26 Haziran 2019 Çarşamba
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Öğretmenler Velilerle Buluşuyor
   Bu haber 1305 kez okunmuştur.
12 Ocak 2019 Cumartesi 15:50:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Bir Kahvenizi İçeriz” sloganıyla başlatılan veli ziyaretleri projesi kapsamında Kırıkkale Lisesi öğrencilerini evlerinde ziyaret etti.

GÜVENİR VE İLGİ GÖSTERİR

 

Kırıkkale Lisesi Okul Müdürü Basri Başat; Ev ziyaretleri aile ile iletişimde etkili yöntemlerin başında gelmektedir. Aile evine kadar gelen, çocuğuna karşı sorumluluk duyan bir öğretmene daha fazla güvenir ve ilgi gösterir. Ebeveynlerin değerlerini, çocuğuna karşı tutum ve davranışlarını, çocukla ilgili beklentilerini öğrenmek ve aileyi tanımak için kullanılan en iyi yöntemlerden birisi ev ziyaretleridir. Öğrenci ev ziyaretlerinin amacı, var olan potansiyeli, eğitim kurumları, öğrenci ve ailelerin faydasına dönüştürmektir.''dedi.

 

ÖĞRENCİ HAKKINDA KONUŞULUR

Okul Rehberlik Öğretmeni Efraim Soyak; Okul – aile işbirliğinde ailenin yaşadığı yerin görülmesi, öğrenci için sağlanan fiziki, sosyal ve psikolojik ortamın yerinde tespit edilmesi, ailenin içinde bulunduğu sosyal çevre, aile bireylerinin sağlık durumu gibi değişkenler bakımından ev ziyaretleri çok önemlidir. Ev ziyaretinin önemli yönlerinden biri de velinin ve öğretmenin birbirlerinden beklentilerini detaylı bir şekilde söylemeleridir. Veli toplantılarında sınıfın geneli hakkında konu görüşülürken ev ziyaretinde direk öğrenci hakkında konuşulur. Veli, öğrenci hakkındaki beklentilerini, şikâyetlerini, isteklerini belirtirken daha samimi ve açık bir tutum sergiler. Samimiyetin ve açıklığın olduğu bir ortamda öğretmenler de aileden ve öğrenciden ne istediklerini, nelerin yanlış nelerin doğru olduğunu söylemekte zorlanmazlar.

 

 


   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Fazlı GÜVENTÜRK
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
İdris Aykul
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Haziran 2019 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net