04 Haziran 2020 Perşembe
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Sulakyurt’un Yol Sorunu Çözülüyor
   Bu haber 649 kez okunmuştur.
20 Mart 2020 Cuma 14:30:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, Sulakyurt’un yol sorununun çözüleceğini açıkladı.

KONUYA ÇÖZÜM GETİRİLECEK

MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, 60 yıldır Sulakyurt’un en büyük problemlerinden biri olan yol sorununun çözüleceğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ve Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu ile istişare halinde olduklarını ve konuya büyük bir hassasiyetle yaklaştıklarını belirten Öztürk, probleme çözüm getirileceğini belirtti.

SADECE SULAKYURT’A GİDİŞ-GELİŞ TEK YÖNLÜ

Kırıkkale Merkez’den Sulakyurt haricinde tüm ilçelere karayolu ile gidiş, gelişin çift yönlü ancak Sulakyurt ilçesine gidiş, gelişin tek yönlü olduğunu belirten Öztürk konuya ilişkin açıklamasında, “Bilindiği üzere Kırıkkale merkezden, Sulakyurt dışındaki tüm ilçelere karayolu ile gidiş-geliş çift yönlüdür ve sorunsuzdur. Yalnızca Sulakyurt ilçesine gidiş-geliş tek yönlüdür.

ÇAĞDAŞ VE EMNİYETLİ ULAŞIM

Sulakyurt’un ulaşım aksındaki bu sıkıntıyı gidermek, beklentileri karşılamak, çağdaş ve emniyetli ulaşıma geçilmesi adına uzun süreden bu yana çalışmalarımızı tıpkı Kırıkkale’mizin diğer sorunlarında olduğu gibi sürdürmekteydim.

YOLUN YAPILMASINA KARAR VERİLDİ

Bu kapsamda geçtiğimiz yıl; Sayın Cumhurbaşkanımıza Bosna Hersek ve geçen ay Pakistan resmi ziyareti sırasında iletmiş olduğum Balışeyh-Sulakyurt yolunun yapımı konusunu ayrıca Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız ile Karayolları Genel Müdürümüzle de paylaşmış ve takibini yapmıştık. Bu hususa başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Sayın Bakanımız ve Sayın Genel Müdürümüz büyük bir hassasiyetle yaklaştılar ve çözüm getirmek istediler. Gelinen bu aşamada yolun yapılmasına karar verilmiştir.

YOLDAN ÇOK SAYIDA KÖY YARARLANACAK

Sulakyurt ve köylerinde yaşayan hemşehrilerimizin uzun süreden bu yana talep ettikleri, bekledikleri Balışeyh-Sulakyurt Karayolu çift yönlü gidiş-geliş karayolu yapım işi 28 Nisan 2020 tarihinde ihaleye çıkacak ve akabinde yapımına başlanacaktır. Ayrıca bu yolun yapılmasıyla güzergahta bulunan çok sayıda Balışeyh’e bağlı köyümüzde faydalanacaktır.

KIRIKKALE ADINA TEŞEKKÜRLERİMİZİ ARZ EDİYORUZ

Bu süreçte destek ve ilgilerini esirgemeyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Cahit Turhan’a, Karayolları Genel Müdürümüz Sayın Abdulkadir Uraloğlu beyefendilere ve milletvekili arkadaşlarımıza Kırıkkale’miz adına teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı arz ediyoruz. 28 Nisan sonrası ise yolun kısa sürede bitirilip, hizmete geçmesi adına özverili çalışmalarda bulunacak tüm ilgili kurum ve kuruluşlara da şimdiden kolaylıklar diliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
71  -  20-03-2020 - 16:11
GEÇEN GÜN KALE HABER DE SAYIN MİLLET VEKİLİ HALİL ÖZTÜRK ÜN HABERİ ÇIKMIŞTI CUMHUR BAŞKANI VE SAYIN BAKANLA YURT DIŞI SEYAHATİN DE BERABER YOLCULUK ETTİKLERİ RESİMLERİ PAYLAŞMIŞTI.HABERDE SAYIN VEKİLİMİZ DE YOLCULUK HALİN DE KIRIKKALENİN SORUNLARI İLETME FIRSATI BULDUM DEMİŞTİ BEN DE YILLAR DIR PROTOKOL İŞLERİN DE BULUNDUĞUM DAN DOLAYI SORUNLARIN ANLATILDIĞI TAM YERİ DİYE YORUM DA BULUN MUŞTUM BİR VATANDAŞIMIZ DA UÇAKTA NASIL ANLATILIR DİYE YORUM YAZMIŞTI.ALLAH IMA ŞÜKÜRLER OLSUN BENİ VE SAYIN VEKİLİMİZ HALİL ÖZTÜRK Ü HAKLI ÇIKARDI.UÇAKTA EN AZ 8 SAAT YOLCULUK ETMİŞTİRLER SAYILI İNSANLARIN OLDUĞU UÇAK SOHBETLER SAMİMİ OLMUŞTUR.DERDİNİ KOLAYCA ANLATMA FIRSATI OLMUŞTUR.BAZILARI SAYIN CUMHUR BAŞKANIYLA İKİ DAKKA AYAKTA KONUŞUYOR YILLARCA ANLATIYORLAR.NEYSE BİR KIRIKKALELİ OLARAK BAŞTA SAYIN CUMHUR BAŞKANIMIZA.SAYIN BAKANIMIZA SAYIN BÖLGE MİLLET VEKİLİMİZ HALİL ÖZTÜRK E ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.BİRİLERİ HAYEL EDER HALİL ÖZTÜRK GERÇEKLEŞTİRİR
  
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Başar Özdemir
Hakan Öztürk
Nusret Kılıç
Nesrin Bulat
Adil YILDIRIM
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  03 Haziran 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net