20 Mayıs 2019 Pazartesi
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Kırıkkale'ye Güveniyorum
   Bu haber 2579 kez okunmuştur.
12 Mart 2019 Salı 18:24:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 31 Mart Mahalli İdareler seçimleri öncesi Kırıkkale Cumhuriyet Meydanında miting gerçekleştirdi. Binlerce vatandaşın katıldığı mitingde Devlet Bahçeli "Kırıkkale ehline emanet edilecektir, inancım budur, beklentim budur, ümidim budur. Sağduyunun Birlikteliği Kırıkkale’de varlığını gösterecektir. 31 Mart seçimlerinde sizlere güveniyorum ''dedi.


BEKA İÇİN MİLLİ KARAR, CUMHUR İÇİN İSTİKRAR

MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi Kırıkkale Mileltvekili Halil Öztürk, MHP İl Başkanı Erdal Baloğlu, ilçe ve belediye Başkan adayları karşıladı. Bahçeli Kırıkkale'ye ve Kırıkkaleli vatandaşlara övgü dolu sözler söylerken, Kırıkkale güvenilir bir iradeyle önümüzdeki beş yıl yönetilecektir. Kırıkkale Belediyemiz Cumhur İttifakı’nın kapsamında değilse de, ilkelerimiz, hareketimiz, dilimiz, üslubumuz, söz ve değerlendirmelerimiz Cumhur İttifakı’nın doğasına aynen uyacaktır. Çünkü, “Beka İçin Milli Karar, Cumhur İçin İstikrar” diyoruz''dedi.


KIRIKKALE HADDİNİ BİLDİRECEKTİR

Bahçeli, partisince Kırıkkale Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, bu vatanın sahipsiz olmadığını, Kırıkkale'nin bunun canlı ispatı olduğunu söyledi. Milletin çaresiz olmadığını, Kırıkkale'nin bunun güvencesi olduğunu belirten Bahçeli, "Kırıkkale suskun değildir, durgun değildir, yorgun hiç değildir. Polonya'da yaşı henüz 21 olan Furkan evladımızı şehit eden alçak teröristlerle yol yürüyenlere Kırıkkale hesap soracaktır. Bebek katilleriyle siyaset yapanlara Kırıkkale dünyayı dar edecektir. Ezanla dalga geçen, Kürdistan'a göz kırpan CHP'ye Kırıkkale haddini bildirecektir. HDP'yle aynı karede olan İP'e Kırıkkale tahammül etmeyecek, sabır göstermeyecek, kurulan şer oyunlarını mutlaka bozacaktır." diye konuştu. Bahçeli, Türkiye'nin içte ve dışta büyük bir tehdidin kapanında olduğunu vurgulayarak, "Etrafımız vahşi emellerle kuşatılmıştır. Türkiye siyasi, sosyal ve ekonomik çembere alınmıştır. Milli bekamız bıçak sırtında, milli güvenliğimiz diken üstündedir. Biz birlik için beka diyoruz. Biz gelecek için beka diyoruz. Biz istiklal için beka diyoruz. Biz namerde muhtaç olmamak için beka diyoruz. Ve biz ebediyete kadar yaşamak için beka kararındayız. Zillete boyun eğmeyiz. Zalime umut bağlamayız. İllete geçit vermeyiz. Türkiye'nin yükselişini engellemek isteyenlere fırsat tanımayız." ifadelerini kullandı.

İKİ YANLIŞTAN BİR DOĞRU ÇIKMAZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Devlet Bahçeli, sözlerini söyle sürdürdü:"CHP Genel Başkanı YPG'yi aklaya dursun, biz teröristleri silindir gibi ezip geçmeye yeminliyiz, kararlıyız. CHP, HDP, İP, SP, ÖDP boncuk gibi dizilmiş, Kandil'in yörüngesine, Pensilvanya'nın dümen suyuna girmiştir. CHP, PKK'yı besiye çekmiş, kuluçkaya yatırmıştır. İki yanlıştan bir doğru çıkmaz. Bunlardan da bir yol olmaz. Atatürk'ün CHP'sinin PKK'lılarla bir araya geldiğini görmek bu partinin geçmişi açısından utanç kaynağı, rezalet yumağı, yüz kızartıcıdır. Kılıçdaroğlu'nun çizgisi Kuvayımilliye değil olsa olsa Kuvayi İnzibatiye'dir. Sağduyulu CHP seçmenlerine açık çağrımdır. Bu Kılıçdaroğlu'ndan kurtulun, CHP'ye çöreklenmiş defolu siyasetçileri sırtınızdan atın. Atatürk'ün posterlerini bebek katilinin kanlı ve karanlık resimleriyle yan yana getirenden CHP'li olmaz. Hani diyorlar ya 'CHP'nin yanlışları Ağrı Dağı'nı da aştı' diye. Ne Ağrı Dağı, bunların yanlışı Everest'i geçti Everest'i. CHP'ye oy veren vatandaşlarım kimsesiz değildir. Cumhur İttifakı onları da kucaklayacaktır."

FEDAKARLIĞA HAZIR OLACAĞIZ

Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i de eleştirerek konuşmasına şöyle devam etti:"İP'in, PKK'nın siyasi uzantılarıyla al gülüm ver gülüm ilişkisi ayyuka çıkmıştır. Sözde Iğdır'da aday çıkarmamışlardı. Ama Kandil'in Iğdır adayı İP'in aday çıkarmamasına teşekkür ederek karşılık vermiştir. Meral bunlara kardeş, Temel yandaş, Kemal ise yoldaşlık yapmıştır. Bu vesile ile bir zamanlar partimizde bulunmuş ve bir sebepten dolayı İP'e gitmiş, bundan dolayı da şu anda pişmanlık duyan kardeşlerime açık çağrımdır. Zillete ortak olmayın. Yanlışa kucak açmayın. Gelin helalleşelim ve 2023'ün lider ülke Türkiye'sine birlikte yürüyelim. Biz milli beka davasını sonuna kadar savunacağız. Biz Türk milleti için her fedakarlığa hazır olacağız. "

YARAR'A DESTEK İSTEDİ

Cumhur İttifakı'nın 31 Mart seçimlerinden sonra da devam edeceğini belirten Bahçeli, Cumhur İttifakı'nın milli istiklalin namusu olduğunu dile getirdi.MHP Genel Başkanı Bahçeli, şu değerlendirmede bulundu:"Cumhur İttifakı, milli istikbalin müdafaa ruhudur. 16 Nisan Halk Oylaması'yla kabul edilen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin bütün kurum, kural ve esaslarıyla yerleşmesi, kökleşmesi ve istikrar içinde devamı konusunda azimliyiz, kararlıyız, taviz vermeyecek bir iradeye sahibiz. Geri dönüş yok, tavsama yok, gevşeklik hiç yok. Cumhur İttifakı, 31 Mart 2019'da Mahalli İdareler Seçimleri'nin sonuçları ne olursa olsun yaşayacak, var olacaktır. Buna hiç kimse engel olamayacaktır. Nifak tutmayacak, tahrikler sonuç vermeyecektir. Cumhur İttifakı, Türkiye'dir, istikbalimizin güvenidir, istiklalimizin güvencesidir. Yeni hükümet sistemiyle Cumhur İttifakı'nın varlığını milli bekamız için mecburi görüyoruz. Birliğimiz ve dirliğimiz için hayati sayıyoruz."   MHP'li  adaylara  destek isteyen Bahçeli, "31 Mart'ta mührü öyle bir vurun ki, 1 Nisan sabahı şuurlarını hepten yitirip şaka sansınlar, uzun süre kendilerine gelemesinler." ifadesini kullandı.


   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Kırlangıçoğlu Oktay
Şuayip Bütün
Fazlı GÜVENTÜRK
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  18 Mayıs 2019 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net