08 Ağustos 2020 Cumartesi
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Otopark mı? Baks Geçit mi?
   Bu haber 2436 kez okunmuştur.
04 Aralık 2019 Çarşamba 08:41:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Kırıkkale Şehir içi trafiği rahatlatmak için geçtiğimiz yıllarda Kırıkkale Belediyesi tarafından açılan Nur Baks geçit, otopark haline geldi. Sürücüler tünel dışına geçidin giriş kısmında ki "tünel girişine ve içine park yasaktır. Plakanıza ceza uygulanır'' tabelasına aldırış etmeden tüneli otopark gibi kullanmaya devam ediyorlar.

VATANDAŞ ŞİKAYETÇİ

Baks Nur geçit trafiğe ve  yayalara dar olması bir de sürücülerin araçlarına tünele çekmesiyle beraber  trafik kazaları kaçınılmaz oluyor. Baks geçit başından sonuna kadar araç parkıyla dolup taşarken 2918 sayılı karayolları trafik kanununun 61/1-k sayılı maddesine istinaden, taşıt yolu üzerinde park için yer ayrılmamış veya trafik işaretleri ile belirtilmemiş alt geçit, üst geçit ve köprüler üzerinde veya bunlara on metrelik mesafe içinde park eden sürücülere 108 lira idari para cezası veriliyor. Vatandaşlar bu durumdan oldukça şikayetçi olduklarını belirtirken yetkililerin bu duruma derhal el atmalarını istediler.

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Oktay KIRLANGIÇ  -  06-12-2019 - 01:28
Kırıkkale şehir içi trafiğinin keşmekeşliği sadece \'\'Baks Geçit\'\' için söz konusu değil ki! Şehrin neresine baksan bu rezaletle karşılaşılıyor! Yıllardır yazıyor - söylüyor duruyoruz. Bu şehrin bir şehir kültürüne ihtiyacı var diye! Her şeyden önce bunun tesisi gerekir diye! İş yerinin veya evinin hemen yanı başında otopark olan adam bile, ille de kapısının önüne park etme görüşünden vazgeçmediği sürece, bu konuya çözüm getirecek bir yönetici / idareciyi düşünemiyorum! Hoş, bu görgüyü kaç görgülü gerçekleştirir o da tartışılır! Bu arada binalar yapılırken ilgili mevzuata göre bunların hepsinde de \'\'Otopark\'\' bulundurulması söz konusu olmasına rağmen, çeşitli şekilde gerçekleştiril memesinin adı \'\'Şehre İhanet\'\' değil de eğer, bunun tarifi gerekir! Çok değil 4 - 5 sene önce Zafer Caddesinde Kaldırım Genişletme çalışması döneminde, (park sorununa çözüm alternatif çaresi olarak!), bunun hiç bir mantıklı ve teknik gerekçesinin olamayacağı, zira bir şeridin park ikinci şeridin ise akan trafiğe tahsisinin, dünyanın hiçbir yerinde şehir merkezinde olamayacağını o toplantıda ifade etmiştim. Alın buyrun işte şu andaki durumu görün. Adam becerip de park edebilmek için dakikalarca o ana caddede trafiği gatlediyor, ondan sonrada arkadan korna üstüne kornayla çevre kirliliği! O zaman benim bu itirazıma karşı çıkanlar, bilmem şimdi ne derler. Velhasıl şehir içi trafiğinin sorumlusu Emniyet değil, bilakis Belediyedir! Bu konularla ilgili bu zamana kadar sunulan görüşlerden herhangi birine bir nebzecik kulak verilseydi, \'\'Ben bilirim\'\' havasıyla yahut \'\'Ban yaptım oldu\'\' demeden, konu ile ilgili bilenlerle teşriki mesai yapılsaydı, ne Otogardaki Ucube Alt - Üst Geçit, ne Ardiyeciler Sitesindeki ve ne de Galericiler Sitesi civarındaki \'\'GEÇİT\'\' ler bu halde olurdu!!!...
  
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Ahmet Kankal
Bekir Eroğlu
Fazlı GÜVENTÜRK
Kırlangıçoğlu Oktay
Halil Eşmebaşı
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  07 Ağustos 2020 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net