04 Ağustos 2020 Salı
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
KÜ İle KOSGEB Arasında İş Birliği
   Bu haber 451 kez okunmuştur.
09 Temmuz 2020 Perşembe 14:53:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Kırıkkale Üniversitesi ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) arasında “AR-GE ve İnovasyon İşbirliği Protokolü” imzalandı. Kırıkkale Üniversitesi Senato Toplantı Salonunda, gerçekleşen imza törenine Kırıkkale Üniversitesi Prof. Dr. Ersan Aslan ve KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt imza attılar.

YAPI TAŞI OLARAK GÖRDÜĞÜNÜ BELİRTTİ

İmza altına alınan protokole değinen ve açıklamalarda bulunan KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt imzalayacakları İnovasyon İşbirliği Protokolü'nün Kırıkkale Üniversitesi ile ilgili işbirliğini artırmada ve ilerletmede önemli bir yapı taşı olarak gördüğünü belirtti.

KATKILARIYLA BU PROJELERİN DESTEKLENMESİNE KARAR VERİYORUZ

Kırıkkale Üniversitesi ile ilgili işbirliğini artırmada ve ilerletme amaçlı atacağımız imzanın en önemli yansıması Kırıkkale'deki KOSGEB desteklerinin, bundan sonraki süreçte Kırıkkale'de bulunan sanayicilerine, kobilerine ve girişimlerine fazlasıyla aktarılacağına bir vesile olacağı ümidi ile bu imzayı attıklarını söyleyen başkan Uzkurt şöyle konuştu.''Türkiye'de bulunan işletmelerin %99 kobi vasfı taşıyor.Bu kobileri ayakta tutmak, sürdürülebilir kılmak onları güçlendirmek, bir tarafdan arge inovasyon kapasitelerini artırmak; diğer taraftan katma değerli üretimlerini artırmak, teknoloji alt yapılarını güçlendirerek, ekonomiye ivme kazandırmalarını sağlamamız lazım, tamda burada KOSGEB devreye giriyor.KOSGEB olarak kobilerin a- dan z doğru her türlü ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde kendimizi konumlandırmış bulunmaktayız. Yani bir taraftan ihracata dönük projelerini desteklerken, diğer taraftan üretim ve yatırıma dönük ve istihdama dönük, başka bir taraftan da yeni iş fikirleri ile Kendi işini kurmak isteyen girişimcilerimizin bu iş fikirlerini realize etmeye dönük desteklerimiz var.Bu desteklerimizi Kırıkkale'de bulunan bir il Müdürlüğümüz vasıtası ile veriyoruz. Şimdi imzaladığımız protokol kapsamında da Kırıkkale Üniversitesinin birikimi potansiyeli ve katkısı ile ben ümit ediyorum ki KOSGEB desteklerini ilimize daha fazla vermek için çaba sarf edeceğiz.Elbette bu destekleri verirken bir değerlendirme süreci oluyor. Biz idari anlamda KOSGEB yönetimi olarak bu projelere tek başımıza karar vermiyoruz. İşte tam burada, projeleri değerlendirirken, Üniversitelerimizin birikiminden potonsiyelinden öğretim üyelerimizin teknik anlamdaki katkılarıyla bu projelerin desteklenmesine karar veriyoruz.'' dedi. Kırıkkale Üniversitesi Prof. Dr. Ersan ASLAN Protokolün iki kuruma da hayırlı uğurlu olmasını dileyerek, KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir UZKURT'a tablo hediye etti.İmza tören, protokolün imzalanması ve fotoğraf çekiminin ardından son buldu

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Erdal Geyikçi
Başar Özdemir
Ahmet Tarlabölen
Fazlı GÜVENTÜRK
Kırlangıçoğlu Oktay
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  04 Ağustos 2020 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net