06 Temmuz 2020 Pazartesi
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Genç Yazarlar Bu Kahvede
   Bu haber 1929 kez okunmuştur.
19 Kasım 2019 Salı 17:00:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Kırıkkale evleri mevkiinde genç yazarlar kitap ve kahve sizleri bekliyor. Gençlerin ücretsiz ders çalışacağı 50 sandalyeye sahip olan Kitap kahvede 4 bin kitap okuyucusuyla bululuyor. Haftanın 7 günü açık olan genç yazarlar kitap ve kahvenin koordinatörlüğünü Kırıkkale üniversitesi öğretim görevlisi Baybarshan Ali Kazancı yapıyor. Kırıkkale'de ilk olan Kitap kahvede bir çok ücretsiz kurslarda veriliyor.

ÇAY VE KAHVE ÜCRETSİZ

Genç Yazarlar Kitap & Kahve, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2018-2 Kapsamında desteklenen bir projedir. Gençlerin ücretsiz ders çalışıp kitap okuduğu ve yarım saat kitap okuyana ders çalışana çay ve kahvenin ücretsiz olduğu bir mekan. 4 bin kitap  ve 50 kişilik sandalye kapasitesine sahiptir. Üniversite gençliği tarafından gönüllülük esasıyla haftanın 7 günü açık olup ücretsiz birçok kurs veriyor.

KÖPRÜ NİTELİĞİ TAŞIYOR

 Koordinatörlüğünü Kırıkkale Üniversitesi'nde Öğretim Görevlisi Baybarshan Ali Kazancı yapıyor. Kırıkkale'de bir ilk olan Genç Yazarlar Kitap ve Kahve'de Kırıkkale'ye güzel izler bırakmak ve kültürel bir temel oluşturmak amacıyla Üniversite Gençliği ve şehir bütünleşmesine bir köprü niteliği taşıyor. Bu bağlamda Kırıkkale merkezli, toplamda Genç Kalem isimli 8 sayı dergi,  4 adet kitap çıkardı.

ÜCRETSİZ OLARAK VERİLİYOR

Yeni kitap ve dergi çıkarma çalışmaları gençler tarafından devam ediliyor. Yine bu kahvede  Diksiyon, Osmanlıca, Yazarlık gibi kursların yanında Masal Terapisi, Söyleşiler, Açık Hava Sineması gibi birçok kültürel etkinliklerde ücretsiz olarak veriliyor. Katılmak isteyen 7'den 70'e kapısı açık olan bir yerdir. Samimiyetin ve iyi niyetli gençlerin bir arada bulunduğu bir yapı niteliği de taşıyor.

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şuayip Bütün
Pınar Taşçı YIKILMAZ
Başar Özdemir
Nusret Kılıç
Kırlangıçoğlu Oktay
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  06 Temmuz 2020 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net