26 Haziran 2019 Çarşamba
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Güçlü Yarınlar için 2023 Eğitim Vizyonu
   Bu haber 572 kez okunmuştur.
12 Ocak 2019 Cumartesi 15:49:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Milli Eğitim Bakanlığı´nın (MEB) açıkladığı 2023 Eğitim Vizyonu, Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü´nce düzenlenen çalıştayda masaya yatırıldı.Öğretmenevi Mavi Salonda gerçekleştirilen çalıştaya Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, müdür yardımcıları, şube müdürleri, okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

ÇÖZÜLEBİLECEĞİ KONUŞULDU VE RAPORLANDI

MEB´in açıkladığı 2023 vizyonunun ışığında, öğrenme analitiği araçlarıyla veriye dayalı yönetim, ölçme ve değerlendirme,  insan kaynaklarının geliştirilmesi ve yönetimi, okulların finansmanı, okulların teftiş hizmetleri, özel yetenekliler, özel eğitim, rehberlik ve psikolojik danışmanlık, erken çocukluk, temel eğitim, öğrenme süreçlerinde dijital içerik ve beceri destekli dönüşüm, yabancı dil eğitimi, fen ve sosyal bilimler liseleri, mesleki ve teknik eğitim liseleri, imam hatip orta okulları ve liseleri, hayat boyu öğrenme, özel öğretim ve ortaöğretimlerdeki sorunlar gibi farklı konu başlığının masaya yatırıldığı çalıştayda eğitimdeki problemlerin neler olduğu, bunların nasıl çözülebileceği konuşuldu ve raporlandı.

 

ASIL OLAN RAPOR HAZIRLAMAK DEĞİL, ONU HAYATA GEÇİRMEKTİR.

Açılışta konuşan Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, müdürlüğümüz olarak Eylül ayı içerisinde gerçekleştirdiğimiz Eğitimde Yeni Vizyon Kırıkkale Çalıştayı ile 2023 Eğitim Vizyonunda birbirine paralel bilgiler olduğunu belirterek “ Geçmişte ve halihazırda yapılan çalışmaların üzerine ek yeni projeler ve yeni bakış açıları ile eğitime bir hız bir ivme kazandırmaya çalışıyoruz. Valimiz Sayın Yunus Sezer Beyin gelmesi ve onunda önerileri ışığında Kırıkkale’ye değer adı altında yeni bir çalışma başlattık. Bu gün sizlerin yaptığı bu çalışma raporlarını da üzerine ekleyerek, yeniden düzenleyip  bakanlığa bir rapor halinde sunacağız. Ancak asıl olan rapor hazırlamak değil onu hayata geçirmektir. Nihai ve tek hedefimiz bu şehrin eğitimini bir adım öteye götürmektir. Ben katılımınızdan, gayretiniz, emeğiniz ve bilginiz açınızdan hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah bu çalışmanın hem ilimiz hem de ülkemiz açısından hayırlara vesile olmasını diliyorum. İyi sonuçlar çıkmasını temenni ediyorum.”dedi.


   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Fazlı GÜVENTÜRK
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
İdris Aykul
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Haziran 2019 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net