12 Ağustos 2020 Çarşamba
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
ÇELEBİ'DE BÜYÜK HEYECAN
   Bu haber 5472 kez okunmuştur.
13 Şubat 2020 Perşembe 17:00:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Delice İlçesi mitinginde Çelebi'ye doğalgaz sözü vermesi ilçede gündem oluşturdu.

NÜFUS ARTACAK

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Çelebi'ye doğalgaz sözünün vermesinin ardından ilçede hareketlilik başladı. İlçede gündem maddesi sadece doğalgaz sözü oluyor. Vatandaşlar, doğalgaz ile birlikte ilçenin nüfus sayısının daha da artacağını inancını taşıyor.  Çelebililerin ve özellikle ilçede yaşayan yaşlıların kış olduğu zaman soba ile uğraşmamak için ilçeyi terk edip oğlunun veya kızının yanına taşındığını söyleniyor. Doğalgaz ile birlikte bu sorunların biteceği vurgusu yapılıyor. Çelebi Belediye Başkanı Yaşar Erdemir,

Kıymetli hemşerilerim Kırıkkale Delice mitinginde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan,  doğalgazın müjdesini Çelebi ilçemize bizzat verdi.Kendisine bize göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederiz.İlçemize hayırlı uğurlu olması dileğiyle."

 

AVANTAJLARI ÇOK BÜYÜK 

Çelebi Belediye Başkanı Yaşar Erdemir, doğalgazın ilçeye sağlayacağı bilgiler hakkında şu bilgileri verdi: " Ülkemizde oldukça yaygınlaşan doğal gaz kullanımı ile, hem insanların hayatında büyük oranda kolaylık sağlar hem de çevreci bir gaz olmasından dolayı birçok zararın önüne geçmektedir. Günümüzde doğalgazın kullanım alanları oldukça geniştir. Konutlarda ısınma amaçlı kullanılan doğalgaz ayrıca mutfakta yemek pişirmek ve sıcak su amacıyla kullanılır.  Doğalgaz temiz bir yakıttır. İçeriğinde kükürt ve kül bileşikleri bulundurmaz. En önemli özellikleri arasında çevre kirliliği oluşturmaması, bu enerjinin diğerlerinden üstün olduğunun göstergesidir. Bu sebeple günümüzde her alanda sık sık kullanılmaktadır. Eski zamanda kullanılan odun sobası ve kömür sobası, tüm odaları eşit ısıtmayarak, enerji tasarrufunu sağlamamaktaydı. Fakat doğalgaz sayesinde tüm odalar eşit ısınır ve ciddi anlamda enerji tasarrufu sağlar."

 

KÖMÜR DERDİ BİTER

Doğalgaz geldikten sonra ilçenin havasının hiçbir zaman kirlenmeyeceğini söyleyen Erdemir, "sözlerine şu şekilde devam etti: "Doğalgazın zararlı bir gaz olmaması da doğalgazın avantajlarından birisidir. Solunduğu anda vücuda zararı yoktur. Ancak fazla solunduğu halde tehlikeleri olabilir. Doğalgazda ne kadar sıcaklıkta tüketilmek isteniliyorsa o kadar doğalgaz harcanır ve herhangi bir kayıp yaşanmaz. Doğalgazın kullanılmadığında kapatıp açılabilmesi inanılmaz bir tasarruf sağlar. Doğalgazı banyoda, mutfakta ayrıca ısınma için de kullanılması gereksiz bir güç zorluğundan kurtarır. Doğal gazın kalıcı atığı olmaması da bir diğer önemli avantajdır.Doğal gaz evde dumana sebep olmaz. Bir diğer avantajı ise budur.

Doğal gazın ısıl değeri hava gazına göre daha fazla, tüp gaza göre daha düşüktür. Bu nedenle doğal gaza dönüşen ocaklarda yemekler daha çabuk pişmektedir. Böylece zamandan tasarruf sağlanır.Stoklama veya sipariş gerektirmez. Tüp vb gibi patlama riski düşüktür. Doğalgazda yakıt en minimum düzeyde kullanılır. Kömür ve odun ile ısıtma sistemlerinde önceden bir hazırlık gerekirken doğalgazda böyle bir ön hazırlık gerektirmez. Zamandan ve güçten tasarruf sağlar. Her şeyden önemlisi güvenli bir yakıttır."

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Çelebili  -  14-02-2020 - 16:43
Allah Yaşar Erdemir başkanımızdan razı olsun Çelebi hizmet gördü
  
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Erdal Geyikçi
Ahmet Tarlabölen
Şevket ÖZSOY
Ahmet Kankal
Bekir Eroğlu
Başar Özdemir
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  11 Ağustos 2020 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net