26 Şubat 2020 Çarşamba
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Vatanım Gurbet Raflarda
   Bu haber 1514 kez okunmuştur.
05 Kasım 2019 Salı 17:00:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Kırıkkaleli yazar Abdullah Ateş, yeni kitabını çıkardı. Vatanım Gurbet adlı roman hakkında bilgiler veren Ateş, babasından esinlenerek böyle bir kitap yazdığını ifade etti.

BABASINI AKLINDAN ÇIKARMAYACAKTI

Ateş, "Bu roman, dört yaşında babası askerde şehit olmuş, Küçük yaşta gurbete çıkmış bir gencin hayatını anlatmaktadır. Küçük yaşında, aile sevgisinden mahrum kalmış, küçük kardeşi ile birlikte hayatın acılarıyla yüzleşmiş, sanat edinmek için köyden ayrılmış bir delikanlı. Kendini gurbette de sevdirmiş, sevdiği kızı alıp memleketine dönmüş. Köyünde akrabalarıyla istediği yakınlığı bulamamış ve şehre göç etmiş. Çeşitli mesleklerde ortaklıklar yapmış, hep emek veren kendisi olduğu halde, ortakları tarafından haksızlığa uğramış. Onun kendisine verdiği sözler vardı. Kardeşini hiç üzmeyecekti. Babasını aklından çıkarmayacaktı. Yaşadığı süre içinde kesinlikle kimseye haksızlık yapmayacak, doğruluktan ayrılmayacak, haksızlık yapanlarla ise kavga etmeyecekti. İnançlı bir insandı ve zalim olmaktansa mazlum olmayı tercih etmişti. İşleri rast gitmeyince, altı çocukla birlikte, yeniden gurbet yolu göründü.''

ŞİMDİDEN SÖYLEMEK İSTERİM

"Bu romanda anlatılan karakter, benim babamdır. Yaşadığı süre içinde arkasından hiç kötü söz söyletmemiş,evlatlarını,inançlı ve düzgün yetiştirmiş bir Karadeniz insanıdır. Mekanı cennet olsun. Günlük yaşantımızda bir çok hayat hikayeleri ile karşılaşıyoruz. Babamın yaşadığı bu çileli hayat hikayesinin kaybolmasına gönlüm razı olmadı ve bunu yazmayı kendime borç bildim. Romanın içinde,Kırıkkalenin tanınan isim ve yerleşim yerlerinden kesitler bulacaksınız. İlk yazdığım roman Kara İlyas’ta yaşanmış bir hayat hikayesiydi.Bu iki roman benim çok sevdiği ama doyamadığım iki kişinin hayat öyküleriydi. Bundan sonraki yazmayı düşündüğüm roman, tamamen hayal ürünüm olacak. Bu konuda bilgi vermek istemiyorum.Ama çok güzel konular üzerine olacağını şimdiden söylemek isterim.''dedi.

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Gülüş TEKE  -  05-11-2019 - 17:38
Öncelikle kutluyorum Sayın Abdullah Ateş kardeşimizi. Yeni eserinin Okuru bol bahtı açık olsun, eminim ki sayın Kırıkkale halkımız yazarlarına sahip çıkacaktır. selam ve dua ile saygılarımla...
  
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
Kemal Başal
Erol Serkan Kılıç
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Şubat 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net