14 Aralık 2019 Cumartesi
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Vekillerimizden Tam Destek
   Bu haber 2668 kez okunmuştur.
13 Haziran 2019 Perşembe 17:16:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Yeni Yargı Reformu paketinde resmi ilan statüsünde olan icra ilanlarının, yaygın/yerel gazetelerde yayınlanma zorunluluğunun kalkmasının öngörülmesi nedeniyle, Kırıkkale'nin 3 avukat vekili Ramazan Can, Ahmet Önal ve Halil Öztürk, Anadolu basının yok olma tehlikesi karşısında tam destek verdi. Kırıkkale'nin 3 Avukat vekilinin yerel gazetelerin yanında olması Türkiye için örnek ve Kırıkkale basını için moral ve güç oldu.

MECLİS GÜNDEMİNE GETİRECEK

Kırıkkale'nin hukukçu vekillerinin ortak desteği diğer illerdeki Medyada örnek gösterildi.Vekillerimize çok teşekkür ederiz.Yeni Yargı Reformu  Komisyonda bulunan vekilimiz  Ramazan Can, konuyu yakinen  takip ederken Halil Öztürk, desteğini dile getirdi.Ahmet Önal ise bu konuda  yazılı açıklama yaparak konuyu Meclis gündeminde getireceğini söyledi.

ANADOLU BASINI YAŞAMALI

Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal açıklamasının devamında "Anadolu Basınının Sesinin Kısamazsınız – Kısmamalısınız. Yeni Yargı Reformu paketinde yer alan ''İcra ilanlarının gazetelerde yayınlanmamasına’’ yönelik yasa tasarısının Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) kanunlaşması durumunda, Anadolu basınının yalnızca sesini değil nefesini de  kesersiniz''dedi.

DEMOKRASİNİN SESİ

Önal, "Basın İlan Kurumu’nun (BİK) önemli bir gelirinden yerel gazeteleri yoksun bırakamazsınız, bırakmamalısınız. Yerel basın,  Anadolu basınının ve  demokrasi kültürünün sigortası konumundadır. Yerel gazeteler için resmi ilan statüsünde olan ve yerel gazetelerde yayınlanması zorunluluğu bulunan icra ilanları  can suyudur.  ‘’can suyunun keserseniz, yüzlerce hatta binlerce  gazeteciyi ve basın çalışanını zor duruma sokmuş, hatta işsiz bırakmış olursunuz.''

SEKTÖR SANCILI

 "Zaten bugün yerel gazete sahipleri ayakta durabilmek için yoğun mücadeleler vermektedir. Kağıt ve baskı masraflarının, ekonomik sıkıntıların altında yeterince ezilmektedir. Baskı masraflarını birleşmeler yolu ile azaltma yoluna gitmektedirler. Bu yüzden birçok gazete kapanmıştır. Yerel basının sesinin kesilmesi demek Türkiye'de demokrasi kültürünü baltalanması demektir.  Burada en büyük zararı   siyaset ve siyasetçilere verecektir. Hepimizin,  ''Yeni Yargı Reformu paketinde yer alan 'İcra ilanlarının gazetelerde yayınlanmamasına' yönelik yasa tasarısına karşı çıkması gerekmektedir.  Siyaset temsilcilerinin en çok sesini duyurduğu yer bölgelerinde bulunan yerel basındır.''

CAN SUYU  KESİLMESİN

"Anadolu basınının can suyunun kesilmesine, basın mesleğimizin yok edilmesine, yerelde yüzlerce gazetecinin işsiz kalmasına seyirci kalmamız mümkün değildir.  Kırıkkale’yi ve temsilen, Kırıkkale basının yanında olduğumu, basın mensuplarına her türlü desteği vereceğimi, TBMM’de gündeme taşıyacağımı buradan bildirmek isterim.''dedi.

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Gülüş Teke
Hakan Öztürk
İsmail Dursun Kuzucu
Nesrin Bulat
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  13 Aralık 2019 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net