28 Şubat 2020 Cuma
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
AK PARTİ YEPYENİ BİR DÖNEME ADIM ATIYOR
   Bu haber 1282 kez okunmuştur.
05 Kasım 2019 Salı 17:00:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
AK Parti'nin bundan sonra yepyeni bir döneme adım atığını söyleyen hemşerimiz Ankara'nın tanınan avukatlarından AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı ve Dış İlişkiler Başkanı Mehmet Yılmazer, "17 yılını bitiren AK Parti'nin Kırıkkale ve Türkiye kahramanlarına selam söylüyorum."dedi.

KAHRAMANLARA SELAM

AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı ve Dış İlişkiler Başkanı Mehmet Yılmazer, "3 Kasım 2002’de bundan 17 Yıl önce tam bu saatlerde Rahmetli Babamın da aralarında bulunduğu 3 milletvekili Ak Partiden seçilmişlerdi. Türkiye için de Kırıkkale için de tarihi bir dönüm noktasıydı. Yıllar öyle çabuk geçti öyle çabuk geçti ki. AK Parti bu milletin adamlarının omzunda yükseldi. Ama şunu iyi bilmek lazım ki AK Parti çevreden merkeze yürüyen bir kuşak için büyük bir nimetti. Bugünse hem gençler için hem yarınlar için daha büyük bir nimet. Yeter ki birbirimizi anlayalım. Rahmetli Babama ve hayatını kaybeden dava büyüklerimize Allahtan rahmet dilerken yaşayan ve yaşamayan 3 Kasım 2002nin tüm kahramanlarına selam olsun. AK Parti bundan sonra yepyeni bir döneme adım atıyor. Bu adımın ayrıntılarını yakında anlatmaya çalışacağım."dedi.

KURTULUŞ UMUDU

AK Parti'nin 14 Ağustos 2001’de siyaset sahnesine adım atığını hatırlatan Mehmet Yılmazer, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı sırasında başarılarıyla sadece İstanbul’un değil Türkiye’nin beğenisini ve takdirini kazanan, okuduğu bir şiir nedeniyle görevinden uzaklaştırılan ve hapse mahkum edilen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve yol arkadaşlarının kurduğu AK Parti, umutsuzluğun pençesindeki millet için kurtuluş umudu, çıkış umudu oldu. Kuruluşundan çok kısa bir süre sonra, 3 Kasım 2002’de yapılan seçimlerde AK Parti millet tarafından tek başına iş başına getirildi. 17 yıl hiç kolay geçmedi. AK Parti’nin millet tarafından güçlü şekilde sahiplenilmesi, milletten aldığı güçle en çetrefilli meselelerin üzerine cesaretle gitmesi, Türkiye’yi büyütmesi, içeride ve dışarıda çıkar odaklarını rahatsız etti. AK Parti’yi yavaşlatmak, durdurmak, hatta ortadan kaldırmak için birbirinden alçakça senaryolar devreye sokuldu. Kuruluşla başlayan bu saldırılar 17 yıl boyunca durmadan devam etti.

YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Sözlerine devam eden Yılmazer, "Darbe senaryoları hazırlandı. AK Parti’ye, sadece gazete kupürleri delil gösterilerek kapatma davası açıldı. AK Parti’nin cumhurbaşkanı seçmesi, başörtüsünü özgürlüğe kavuşturması engellendi. Muhtıra verilmek istendi. Danıştay saldırısı gibi kanlı kumpaslar kuruldu. Terör azdırıldı. Defalarca ekonomik saldırı düzenlendi. MİT Müsteşarı tutuklanmak istendi. Gezi kalkışmasıyla ülkenin istiklali, istikbali tehdit edildi. 17/25 Aralık’ta yargı darbesi denendi. 15 Temmuz’da, Fetullahçı teröristler kanlı bir darbe girişiminde bulundu.  AK Parti, 17 yıl içinde bütün bu saldırıları soğukkanlılıkla, cesaretle, ortak akılla, istişareyle, en önemlisi de milletten aldığı güçlü destekle bertaraf etti. AK Parti’nin ve lider Recep Tayyip Erdoğan’ın, saldırılar karşısında, arkasına milleti alarak gösterdiği cesur ve dirayetli duruş, milletin, hatta ümmetin takdirine, hayranlığına mazhar oldu. Erdoğan dimdik yürüdü; millet de, ümmet de arkasından yürüdü. Bugün de aynı heyecan ve inançla 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize yürümeye devam edeceğiz."

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Musa HACIBALOĞLU
Fazlı GÜVENTÜRK
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  27 Şubat 2020 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net