü yerine Kamil Akbulut, Kırıkkale Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Zeynep Tezel, Prof. Dr. Nazife YİĞİT Kayhan, Yrd. Doç. Dr. Müzeyyen Özhavzalı ve Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Rukiye Eryılmaz katıldı.
 
Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Komisyonu toplantısı, 2019 Yılı Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eylem Planı hakkında görüş ve önerilerin paylaşımıyla sona erdi.


   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Fazlı GÜVENTÜRK
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
İdris Aykul
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Haziran 2019 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net