04 Temmuz 2020 Cumartesi
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Şehitlerimizin Ruhları Şad Olsun
   Bu haber 550 kez okunmuştur.
27 Mayıs 2020 Çarşamba 14:42:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
MHP Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu, 27 Mayıs ülkücü şehitleri anma gününde ülkü şehitleri mezarları başlarında ziyaret etti. Baloğlu yaptığı açıklamasında "27 Mayıs ülkücü şehitleri anma günün de Başbuğumuz Alparslan Türkeş beyefendi olmak üzere, tüm ülkücü şehitlerimize Allah’tan rahmet ve mağfiret diliyor, gazilerimize de sağlıklı, hayırlı bir ömür diliyorum. Şehitlerimizin ruhları şad olsun''dedi.

VARLIĞIMIZIN EBEDİ NİŞANESİDİR

Baloğlu, "Türkiye’de kızıl fırtınaların estiği, cadde ve sokakların zapt edildiği bir dönemde ülkücü hareket milli iradesini Türk Milleti’nden yana koymuş, tavrını Türk Milleti adına göstermiştir. Milliyetçi-Ülkücü gençler bu milli tavırla Türk Milleti için aydınlık bir geleceğin hayalini kurarak kendilerini mücadele meydanına korkusuzca atmışlardır. Ülkücü gençliğin ortaya koyduğu bu kararlı iradenin azametinden ürken kanlı eller ülküdaşlarımızı alçakça şehit etmeye başlamışlardır. Binlerce ülkücünün şehadet şerbeti içtiği bu fırtınalı yıllardan geriye şehitlerimizin kahramanlık hatıraları miras kalmıştır. Onların göstermiş olduğu azim, kararlılık ve milli duruş iradesi kelimelerle ifade edilemeyecek bir vakarın ifadesi olmuştur. Aziz şehitlerimizin hatıraları yolumuzu aydınlatan bir ışık, geride bıraktıkları aileleri ise hepimizin öz ailesi olmuşlardır. Ülkücü şehitlerimizin aziz ve muhterem hatıralarını, kutlu mücadelelerini hasretle ve hayranlıkla yad edeceğiz. Bir davaya inanarak bu inancı aklın ve kalbin kenetlenmesiyle ifa eden zamana, hadiselere ve tarihe ülküleriyle bakan, bununla kalmayıp hain ve alçak emellere cesaretle meydan okuyan şehitlerimizin her damla kanı milli varlığımızın ebedi nişanesidir.''dedi.

 

VATAN TOPRAĞINA UZANMIŞTIR

"Hepsinin mücadelesi onurlu, hepsi birer ahlak ve abidesi olan Ülkücü şehitlerimiz hiç bir hesabın içinde olmamışlar, hasbi ve haysiyetli hayatlarıyla çevrelerinde birer örnek insan olarak temayüz etmişlerdir. Liderimizin Sayın Devlet BAHÇELİ beyefendinin söylemiyle; "Ülkücüler, Türk milletinin aleyhine kurgulanan hiçbir karanlık oyuna boyun eğmeyen, hiçbir tehdide diz çökmeyen, hiçbir saldırı ve suikasta tamam demeyen iman erleridir. Türk milletinin varlığı ve bekası uğruna nice fani beden sere serpe vatan toprağına uzanmıştır. Bir hilal uğruna pek çok güneş batmıştır. Aziz şehitlerimiz candan geçmişler, vatandan vazgeçmemişlerdir. Şehitlerimizin yeri gönüllerde, mükafatı ise Yüce Allah'ın rahmetindedir.Bu vesile ile 27 Mayıs ülkücü şehitleri anma günün de Başbuğumuz Alparslan Türkeş beyefendi olmak üzere, tüm ülkücü şehitlerimize Allah’tan rahmet ve mağfiret diliyor, gazilerimize de sağlıklı, hayırlı bir ömür diliyorum. Şehitlerimizin ruhları şad olsun.''dedi.

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Pınar Taşçı YIKILMAZ
Başar Özdemir
Nusret Kılıç
Kırlangıçoğlu Oktay
Bekir Eroğlu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  01 Temmuz 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net