19 Temmuz 2019 Cuma
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Üzerimize Düşen Görevi Yerine Getireceğiz
   Bu haber 378 kez okunmuştur.
15 Nisan 2019 Pazartesi 15:26:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Ticaret Borsası tarafından Kırıkkale Tarım ve Hayvancılık Sektör toplantılarının birincisi gerçekleştirildi. Toplantıda ilgili kurum müdürleri ve sektör temsilcileri bir araya getirerek sektörün sorunları ve alınması gereken önlemler masaya yatırdı. Toplantının açılışında konuşan Kırıkkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Harun Sümer borsa çalışmaları hakkında bilgi verdi, istihdam seferberliğine değindi ve yeni sistemler hakkında bilgi vererek toplantının hayırlara vesile olmasını diledi.

 ÜYELERİNİ BİLGİLENDİRDİ

Kırıkkale Ticaret Borsası Tarım ve Hayvancılık Sektör toplantısının birincisini gerçekleştirdi. Sektör temsilcileri ve kurum müdürlerinin Eypark dinlenme tesislerinde bir araya getirildiği toplantıya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Harun Sümer, Meclis Başkanı Sadık Bildik, SGK İl Müdürü Veli Karacaköylü, İŞKUR Müdürü Yasin tekin, TMO Kırıkkale Şube Müdürü Ahmet Aktaş, Kırıkkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Taşkın Erol ve sektör temsilcileri katıldı. Toplantının açılışında konuşan Kırıkkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Harun Sümer, bir taraftan borsa çalışmaları hakkında bilgi verirken, diğer taraftan VERBİS, TİBOS gibi yeni sistemler hakkında üyelerini bilgilendirdi. İstihdam Seferberliği konusunda da bilgi vererek üyelerine destek çağrısında bulunan Başkan Sümer,  Aracılık hizmetleri A.Ş. kurulması yönünde müracaatlarını tamamladıklarına vurguladı.

 

SEKTÖR TEMSİLCİLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Başkan Sümer “Sektörümüzün sorunlarının ve çözüm önerilerinin konuşulacağı toplantımızda sektör temsilcilerimiz ile hayvancılık sektöründe yaşanan sorunlarımız ve çözüm önerilerimizi belirlemek adına bir araya geldik. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Sektör temsilcilerimiz içtenlikle karşılaştıkları sorunları burada bulunan kurum müdürlerimize iletebilirler. Sorunları bileceğiz ki çözüm üretelim. Kırıkkale Tarım ve Hayvancılığının daha iyi bir noktaya gelmesi için hepimiz üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz. Alacağımız önlemler ve çalışmalar ülke ekonomisine bir girdi olarak yansıyacaktır. Toplantımıza katılan kurum müdürlerimize ve sektör temsilcilerimize teşekkür ediyorum” dedi. 

 

HEDEFLEDİĞİNE VURGU YAPTI

Sosyal Güvenlik SGK İl Müdürü Veli Karacaköylü ve İŞKUR Müdürü Yasin Tekin, başta istihdam seferberliği konusunda borsa üyelerini bilgilendirerek, istihdam seferberliğinin iş dünyasına getirdiği avantajlardan bahsetti. Sektör temsilcilerine istihdam seferberliği kapsamında 3 Aylık Ücret Desteği, İlave İstihdam Teşviki, Asgari Ücret Desteği, Kadın, Genç ve Mesleki Yeterlilik Belgesi Olanların Teşviki, 5 Puanlık İndirim Teşviki, İlave 6 Puanlık İndirim Teşviki, Kısa Çalışma Ödeneği gibi konularda bilgi verildi. TMO Şube Müdürü Ahmet Aktaş’ta tarımda hububat fiyatlarının Mayıs ayı itibariyle açıklanmasını beklediklerini, bu yıl hava şartlarının istenilen düzeyde gittiğini ve süne ile mücadele tam anlamıyla yapılması durumunda verimli bir hasat dönemi geçirmeyi beklediklerine işaret etti. TMO Müdürü Ataş ayrıca bu yıl TMO’nun 40 bin ton nohut alımını hedeflediğine vurgu yaptı.                                                                                                                                               

 

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Fazlı GÜVENTÜRK
Hakan Öztürk
Şevket ÖZSOY
Ülkü Kaya ÇELİK
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Temmuz 2019 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net