07 Mart 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Hacılar Belediyesi'nden Büyük Hizmet
   Bu haber 1318 kez okunmuştur.
20 Ocak 2021 Çarşamba 08:29:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Hacılar Belediyesi ve Belge Mod Mesleki Yeterlilik Kursu firması İle yapılan anlaşma İle Mesleki Yeterlilik Belgesi (MYK) ihtiyacı olan tüm personele ve Hacılar içi, çevre kasaba köyler ve Kırıkkale şehir merkezinde bulunan Hacılarlılara MYK Belgeleri hiçbir ücret ödemeden verildi.

HALKI İÇİN ÇALIŞIYOR

Tüm personelin ve  hemşehrilerinin  her zaman yanında olmaya devam edeceklerinin altını çizen Hacılar Belediye Başkanı Mehmet Koyuncu,  belgelerini alan tüm hemşehrilerine hayırlı olsun temennisinde bulundu. Hacılar Belediyesi Başkanı Mehmet Koyuncu, Belediye Başkan Yardımcısı Harun Şahinbaş ile birlikte Hacılar Belediyesi önünde MYK'yı hak kazanan vatandaşlara belgelerini törenle verdi. Her zaman Hacılar ve Hacılar halkının yanında olduklarını açıklayan Başkan Koyuncu, "Bizler hacılar için varız. Onların refahını yükseltmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Halkıma ne gerekiyor ise var gücümle çalışıyorum."dedi.

MUTLU BİR GÜN   

MYK belgelerine hiçbir ücret ödemeden sahip olunduğunu açıklayan Başkan Koyuncu, " Mesleki yeterlilik belgesi ne işe yarar diye merak edebilirsiniz. Mesleki yeterlilik belgesinin temel noktası insanların o işi yapıp yapamayacağı konusunda emin olmaktır. Çünkü özellikle de tehlikeleri işlerin olduğu sektörlerde veya oldukça önem arz eden konularda ve sektörlerde firmalar insanlardan bu belgeyi isterler. Bu belgeler de bu insanların bir nevi iş sigortası ve kimliği olduğu için firmalara bilgi verebilirler. Örneğin inşaat sektörü diğer iş sektörlerine oranla daha tehlikeli bir iş kolu olabilir. Bunun için de inşaat sektöründe iş yapan ve faaliyet gösteren firmalar çalışanlarından bu konuda yeterli olduklarını gösteren söz konusu olan mesleki yeterlilik belgesini isterler."

BİREYLER İÇİN AVANTAJLARI

Sözlerine devam eden Koyuncu, "MYK belgesinin temel amaç, mesleklerin yetkin kişiler tarafından yapılmasını sağlamaktır.İşsizliğin azalması, istihdamın gelişmesi, verimlilik ve rekabet gücünün artmasıyla ülke ekonomisinin güçlenmesine katkı sağlar.Böylece nitelikli ve belgeli işgücünün olması istihdamının artması kaliteli ürün ve hizmet sunumunu sağlayarak yaşam standartlarımızın artmasını sağlar. Ölçme değerlendirme sonucunda alınan belge, kişiye bir işe başvururken sahip olduğu bilgi, beceri ve yetkinlikleri sergileme olanağı vermektedir. Yaygın ve informal öğrenmenin tanınmasına imkan verdiği için kişiler kişisel gelişimlerini daha çeşitli ve esnek yollarla sağlayabilirler. Mesleki ilerleme yolları daha açık hale geldiğinden kariyer hareketliliği desteklenmektedir. İşverene ise, mesleğin gerektirdiği nitelikli,kaliteli ve belgeli iş gücüne daha kolay ulaşabilmekte ve teşvik imkânlarından yararlanabilmektedir. İşin gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip, değişen koşullara ayak uydurabilen kişilerin istihdam edilmesi işverenin rekabet gücünü artırmakta,doğru insan kaynağı planlaması gerçekleşir böylece zaman ve para kaybı olmaz. Tüketiciye sunulan ürün ve hizmetin kalitesinin artmasına sebep olur."

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  07 Mart 2021 Pazar
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net