14 Aralık 2019 Cumartesi
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Kırıkkale Tarihinin En İyi Başarısı Başaran Koleji’nden
   Bu haber 5595 kez okunmuştur.
17 Temmuz 2019 Çarşamba 15:54:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Milyonlarca öğrenci ve ailesinin merakla beklediği 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları 17 Temmuz 2019 gecesi saat 01.15'te açıklandı.Yaklaşık 2.4 milyon adayın girdiği sınavda Özel Başaran Koleji öğrencisi Ramazan Burak Güler Kırıkkale 1. si Türkiye genelinde ise 12. olarak büyük başarı elde etti.

 AÇIK ARA BİR FARK ATMIŞ OLDU

Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa gibi eğitimde kendini ispatlamış 30’un üzerinde büyük şehrin bulunduğu, binlerce özel ve devlet okulundan öğrencinin katıldığı bu sınavda Türkiye 12. si olabilmek Başaran Koleji,  Kırıkkale ilimiz ve eğitim camiamız adına ciddi bir başarı olarak ifade edildi.Alınan sonuca göre Ramazan Burak Güler son 30 yılda Kırıkkale tarihinde alınmış en iyi başarıyı elde etti. Mevcut yıllar içerisinde alınmış en iyi sonuç Türkiye 102. liği olarak kayıtlara geçmişti. Ramazan Burak Güler bu sonuçla yüksek öğrenime geçiş sınavlarında açık ara bir fark atmış oldu.

 BU GURUR KIRIKKALE MİLLİ EĞİTİM CAMİASININDIR

Ramazan Burak Güler’in YKS sınav sonucu ile ilgili okulu Başaran Kolejinde bir toplantı düzenlendi. Toplantıya Başaran Koleji yöneticileri, Ramazan Burak Güler ve velisi Yusuf Güler katıldı. Toplantıda konuşan Başaran Koleji kurucusu Onur Başaran, Ramazan Burak Güler’in başarısından dolayı duyduğu sevinci dile getirdi. Başaran ‘2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı Kırıkkale 1.si, Türkiye 12.si Başaran Koleji'nden öğrencimiz Ramazan Burak Güler olmuştur. Kendisini başarısından dolayı tebrik ediyorum. Bu gurur Kırıkkale Milli Eğitim camiasınındır. Kırıkkale'de çocuklarımıza güvendikçe inanıyoruz ki bu güzel sonuçlar gelmeye devam edecektir. Bu süreci en verimli şekilde yönetmemizi sağlayan idarecilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize sonsuz teşekkürler.

 BAŞARILAR YAKALAMIŞ DURUMDA

Başaran, ayrıca Başaran Koleji eğitim sistemine de değinerek ‘aldığımız bu sonuç gösteriyor ki uygulamış olduğumuz sistem doğru bir sistem. Kırıkkale tarihinde bu zamana kadar alınan en yüksek sonucu alan öğrencimiz Ramazan Burak Güler dışarıdan hiçbir destek almadan, etüt ve özel ders ihtiyacı hissetmeden bu sonuca ulaştı. Bu da gösteriyor ki okulumuz uyguladığı disiplinli sistem sayesinde başarıyı yakalamış durumda. Burak’ın almış olduğu sonuç ciddi bir başarı. Ancak diğer öğrencilerimiz de ciddi başarılar yakalamış durumda. Sınav sonucuna göre ilk Ramazan Burak Güler Kırıkkale 1.si Türkiye 12. Si, Emin Köksal Kırıkkale 3.sü Türkiye 151. Si, Semih Kıran Kırıkkale 7. si olmuştur. Bununla beraber ilk binde 3 öğrencimiz, ilk beş binde 14 öğrencimiz, ilk on binde 26 öğrencimiz bulunmaktadır. Sınava giren tüm öğrencilerimize sonuçların hayırlı olmasını diliyorum’ diye konuştu.

DÜZENLİ ÇALIŞMAM SAYESİNDE BU SONUCA ULAŞTIM

 Toplantıda konuşan Kırıkkale 1.si ve Türkiye 12.si Ramazan Burak Güler ise, ‘bu sonuca ulaşmamda katkısı büyük olan Başaran Kolejine ve tüm öğretmenlerime teşekkür ediyorum. Başarının Kolejinin disiplinli sistemi ve eğitim kalitesi ile birlikte düzenli çalışmam sonrasında bu sonuca ulaştım. Aldığım sonuçtan dolayı mutluyum’ dedi.

  

HERKES RESMİ SINAV SONUCUNU MASAYA KOYACAK

 Toplantıya katılan Ramazan Burak Güler’in babası Yusuf Güler ise, ‘Burak okulunda görmüş olduğu dersleri devamlı tekrar eden ve disiplinli çalışan bir çocuktur. Almış olduğu bu Başarıda Başaran Koleji Kurucusu Onur Başaran olmak üzere öğretmenlerin ve idarecilerin emeği çoktur. Bizim onlara olan güvenimizi boşa çıkarmadılar ve ortaya böyle güzel bir sonuç çıktı.  Ancak gelinen noktada bazı kurumlar ve okullar algı yönetimi yapmaya ve sanal başarılarla bu başarıyı gölgelemeye çalışıyorlar. Burak Başaran Kolejinde almış olduğu eğitimle bu başarıya ulaştı. Ancak oluşturulan algıyla öğrencilerimiz yıpratılmaya çalışılıyor. Elimizde ÖSYM’nin yayınlamış olduğu resmi sınav çıktısı var. Bundan daha iyi bir başarısı olan varsa herkes resmi sınav sonucunu masaya koyacak’ diye konuştu.

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Matematik Nasıl Fullenir?  -  17-08-2019 - 21:47
Türkiye 12. si Ramazan Burak Güler\'in konuk olduğu \"Matematik Nasıl Fullenir ?\" konulu videoyu --\"https://www.youtube.com/watch?v=bJFaA2XdkNo&feature=youtu.be\" -- linkinden izleyebilirsiniz.
KIRILMASI GÜÇ REKOR  -  02-08-2019 - 22:40
Türkiye 12. liği ile Kırıkkale rekoru kıran Ramazan Burak Güleri kutluyorum. Çıtayı çok yükseğe çıkardı. Bundan sonra gelecek öğrencilere kırılması güç bir rekor bıraktı. Bundan sonra gelecek öğrencilere kolay gelsin.
eğitimci  -  24-07-2019 - 11:50
Üniversite sınavında Türkiye 12.liği çok büyük bir başarıdır. Bir Kırıkkaleli olarak büyük guru duydum. Demek ki doğru işler yapılınca sonuç alınabiliyormuş. Bu başarıdan dolayı Başaran Koleji kurucusu Onur Başaran\'ı Türkiye 12.si olan Ramazan Burak Güler\'i ve Başaran Koleji eğitim öğretim kadrosunu kutluyorum.
kırıkkaleli  -  19-07-2019 - 16:19
Başarının büyüklüğü ne kadar kıskanıldığı ile ölçülür. Bir başarı ne kadar kıskanılıyorsa o kadar büyüktür demektir. Burada olduğu gibi.
abidin  -  19-07-2019 - 15:21
Kemalettin rumuzu ile yazan sayın yorumcu ben yukarıda veli göremedim.Siz nasıl gördünüz?
Yusuf Güler  -  18-07-2019 - 15:46
Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.
kemalettin  -  18-07-2019 - 13:45
başaran kolejini kutluyorum lakin yukarıdaki yazıda belirtilen diğer 2 çocuk nerede göremedim .öğrenci velileri yerine gerçek başarının sahibi çocukları görmek isterdim.
  
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Gülüş Teke
Hakan Öztürk
İsmail Dursun Kuzucu
Nesrin Bulat
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  13 Aralık 2019 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net