12 Ağustos 2020 Çarşamba
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Ortak Tarihimizi Birlikte Yazalım
   Bu haber 316 kez okunmuştur.
14 Şubat 2020 Cuma 17:00:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, Cezayir’in Ankara Büyükelçisi Mourad Adjabı 'yı ziyaret etti.

ÇABA SARF EDECEĞİZ

Üniversite Dış İlişkiler Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Rüstem Orhan ve Elçilik Eğitim Müşaviri Kheider Yazir'in da hazır bulunduğu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükelçi Mourad Adjabı, Cezayir’den Türkiye'ye gelen öğrencilerde son zamanlarda artış olduğunu ve daha da artması yönünde çaba sarf edeceklerini, Türkiye-Cezayir tarihsel iş birliği ve kültürel ilişkiler mevcut olduğunu ve kendi ortak tarihimizi birlikte yazmamız gerektiğini belirtti.

MEMNUN OLACAĞIZ

 Rektör Prof. Dr. Ersan Aslan ise, Cezayir Blida 1 ve Blida 2 üniversiteleri ile karşılıklı işbirliğinin devam ettiğini ve Cezayir'den gelen öğrencileri üniversitemizde görmekten memnuniyet duyacağını dile getirdi. Rektör Aslan, Blida 1 ve Blida 2 Üniversiteleriyle Cezayir'de ve Türkiye'de yapılacak ortak faaliyetlerden hakkında bilgiler verdi.

ORTAK KARARA VARILDI

 Ziyaret sonunda Cezayir'deki üniversiteler ile ikili iş birliklerimizin devamı ve artırılması, Cezayir'den üniversitede ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin gelmesi yönünde çalışma yapılması kararlaştırıldı. Ayrıca, Cezayir'deki sanayi-ticaret erbabının Türkiye ile bağlantı kurumalarına destek verilmesi akademik ve sanayi iş birliklerinin güçlendirilmesi için çalışılması  konusunda mutabık kalındı. Cezayir ve Türkiye ortak bilim ve medeniyet tarihimizi yazma ve bu yöndeki çalışmaları birlikte sürdürmek hususunda ortak karara varıldı. Ziyaret karşılıklı hediye takdimi ile son buldu.

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Erdal Geyikçi
Ahmet Tarlabölen
Şevket ÖZSOY
Ahmet Kankal
Bekir Eroğlu
Başar Özdemir
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  11 Ağustos 2020 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net