03 Nisan 2020 Cuma
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
ÜLKELER EĞİTİMLE BÜYÜR
   Bu haber 1129 kez okunmuştur.
23 Şubat 2020 Pazar 17:00:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan ve Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaşar Şahindoğan Kırıkkale'ye gelerek, temsilciler kurulu istişare ve bilgilendirme toplantısına katıldı.

SERİ ZİYARETLER

 Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan ve Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaşar Şahindoğan ilk olarak Kırıkkale Valisi Yunus Sezer'i makamında ziyaret ettiler. Ardından İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi ve Şube Müdürü Bünyamin Soy ziyaret ettiler. Sonra Öğretmen Evi'nde  yapılan toplantıya katıldılar. Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Milli Eğitim Bakanı  Ziya Selçuk’un 20 bin ek atama yapılacağına dair açıklamalarda bulundu.  Geylan, Bakan Selçuk’a öğretmen ihtiyacı ve atama bekleyen öğretmenlerin talepleri konusunda gösterdiği hassasiyet dolayısıyla teşekkür etti.

Ancak bu açıklamaya dair çekinceleri de bulunduğunu belirten Geylan, Sayın Bakan’ın açıklamalarından ek 20 bin atama müjdesi değil, 2020 yılı içinde 20 bin atama daha yapılacağının anlaşıldığını bildirdi.

 

TATMİN ETMEDİ

Açıklamanın atama bekleyen öğretmenlerimizi yeterince tatmin etmediğini söyleyen Geylan, “Atama bekleyen öğretmenlerimiz tarafından ek atama talebi ortaya konulurken, Şubat atamasına ilave yapılması istenmekteydi. Sayın Bakan’ın bugün yaptığı açıklamada ise 2020’de yapılacak ikinci atama vurgulanmıştır. Dolayısıyla eğitim kamuoyunun ve atama bekleyen meslektaşlarımızın beklentisi, bugün açıklanan 20 bin atama dışında Ağustos’ta da ilave atama yapılmasıdır” dedi. Türk Eğitim Sen’in ataması yapılmayan öğretmenler ile birlikte “Ek 40 Bin Atama” talebiyle yaptığı eylemi hatırlatan Geylan, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Türk Eğitim-Sen, ataması yapılmayan öğretmenlerimiz ile birlikte 19 Ocak tarihinde Ankara’da Şubat ayındaki 20 bin atamaya ilaveten ek 40 bin atama talebiyle eylem yapmıştı. Bu eylemde ayrıca Ağustos ayında da bu atamalardan bağımsız olarak yeni bir atama yapılması gerektiğini vurgulamıştık. Ne yazık ki bugün gelinen noktada görüyoruz ki, Sayın Bakan’ın açıklamaları ek atama şeklinde değil, 2020 yılı içinde Ağustos ayında yapılacak 20 bin atama olarak algılanmaktadır.

 

ARAŞTIRMALARA GÖRE

Oysa ki; sendikamızın yaptığı araştırmaya göre ülkemizde 81 ilde 81 bin ücretli öğretmen çalıştırılıyorken, norm kadro açığı 69 ilde bile 103 bin 527 iken, Sayın Bakan 700 bin öğretmenin atama beklediğini söylerken, 2020 yılı için düşünülen toplamda 40 bin atama devede kulak kalacaktır. Bu nedenle Sayın Bakan’a öncelikle teşekkür ediyor ve 20 bin ek atamanın Şubat ayında yapılan 20 bin atamaya ilaveten yapılacağını açıklamasını, ayrıca Ağustos ayında da yeniden bir atama yapılacağının duyurulmasını istiyoruz. Eğitimimizin ihtiyaçları ve atama bekleyen öğretmenler için ancak böyle bir açıklama tam anlamıyla bir müjde olabilir.” Türk Eğitim Sen Başkan Yardımcısı Mehmet Yaşar Şahindoğan'da bir konuşma yaptı.  Türk Eğitim Sen Kırıkkale Şube Başkanı Yücel Karabacak ise, "Genel başkanımıza, genel başkan yardımcımıza tüm temsilcilerimize, kadın kollarımıza, zorunlu organlarımıza, idarecilerimize katılımlarından dolayı şükranlarımı sunuyor, toplantımızın hayırlı sonuçlara vesile olmasını diliyorum."

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
ÜLKÜ'CE
Nusret Kılıç
Erol Serkan Kılıç
Şevket ÖZSOY
Fazlı GÜVENTÜRK
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  01 Nisan 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net