03 Ağustos 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Bizim yolumuz Kırıkkale’mizin yoludur
   Bu haber 2026 kez okunmuştur.
13 Ocak 2021 Çarşamba 16:50:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
AK Parti Kırıkkale İl Başkanlığı 7’nci Olağan Kongresini Başpınar Kapalı spor salonunda büyük bir coşkuyla gerçekleştirdi. 630 delegenin oy kullanacağı kongreye de, Mustafa Kaplan AK Parti Kırıkkale teşkilatının yeni başkanı oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Video Konferans yolu ile bağlanarak, Kırıkkale'den mahalli idareler seçimlerinde olduğu gibi büyük bir başarı beklediğini ifade etti. • AK Parti İl Başkanı Mustafa Kaplan açılış konuşmasını yaptı. Bizler, sen ben ayrımcılığından sıyrılıp, hep birlikte biz olabilmek için, bu göreve talip olduk.İnanıyorum ki, sevgi dolu gönlümüzde, kardeşliğimizi tesis ettiğimiz Kırıkkale’mizde, hiçbir art niyetli güç bizi bölemeyecektir, yıkamayacaktır Bizim yolumuz, tevazuunun, birleştirmenin yoludur. Bizim yolumuz, Kırıkkale’mizin yoludur. Bizim yolumuz, Recep Tayip Erdoğan’ın yoludur.''dedi.

DİVAN OLUŞTURULDU

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Sivil Toplum örgüt Başkanları, partililer ve vatandaşlar katıldı. Kongre Divanın seçilmesi ile başladı. 27. Dönem İstanbul Milletvekili Av. Abdullah Güler, divan başkan yardımcıları ise İl Koordinatörü Mustafa Necati Işık, katip üyeler Nuh Dağdelen, Kadın Kolları İl Başkanı Nebahat Erkök, Gençlik Kolları Başkanı Halil Özarslan oldu.

KIRIKKALE'DEN BÜYÜK BAŞARI BEKLİYORUM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Video Konferans yolu ile canlı olarak kongreye bağlandı.  Erdoğan Kırıkkale'den mahalli idareler seçimleri gibi büyük başarı beklediklerini ifade etti. Erdoğan, "Sevgili Kırıkkaleli kardeşlerim, sizleri selamlıyorum. Kongrelerimize ara verdiğimiz yeniden başlıyoruz. AK Parti kendini yenileme kabiliyeti olan bir partidir. Yolumuza devam ediyoruz. Üye sayımızı 1 milyon artışmış olmamız milletimizin partimize sahip çıktığını göstergesidir. Kongrelerde görev alan teşkilatlarımıza en büyük isteğim her gün seçim varmış gibi çalışmak. Gücümüzü milletten alır yalnızca gücümüzü millet için yaparız. 2023 seçimlerinde Cumhur ittifakı olarak Cumhurbaşkanlığı seçimini tekrar kazanacağız. Cumhur İttifakı güçlenerek çıkacaktı. yarınlara yürüyecektir. Biz hep yüzü geleceğe dönük bir parti olduk. İl kongrelerimiz hayırlı olsun. Göreve gelecek arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Kırıkkale'den  mahalli idareler seçimleri gibi büyük bir başarı bekliyorum. ''dedi.

BİZİM YOLUMUZ, RECEP TAYİP ERDOĞAN’IN YOLUDUR

AK Parti İl Başkanı Mustafa Kaplan  açılış konuşmasını yaptı. Kaplan" Bizler Kırıkkale’mizin her köyünden, her mahallesinden, her belde ve ilçesinden hemşerilerimizle, dostluk ve kardeşlik dayanışmasına bağlı, gönül ilişkileri kurmak için bu göreve talip olduk.Bir mum, diğer bir mumu tutuşturduğunda ışığından hiçbir şey kaybetmez. Bizler, sen ben ayrımcılığından sıyrılıp, hep birlikte biz olabilmek için, bu göreve talip olduk.İnanıyorum ki, sevgi dolu gönlümüzde, kardeşliğimizi tesis ettiğimiz Kırıkkale’mizde, hiçbir art niyetli güç bizi bölemeyecektir, yıkamayacaktır. Bizim yolumuz, tevazuunun, birleştirmenin yoludur. Bizim yolumuz, Kırıkkale’mizin yoludur. Bizim yolumuz, Recep Tayip Erdoğan’ın yoludur.''dedi.

 BAŞARIYI ÇOK İYİ TAKDİR EDİYOR

"Yarınlarımızın teminatı, teşkilatımızın ve AK davanın yılmaz bekçisi,Sevgili GENÇ ARKADAŞLARIM.Bu hareket, en çok sizlerin omuzlarında yükseldi,  Dava taşını gediğine sizler koydunuz.Genç yaşınıza rağmen, bin bir başlı kartalı sizler taşıdınız.Genç bedenlerinize rağmen, bu köklü davanın taşıyıcısı oldunuz. asım’ın nesli diyordum ya, nesilmiş gerçek, işte, çiğnetmedi nâmûsunu, çiğnetmeyecek. AK Parti Kırıkkale İl Teşkilatı olarak, milletimizin hayır dualarıyla çıktığımız bu yolda, milletimizin feraseti için var gücümüzle çalışacağız.Bizler bu yola samimiyetimizle birlikte, tüm benliğimizi koyduk.Bu inanç ve gayretle, teşkilatımızı başarıdan başarıya koşturma arzusunda olacağız.Sadece bize oy verenlerin, bizi destekleyenlerin değil, bütün Kırıkkale’nin hizmetkarı olacağız. Halkımız, başarıyı çok iyi takdir ediyor.''

ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN

 "AK Parti’miz, kurulduğu günden bu yana, ülkemizin dört bir yanına büyük hizmetler etmiş bir partidir. Biz önünde eğildiğimiz milletimize karşı, sevgi ve muhabbet besliyoruz. Milletimize, ülkemize ve Kırıkkale’mize hizmet yolculuğunda, beni yalnız bırakmayan bütün gönül dostlarıma, tüm misafirlerimize, bu heyecanı bizimle paylaştıkları için şükranlarımı sunuyorum.AK Parti’mizin 7’ Olağan Kongresi teşkilatımıza ve şehrimize hayırlı uğurlu olsun.Bu dava Ak’tır , Bu Dava Haktır , Bu Dava Çanakkale'de ,15 Temmuzda Şehit Ve Gazilerin Kanlarını Yerde Bırakmayanların Davasıdır Allah yar ve yardımcımız olsun diyor, hepinizi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Kalın sağlıcakla…''dedi.

BİZİM SİYASET ANLAYIŞIMIZDA MİLLET VAR

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı " Kongremizi düğün havasında geçirmesini sağlayan değerli dava arkadaşlarım değerli gönül dostlarım sizler bizleri hiç bir zaman yanlış bırakmadınız. Bu ekip bu teşkilat yüzünün akıyla çıktı. 2. defada bu teşkilatta öyle bir çalıştı ki Kırıkkale mahalli seçimlerdeki en büyük oy 2 seçimde de alındı.Cumhurbaşkanım ve Cumhur ittifakı sayısız fitne fesatla uğraşıyor. Bizim siyaset anlayışımızda millet var. Bizler seçilenler gece gündüz çalışarak sizlere hizmet etmekten onur duyuyoruz. Birliğimizi korumak zorundayız. Siyaset anlayışımız karşılık beklemeden yapabilmektir.Allah sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı başımızdan eksik etmesin.''dedi.

KIRIKKALE'MİZE  HAYIRLI OLSUN

Kırıkkale AK Parti Milletvekili Ramazan Can ise "İl Başkanımız Nuh Dağdelen ve ekibine teşekkür ediyorum. Ne diyor birileri seçim,  Cumhurbaşkanı yapmaz diyor. Darbe mi yapar? Sandık her şeydir. Herkes haddini bilecek. AK Parti salgınla mücadele ediyor. Allah'a hamdolsun olsun Türkiye pandemi sürecini çok iyi yönetti. Şehir hastanelerinin kıymetini gördük. Bu salgında ekonomimiz çok büyüdü. Akdeniz'de petrol arayamazsınız dediler arıyoruz. İhalarımız var sihalarımız var.Evlere şenlik bir muhalefetimiz var. Seçimlerde hatim indiriyordun ne oldu. Ayasofya'nın açılmasından rahatsız oldun. Mustafa Kaplan Kırıkkale'nin eşraflarından pırıl pırıl bir insan. Kırıkkale Belediye Başkanımız dürüst namuslu bir insan. Gece gündüz hiç durmadan çalışacağız. 180 tane köyünün sıkıntıları takip ediyoruz. Spor salonu yapılacak. İhalesi yapılacak. Kongre ve kültür merkezi Kırıkkale'mize hayırlı olsun.Ankara'daki jandarmanın eğitim ve lojistiği Kırıkkale'mize  hayırlı olsun.''dedi.

AK PARTİ ADALET DAĞITIYOR

Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, ise şu ifadelere yer verdi. Kandemir, "Teşkilat bir süreklilik işi.Nuh bey daha önce il başkanları yapan il başkanları gibi büyük gayret gösterdi. Vazifeyi yeni bir arkadaşımıza devretti. Bizler Recep Tayyip Erdoğan'la siyaset yapmanın önemini çok iyi bilen insanlarız.Türkiye kendi yolu kendi çizen büyük batireler atlattı. Yeryüzünün dört bir tarafına AK Parti adalet Dağıtıyor. Koşmak koşturmak boynunuzun borcu. Üyelere çalışmalarında Kırıkkale büyük bir atak yaptı. Bizler Ak Parti olarak gönlümüzü herkese açıp herkesi davet edeceğiz. Bugün bu salondaki ortamı görünce yine çok memnun oldum.

HER ZAMAN YANINDA OLMUŞTUR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, ise kürsüye son çıkan isim oldu. Yazıcı, Kongremiz hayırlı uğurlu olsun. Allah utandırmasın. AK Parti çok büyük bir ailedir. Yoksulun mazlumun her zaman yanında olmuştur. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın her zaman yolundan gideceğiz''dedi.

AK PARTİ’NİN YENİ YÖNETİMİ

Melike Özbayramoğlu Narin, Sema Demir, Döne Altınok, Selam Varankaya, Züleyha Ok Davarcı, İrem Nur Özer, Özden Temoçin, Rabia Özaydın, Özlem Tekinışık Acar, Esra Cebeci, Hüseyin Günay, Haluk Ercan, İshak Gencer, Şeref Akbal, Bahadır Kılıç, Turan Duruyürek, Harun Oğuz, Engin Pehlivanlı, Hakan İlhan, Kalendar İbiş, Pevril Altın, Hüseyin Ceylan, Ahmet Uçan, Tarık Erdal, Hüseyin Özçelik, Emre Baştuğ, Cahit Çiçek, Burak Özçam, Lokman Sefa Kaplan, Haydar Akay, Adem Yılmaz, Hakan Şahingöz, Tarık Kılıç, Fatih Köksal, İsmail Yaman, İsmail Kalkan, Resul Doluca, Mehmet Olgun, Murat Kılıç. İl Disiplin Kurulu’nda yer alan isimler işe şöyle; Yaşar Köker, Remzi Sazak, Yavuz Köksal, Ahmet Altıntaş, Alper Ağaçtan, Parti içi demokrasi ve hakem heyeti; Eyüp Aydın, Musa Yılmaz, Aydın Kızılgül, Büyük kongre delegeleri; Mustafa Kaplan, Mehmet Saygılı, Murat Çaykara, Nebahat Erkök, Nuh Dağdelen

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Pınar Taşcı YIKILMAZ
Kamil Öcal
Yener Kazan
MESUT ARLIER
Ahmet Tarlabölen
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  03 Ağustos 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net