20 Temmuz 2019 Cumartesi
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Yılların Sermayesi Tüketiliyor
   Bu haber 1615 kez okunmuştur.
07 Şubat 2019 Perşembe 17:00:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Kızılelma Ocakları Genel Başkanı Hakan Polat, AK Parti içinde yer alan bazı partilerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın büyüttüğü davayı bitirmek için harekete geçirdiklerini ve bu şahısların sayılarının hızla artarak yılların sermayesini tükettiklerini ifade etti.

DAVA ŞUURUNDAN YOKSUNDURLAR

Polat açıklamasının devamında  parti içinde davadan yoksun insanların olduğunu belirtirken "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Yıllardır bir çok bedeller ödeyerek, bir çok çileler çekerek, cezaevinde yatarak ömrünü adayarak kurmuş olduğu Ak Parti sermayesinin üzerine çökmüş asla Ak Partili olduğunu düşünmediğimiz bir takım AKP’liler bu sermayeyi göz göre, milletin gözünün içine baka baka harcamaktadırlar. Üstelik dava şuurundan yoksun, partiyi bir ticarethane olarak gören bu sözde Ak Partililer babalarının malını harcıyormuşçasına bonkör davranıyorlar. Bir lider düşünün gecesini gündüzüne katarak milleti ve memleketi için çalışsın, bazen günlerce yatakta uyumaya hasret kalsın, bazen günlerce ailesini, sevdiklerini görmesin, davası için canını ortaya koysun, sonra birileri kalkıp bu davaya ihanet edercesine attıkları yanlış adımlarla bilinçli bir şekilde davanın dibine dinamit koysun. Sizlere soruyorum. Bu ihanet değil de nedir? Konuşmaya gelince mangalda kül bırakmayan, sözde Sayın Cumhurbaşkanını en çok sevdiğini beyan eden bu parti düşmanları, dava şuurundan yoksun bu zatlar, adeta partiyi aile Partisi haline getirip dost ahbab ilişkileri üzerinden menfaat temin etmeye çalışıyorlar. Bu şahısların vatandaştan oy istemeye yüzleri olmadığı için, oy isterken dahi Sayın Cumhurbaşkanının gölgesinin arkasına sığınmaktadırlar. Anlatacak icraatları olmadığı için, Sayın Cumhurbaşkanımızın icraatlerini anlatmaya çalışmaktadırlar. Sayın Cumhurbaşkanının icraatlerini dahi anlatamayacak kadar bilgi, birikimden, vizyon ve dava şuurundan yoksundurlar.''şeklinde konuştu.

ŞUURSUZCA SAVURMAYA HAKKINIZ YOKTUR

Sözde partililerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ihanet ettiklerini dile getiren Polat, "Yerel seçim süreçlerine girdiğimiz bu günlerde özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde ve diğer bölgelerde gittiğimiz bir çok ilde bu sözde partililerin Sayın Cumhurbaşkanımıza ihanetleri İle karşılaşıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın hatırı olmazsa illerine vatandaşın göstereceği tepkiler üzerine gidemeyecek kadar dava şuurundan yoksun milletvekillerin, Belediye Başkan adaylarının olduğunu gözlemliyoruz. Özellikle son zamanlarda Belediye Başkan Adayları, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi üyelerinin belirlemesi sürecinde partiyi bitirmek üzere adeta hata üstüne hata yaptıklarına şahit oluyoruz. Belediye Başkan Adayları, Encümenlerin belirlenmesinde dost, ahbab ve çavuş ilişkilerinin, gizli kapaklı pazarlıkların, yalan, dolan ve hilelerin havada uçuştuğuna şahit oluyoruz. Sonuç olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın hayatını ortaya koyarak kurduğu, büyüttüğü bir davayı bitirmek için adeta yarışa giren parti içindeki sözde partililerin mevcudiyeti söz konusudur. Üzülerek ifade etmeliyim ki, her yaptıkları yanlarına kar kaldığı için kötü örnek teşkil ettikleri için bunların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bu şuursuzlara söyleyecek bir çift sözümüz vardır. Ayıptır, Yazıktır, günahtır. Ömrünü bu davaya adamış Sayın Cumhurbaşkanına ihanet etmek, onun sermayesinin arkasına sığınıp siyaset yapmak, sermayeyi şuursuzca savurmaya hakkınız yoktur. Gittiğiniz bu yol yanlış yoldur. Sizleri davaya ve Sayın Cumhurbaşkanına sadık olmaya ve dava şuuru bilinci içerisinde hareket davet ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu davaya ihanet edenleri, dava şuurundan yoksun davranan bu şuursuzları partiden uzaklaştırmasının ülkemizin menfaatine ve partinin menfaatine olacağını düşünüyorum.''dedi.


   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Fazlı GÜVENTÜRK
Hakan Öztürk
Şevket ÖZSOY
Ülkü Kaya ÇELİK
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Temmuz 2019 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net