08 Ağustos 2020 Cumartesi
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Dil Bölümü Öğrencileri Üniversitede
   Bu haber 2293 kez okunmuştur.
30 Kasım 2019 Cumartesi 14:34:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Okul Müdürü Basri Başat; “Rehberlik Servisi tarafından Hacettepe Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu ve Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’ne üniversite tanıtım gezileri düzenlendi. Geziye Müdür Yardımcısı Selami Başar, rehberlik öğretmeni Efraim Soyak, İngilizce öğretmenleri Turgay Soytek, Esra Gülcan, Funda Gürler ve Edibe Yazıcı Özer katıldı. Çalışmalarından dolayı öğretmenlerime teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin gelecek yıl ziyaret ettikleri bu üniversiteleri kazanarak hedeflerine ulaşmaları en büyük temennimdir” dedi.

LİSANS PROGRAMI ÖNCESİNDE YABANCI DİL EĞİTİMİ

Hacettepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yalçın Ünal; “Hazırlık eğitimi programlarında, hazırlık sınıfı bulunan bir programa kaydını yaptıran, ancak Yabancı Dil Yeterlik sınavında başarısız olan üniversitemiz öğrencilerine gerek akademik çalışmaları boyunca, gerekse iş hayatı ve sosyal çevrelerde yabancı dili etkin bir şekilde kullanabilmeleri için gereksinim duyabilecekleri bilgi, beceri ve özgüveni kazandırmak amacıyla lisans programı öncesinde yabancı dil eğitim hizmeti sunmakta;

YABANCI DİL BECERİLERİ KAZANDIRMAK

Modern Diller Birimi programlarında ise, Hacettepe Üniversitesi fakülte ve yüksekokullarına kayıtlı öğrencilere sürdürmekte oldukları akademik programlarda ve mezuniyet sonrası profesyonel hayatlarında gereksinim duyacakları yabancı dil becerilerini kazandırmak ve geliştirmek üzere açılan zorunlu ve seçmeli dersleri programlamakta ve uygulamaktadır.

TÜRKİYE’NİN EN KÖKLÜ EĞİTİM FAKÜLTESİ

Gazi Üniversitesi Araştırma Görevlisi Özge Özbek “Gazi Eğitim Fakültesi (eski adıyla Gazi Eğitim Enstitüsü), Cumhuriyetin ilk yıllarında Ankara’da kurulan , cumhuriyet kuşağı ortaokul öğretmenlerinin yetiştirilmesinde çok önemli bir rol oynayan eğitim kurumudur. Türkiye'nin en köklü eğitim fakültelerinden biridir. Gazi Üniversitesinin temelini oluşturur. 1926 yılında Orta Muallim Mektebi olarak kurulan okul; 1929 yılında Gazi Orta Muallim Mektebi ve Terbiye Enstitüsü adını almış, 1982 yılında ise Gazi Üniversitesi'ne bağlanmıştır. Mimar Kemallettin Bey'in yaptığı Gazi Eğitim Fakültesi ana binası bugün Gazi Üniversitesi Rektörlüğüne, Gazi Eğitim Fakültesi Dekanlığı ve kütüphanesine ve Gazi Eğitim Fakültesi Fen bilimleri Öğretmenliği bölümünün laboratuvarlarına ve çeşitli jeolojik taşlar, bitkiler ve doldurulmuş hayvanlardan oluşan fen ve tabiat bilimleri müzesine ve Gazi Resim ve Heykel Müzesine ev sahipliği yapmaktadır.”

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Ahmet Kankal
Bekir Eroğlu
Fazlı GÜVENTÜRK
Kırlangıçoğlu Oktay
Halil Eşmebaşı
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  07 Ağustos 2020 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net