22 Eylül 2019 Pazar
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Son Başvuru 28 Mayıs
   Bu haber 1888 kez okunmuştur.
22 Mayıs 2019 Çarşamba 14:55:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Kırıkkale Sanayi Ve Teknoloji İl Müdürlüğünce Ölçü Ve Ölçü Aletleri Kullanıcılarına Geçici Muafiyet Maddesi Hakkında il müdürü Okan Şahin açıklama yaptı.Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan çalışmalar sonucunda, 28.02.2019 tarihli ve 30700 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren Maden Kanunun ile Bazı Kanunlarda ve Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunla, 3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanununa geçici muafiyet maddesi eklendi.

ÖLÇÜ ALETİNİ KULLANABİLECEĞİNİ İFADE EDİLDİ

Bu muafiyet ile 1/12/2018 tarihinden önce damgası kopmuş, bozulmuş ve damga süresi geçmiş olduğu için cezai duruma düşmüş olan ölçü aleti kullanıcıları 28/02/2019 tarihinden itibaren 90 gün içerisinde ölçü aleti türüne göre ilgili İl Müdürlüklerine ya da Yetkili Muayene Servislerine periyodik muayene başvurusunda bulunmaları halinde, söz konusu fiilden dolayı herhangi bir idari para cezası ödemeksizin muayene ve damgasını yaptırarak ölçü aletini kullanabileceğini ifade edildi.

 

MÜRACAAT EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR

 Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Okan Şahin, " Bu kapsamda idari para cezası ödemeksizin muafiyetten faydalanılabilmesi için en geç 28 Mayıs 2019 tarihi mesai bitimine kadar;  Akaryakıt /Lpg sayaçları, 5Kg’dan yukarı Kütle ölçüleri, Yüksek Çekerli Basküller ve Diğer ölçü aletleri kullanıcıları için https://dijitalbakanlik.sanayi.gov.tr/ İnternet adresinden Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne,  Isı sayaçları, Egzoz Gazı Ölçme Cihazları, Otomatik Tartı Aletleri tartım kapasitesi 2000Kg’kadar Grup merkezi belediye Ölçü ve Ayar Memurluğu yetkisi dışındaki 3. ve 4.sınıf otomatik olmayan elektronik tartı aletleri ile 1. ve 2.sınıf otomatik olmayan tartı aletleri,  Taksimetre kullanıcıları için https://msurapor.sanayi.gov.tr internet adresinden Yetkili Muayene Servislerine, Uzunluk ölçüleri, hacim ölçüleri,5 kg kadar hassas olmayan kütleler ile açık ve kapalı Pazar yerlerinde kullanılan tartım kapasitesi 2000kg ve altında olan Otomatik Olmayan Elektronik tartı aletleri ile mekanik tartı aletlerinden; masa terazileri, asma teraziler, ibreli teraziler ve tek kollu kantarlar için Kırıkkale Belediye Başkanlığı Grup Merkezi Ölçüler ve Ayar Memurluğuna müracaat edilmesi gerekmektedir.''dedi.

 

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Hakan Öztürk
Şuayip Bütün
Mehmet ERKOÇ
Hakan Gökkaya
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  21 Eylül 2019 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net