27 Mayıs 2020 Çarşamba
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Temel Robotik Kursu Tamamlandı
   Bu haber 869 kez okunmuştur.
09 Kasım 2019 Cumartesi 15:36:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hizmet içi eğitim kapsamında düzenlenen "Temel Robotik Kursu" farklı branştan 20 öğretmenin katılımıyla tamamlandı.

TEŞVİK EDİLMESİ ÖNEM TAŞIMAKTADIR

Öğretmenlere yönelik  4-8 Kasım 2019 tarihleri arasında devam eden kurs bitiminde konuşan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Adnan Şener, " Öğretmenlerimizin bu eğitimleri alması ile öğrencilerimize aktararak, çocuklarımızın erken yaşta algoritmik düşünme becerilerini kazmaları, sorunlarla karşılaşma durumunda yaratıcı düşünme, problem çözebilmeleri kolaylaşacaktır. Çocukların kodlama öğrenmesi, zeka gelişimleri açısından büyük öneme sahip olduğundan, çocukların kod yazmasının teşvik edilmesi önem taşımaktadır. " dedi.

BAŞARILARININ DEVAMINI DİLEDİ

Fatih Projesi BT İl Koordinatörü Derya Tanrıkulu, 21.yüzyıl becerileri ile donatılmış  bireylerin yetiştirilmesi için erken yaşta kodlama eğitiminin önemini vurgulayarak, öğretmenlerimize yönelik Kodlama ve Robotik Kurslarını devam ettirmek istediklerini söyledi.Kursu başarı ile tamamlayan öğretmenlerimize "Sertifika Belgelerini" veren Şener, tebriklerini sunarak,  başarılarının devamını diledi.

NESNELERİ AYRIŞTIRAN ROBOT ETKİNLİKLERİ YAPILDI

Kurs boyunca eğitim süresince robotların eğitimde kullanım örnekleri, öğretim yöntem ve teknikleri, Robot donanımsal bileşenlerini ve yazılım ara yüzünü tanıma, kablolu ve/veya kablosuz veri aktarım yöntemleri, servo motorlar, hareket kontrolü, dönme-durma, renk algılama, nesne algılama, dokunma-durma, çizgi izleyen robot yapım etkinliği, koşullar, mantıksal operatörler ve karar verme yapıları, nesneleri ayrıştıran robot etkinlikleri yapıldı.

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Sevda Vapur
Nusret Kılıç
Erol Serkan Kılıç
Musa Hacıbaloğlu
Gülüş Teke
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  20 Mayıs 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net