25 Mayıs 2020 Pazartesi
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Örnek Muhtar
   Bu haber 2620 kez okunmuştur.
12 Ocak 2020 Pazar 08:48:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Hasandede köyü muhtarı Hasan Özcan klasik muhtar anlayışından farklı çalışmasıyla dikkat çekiyor. Köyün tüm sorunları ile yakından ilgilenen Özcan çalışmalarını sosyal medya üzerinden günübirlik duyuruyor. Özcan önceki gün öğrencilerle birlikte köydeki sokak hayvanlarına öğrencilerle birlikte mama dağıttı

HASANDEDE KÖYÜ MUHTARI HASAN ÖZCAN YAPTIĞI ÇALIŞMALARLA “MUHTAR BÖYLE OLUR” DEDİRTİYOR


MUHTAR DEDİĞİN BÖYLE OLUR

Kırıkkale’nin Hasandede köyü Muhtarı Hasan Özcan köy halkıyla içi içe olusu ve yaptığı hizmetlerle. Sosyal ve kültürel etkinliklerle “İşte muhtar dediğin böyle olur” dedirtiyor. Özcan klasik muhtar anlayışının dışında köyün tüm sorunlarına parmak basıyor. Kısıtlı imkanına rağmen köyün tüm eksikliklerini gidermek için küm imkanları kullanıyor.

 

YOL ÇALIŞMASI BİLE YAPIYOR

Muhtar Hasan Özcan daha önce belde olduğu için belediyelik olan daha sonra köy statüsüne geçen Hasandede’nin eski konumunu yaptığı çalışmalarla koruyor. Göreve seçildiği günden itibaren ilginç uygulama ve çalışmalarıyla kısa sürede köy halkının sevgilisi oldu. Muhtar Hasan Özcan köyün tüm eksikliklerini anında tespit edip anında müdahale ediyor. Özellikle içinde bulunduğumuz şu günlerde sık sık bozulan ve kapanan yolları, arızalanan aydınlatma direklerini kendi imkanları ve köy halkı ile birlikte onarıyor.

 

SOSYAL PROJE BİLE ÜRETİYOR

Muhtar Hasan Özcan yaptığı çalışmaların ve tamir tadilat işlerinin yanı sıra sosyal ve kültürel faaliyetlerde de bulunuyor. Muhtar Özcan köyde cenaze yemekleri konusunda köy halkıyla yaptığı bir referandum benzeri görüşme sonucunda cenaze yemeği geleneğini kaldırdı. Bu arada köy halkıyla birlikte sık sık bir araya gelen Özcan köyün sorunlarını ortak çözüyor.

 

KASABA GÖRÜNÜMÜNÜ KORUYOR

Muhtar Hasan Özcan’ın göreve seçildiği günden itibaren yaptığı çalışmalar sayesinde eski kasaba şimdiki köy Hasandede kasaba görünümünü koruyor. Kırıkkale’nin örnek kasabasıyken köy statasüne geçirilen Hasandede köyü özellikle güzel doğası, yeşil alanları ve temiz görünümü ile örnek olmaya devam ediyor. Muhtar Hasan Özcan öncelikle köyde birlik beraberliğin sağlanması için yaptığı çalışmanın sonucu olarak köylüleri bir araya getirdi. Muhtarlık olarak yapılan tüm çalışmalara köy halkını dahil ederek köyün eksikliklerini kısa sürede gideriyor. Bu sayede köyde özellikle alt yapı sorunlarına kalıcı çözüm bulunuyor.

 

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Musa Hacıbaloğlu
Gülüş Teke
Başar Özdemir
Kırlangıçoğlu Oktay
Bahattin Akyön
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  20 Mayıs 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net