14 Aralık 2019 Cumartesi
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Memur-Sen’den Destek Geldi
   Bu haber 958 kez okunmuştur.
08 Eylül 2019 Pazar 17:00:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Eğitim Bir Sen Kırıkkale Üniversitesi Şube Başkanı Murat Şahin, HDP Binası Önünde Eylem Yapan Analara Memur-Sen’den Destek Geldiğini açıkladı.

MAĞDUR VE MAZLUMUN YANINDAYIZ

Eğitim Bir Sen Kırıkkale Üniversitesi Şube Başkanı Murat Şahin, Memur Sen ve Eğitim Bir Sen ailesi olarak mağdur ve mazlumun her zaman yanında olacaklarını söyledi. Hacire anneden sonra Feyziye anne de oğlunun dağa gönderilmesinde HDP yi sorumlu tutarak HDP İl Binasında oturma eylemi başlattı.  Diyarbakır'da 17 yaşındaki Muhammet isimli oğlunun dağa kaçırıldığını söyleyen Çetinkaya ailesinden sonra, bir aile daha bina önüne gelerek oturma eylemi yaptı. Bu konuyla ilgili eylem yapmak için yeni ailelerinde yolda olduğu söylenirken, Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen'de ailelere destek için bina önüne gelerek açıklama yaptı.Diyarbakır'da HDP binasına aileler eylem için gelmeye devam ediyor.

HDP GÖNDERDİ

Şahap Çetinkaya ve eşi Fevziye Çetinkaya, oğullarının 30 Ağustos cuma ortadan kaybolması üzerine Diyarbakır HDP İl Başkanlığı binası önüne gelerek, oturma eylemi yapmaya başladı. Aileler, HDP binası önüne neden geldiniz sorusuna "Onlar gönderdi, HDP gönderdi." diye isyan etti. Diyarbakır Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Yunus Memiş, ailelere destek vermek için Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önüne gelerek çocukları dağa götürülen ailelere destek verip açıklama yaptı. Başkan Yunus Memiş, " Bugün buraya gelişimizin sebebi; çocuklarımızın okullarda elinin kalem tutması ve iş güç sahibi olması. Siyasi partilerin de temel amacı ülkenin çıkarları doğrultusunda hareket etmektir. Maalesef çocukların hücre evlerinde kafaları bulandırılarak örgütün kucağına yönlendirilmesi ve siyasi partilerin bu şekilde hareket etmesi bizleri ciddi şekilde rahatsız etmektedir.

BÜTÜN MASRAFLARINI KARŞILAMIŞTIK

2014 Yılında eylem yapan ailelere 120 gün boyunca Memur-sen Genel Merkezin desteğiyle, bütün masraflarını karşılamıştık, bugün de 17 yaşında bir çocuğun dağa yönlendirildiğini öğrenmiş bulunduk. Bütün aileler çocuklarına sahip çıksın, maalesef çocuklarımız son bir kaç ayda özellikle Lise çağındaki gençler art niyetli insanlar tarafından dağa yönlendiriyor. Bunun yanı sıra Memiş, sivil toplum kuruluşları olarak siyasi parti, milletvekilleri ve diğer sivil toplum kuruluşlarına bu çocuklara sahip çıkılmasıyla ilgili çağrıda bulunduklarını söyledi.

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Fazlı GÜVENTÜRK
Gülüş Teke
Hakan Öztürk
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  14 Aralık 2019 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net