18 Ağustos 2019 Pazar
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Heyecanın Olduğu Yerde Başarı Gelir
   Bu haber 478 kez okunmuştur.
12 Şubat 2019 Salı 14:54:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Ortaöğretim Okul Müdürleri ile bir araya geldi.Valilik Makam Toplantı Salonu’nda gerçekleşen ve İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi ile 34 Lise Müdürünün katıldığı toplantının açılışında konuşan Vali Sezer, Kırıkkale’de bütün alanlarda olduğu gibi Milli Eğitim alanında da, ilin kendi dinamik programının olması gerektiğini düşündüğünü kaydetti.

ÖLÇMEMİZ VE GÖRMEMİZ GEREKİYOR

Tarım, Turizm ve Sanayinin aynı şekilde kendi mecrasında yürüyen bölümler olduğunu ancak Milli Eğitimin en çok üzerinde durulması gereken bölüm olduğunu vurgulayan Vali Sezer “ Milli Eğitim konusunda bir fotoğraf çekmemiz lazım. Neredeyiz ve nereye gitmek istiyoruz? Eksikliklerimiz neler? Neye ihtiyacımız var? Tespit etmemiz gerekiyor. Bir taraftan da yaklaşık iki aydır anlattığımız ve gördüğümüz alanlarla ilgili olarak neler yapabiliriz onu planlamaya çalışıyoruz ve bu çalışmamız halen sürüyor” dedi.Okul Müdürleri ile yapılan bu toplantıların aynı zamanda; okulların akademik, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler çerçevesinde atacakları adımları istişare etme imkanı sağladığını ifade eden Vali Sezer,  “ Akademik başarı bizim için çok önemli. Öğrencilerimiz devlet okulundan da mezun olsa, özel okuldan da mezun olsa, farklı dallardan da gelse sonuçta aynı sınavda buluşuyorlar. Dolayısıyla akademik başarımızı ölçmemiz ve görmemiz gerekiyor.” değerlendirmesinde bulundu.

 

SAĞLAMA İMKANIMIZ VAR.

İlimizde yaklaşık bin 300 kayıtlı sporcu olduğunu ve bunların % 90’ınına yakın kısmının ise öğrenci olduğunun altını çizen Vali Sezer, sporcu sayısı ve başarı grafiği karşılaştırıldığında, başarılı olan sporcu sayımızın çok fazla olmadığının görüldüğünü söyledi.Sezer “Spor salonlarımızın okul alanlarına uzaklığı ve okulların fiziki mekan olarak yetersizlikleri söz konusu. İsteyen her çocuğumuzu sporla uğraşmasını sağlamalıyız, bu akademik başarıyı da etkileyecektir. Muhakkak her bir okulumuzu bir branşta ön plana çıkarıp öğrencilerimizi de farklı branşlara yönlendirmemiz lazım. Her okulumuza istenilen branşta antrenör sağlama imkanımız var.” dedi.

 

BİLGİ SUNDULAR

Hafta sonu ilimizde yapılan Okullar Arası Türkiye Halter Şampiyonasına katılan öğrencilerimizin ve ailelerinin heyecanına ortak olduğunu aktaran ve turnuvaya  daha fazla okulumuzdan daha fazla öğrencimizin katılımının arzulandığını kaydeden Vali Sezer “ Bu neyi getirir? Bir heyecan getirir, bir motivasyon getirir bunlar önemli şeyler. Heyecanın olduğu yerde muhakkak başarı gelir. Eğer işler rutine binmiş, heyecan kaybolmuşsa o iş ölmüştür, rutin her şeyi öldürür.” şeklinde konuştu. Daha sonra, ilimiz genelindeki Ortaöğretim okullarının genel durumunun sunulduğu slayttın ardından, Ortaöğretim Okul Müdürleri söz hakkı alarak okullarının genel durumu hakkında bilgi sundular.

 


   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
Halil Eşmebaşı
Fazlı GÜVENTÜRK
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  18 Ağustos 2019 Pazar
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net