28 Mayıs 2020 Perşembe
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Hastanedeyiz, Hazırız, Başaracağız
   Bu haber 1158 kez okunmuştur.
30 Mart 2020 Pazartesi 17:10:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Hak İş Konfederasyonuna Bağlı Öz Büro İş Sendikası Kırıkkale İl Başkanı Murat Erduran açıklamada bulundu. Erduran, "Tüm dünyayı etkisi altına alan öldürücü virüsle mücadele büyük bir gayret, titizlik ve kararlılıkla sürdürülmektedir. Devletimiz, Cumhurbaşkanımız öncülüğünde bütün kurumlarıyla seferber durumdadır. Bu sıkıntılı süreci ülke olarak en kısa sürede atlatacağımıza olan inancımızla ayaktayız.''dedi.

ÖNEMLİ HALE GELMİŞTİR

 Erduran, "Bir an önce ve en az kayıpla bu beladan kurtulma çabasının asıl kahramanları hiç kuşku yok ki sağlık çalışanlarıdır. Güvenlik görevlisinden başhekimine, tıbbi sekreterinden doktoruna, veri kayıt görevlisinden temizlik elamanına, ambulans şoföründen hemşiresine, acil görevlisinden klinik destek elemanına birbirini tamamlayan bu zincirin başarısı hep birlikte ve olağanüstü bir emekle mümkün olmaktadır. Bu zincire işçi memur ayrımı ile yaklaşılmamalı ve tüm sağlık çalışanlarının kendilerini güvende hissettikleri, ekonomik kaygılardan olabildiğince uzak oldukları ve moral–motivasyon değerlerinin yüksek olduğu hastane ortamından asla ödün verilmemelidir. Ancak Sağlık Bakanlığı’nın ek ödeme ile ilgili açıklaması bu anlamda olumsuz bir tablonun ortaya çıkmasına neden olmuştur.  Hastaneye gelen her hastayı ilk karşılayan, ilk kaydını yapan, ilk yönlendiren, muayeneden reçeteye, ayakta tedaviden ameliyata kadarki bütün süreçlerde görev yapan üyelerimiz, ayrımcılığı değil saygıyı ve takdiri hak etmektedir. Bu kapsamda aşağıdaki önerilerin acil olarak hayata geçirilmesi son derece önemli hale gelmiştir.''

YETER Kİ HAKLARIMIZ VERİLSİN

" 1.    Covid-19 virüsü ile mücadele sürecinin başından itibaren yanlış bir algıya neden olmamak için üyelerimiz adına hiçbir parasal talepte bulunmadık. Ancak ortaya çıkan bu olumsuzluğun giderilmesi için tüm Sağlık Bakanlığı ve üniversite hastanesi çalışanlarına bu süreç bitinceye kadar her ay maaşlarına ek olarak 1.000 TL enfeksiyon primi ödenmesi yerinde olacaktır. 2.    Çalışanların virüse yakalanmamaları için her tür koruyucu önlemin salt malzeme boyutuyla değil, çalışma süreleri VE KOŞULLARI anlamında da başhekimliklerce sendika temsilcileri ile birlikte düzenlenmesi, çalışanların görevlerini daha iyi yapabilmelerini sağlayacaktır. Ayrıca Örneğin; Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı  “Covıd-19 Hastalığına Yönelik Sağlık Kuruluşu, Personel Ve Faaliyet Türüne Göre Kullanılması Önerilen Koruyucu Ekipman Listesinde” veri kayıt ve bilgi işlem personeli açısından KKD belirlenmemesi birçok üyemizin hastalığa yakalanmasına sebep olmuştur. 3.    Eleman yetersizliği sebebiyle ortaya çıkan iş yükünün karşılanabilmesi için 32.000 yeni istihdam kararı son derece yerinde bir karar olup bu çerçevede hastane bilgi yönetim sisteminde yıllardır görev yapan HBYS çalışanlarının kadrolarının verilmesi de gerçekleştirilmelidir. 4.    KHK ile güvence altına alındığı halde verilmeyen yüzdelik alacakların en kısa sürede ödenmesi, eğitim intibaklarının yapılması ve enflasyonun altında kalan ücret artışlarının yeniden değerlendirilerek maaşların güncellenmesini Talep Ediyoruz.  Edirne’den Ardahan’a, Sinop’tan Antalya’ya tüm sağlık çalışanları olarak şartlar ne olursa olsun büyük sorumluluğumuzun farkında olarak ülkemizin geleceği ve halkımızın sağlığı için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Hastaneye gelen her hastayı sağlığına kavuşturarak taburcu etmek bizim için en büyük ödül ve gurur kaynağıdır. Yeter ki kıymetimiz bilinsin yeter ki haklarımız verilsin. ''dedi.

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Fazlı GÜVENTÜRK
Nusret Kılıç
Erol Serkan Kılıç
Sevda Vapur
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  27 Mayıs 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net