04 Ağustos 2020 Salı
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Her Anne Bir Dünya
   Bu haber 621 kez okunmuştur.
14 Şubat 2020 Cuma 13:40:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Kırıkkale Valiliğinin himayelerinde İl Sağlık Müdürlüğü tarafından il genelinde anne ve anne adayı tüm bayanlara yönelik; sağlık seviyesi yüksek kadınlarla sağlıklı nesillerin yetiştirilmesine katkı sağlanması amacıyla "Her Anne Bir Dünya" projesi hayata geçirildi.

SAĞLIKLI NESİLLER

Proje kapsamında topluma yönelik eğitim, bilgilendirme ve farkındalık faaliyetleri merkez ve taşra birimleri aracılığıyla yoğun olarak yapılmaktadır. Faaliyetler kapsamında katılımcılara; temel ilk yardım eğitiminden, bulaşıcı hastalıklardan korunmaya, kişisel hijyen ve temizlikten çevre sağlığına, ana çocuk sağlığından iş sağlığı ve güvenliğine kadar birçok alanda bilgiler veriliyor. Projenin asıl amacı sağlık okuryazarlığı, sağlık bilinci seviyesinin yükseltilmesi, bulaşıcı ve bulaşıcı olmayan hastalık yükünün azaltılması, hastalıklarda erken teşhis ve tedavi başarısının arttırılması, hastalıklardan korunma ve sağlıklı yaşam becerilerinin kazandırılması, ortalama yaşam süresinin arttırılarak sağlık seviyesi yüksek bayanlarla birlikte daha sağlıklı nesillerin yetiştirmek.

BİLGİLENDİRME YAPACAKLARDIR

2020 yılı Ocak ayı itibariyle faaliyetlerine başlayan ekipleri yılı boyunca sürdürecekleri “Her Anne Bir Dünya” projesi kapsamında bayanlara yönelik; Meme Kanseri, Serviks ( Rahim Ağzı ) Kanseri, Kolorektal (Kalınbağırsak) Kanserler,Kendi Kendine Meme Muayenesi ve Kanser Taramaları Üreme Sağlığı, Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar , Normal Doğum, Anne Sütü ve Emzirmenin Önemi,Menopoz,- Sağlıklı Beslenme, Fiziksel Aktivite ve Hareketli Yaşam, Obezitenin Önlenmesi, Akılcı İlaç Kullanımı,Kadına Yönelik Şiddet, Aile İçi Şiddet, Tütün, Tütün Ürünleri, Alkol ve Madde Bağımlılığı gibi konularda eğitim ve bilgilendirme yapacaklardır.

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Ahmet Tarlabölen
Başar Özdemir
Şuayip Bütün
Pınar Taşçı YIKILMAZ
Fazlı GÜVENTÜRK
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  29 Temmuz 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net