05 Mart 2021 Cuma
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Lisesi Matematik Projesinde Birinci Oldu
   Bu haber 609 kez okunmuştur.
21 Şubat 2021 Pazar 16:00:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Kırıkkale Lisesi’nin ortağı olduğu ikinci uluslararası eTwinning matematik projesi “10 Math Challenge” çalışmaları başarılı şekilde devam ediyor.

KIRIKKALE LİSESİ OLMUŞTUR

Kırıkkale Lisesi matematik öğretmeni Dr. Nevin Bilgiçli’nin danışmanlığında projeyi yürüten öğrencilerimiz Efe Çakıltepe  , Rabia Akdoğan , Kerem Bora , Beren Coşkun ve Gül Sümeyye Ayyıldız’ın  “Asal sayıların gizemi” ile ilgili hazırladığı sunum 8 ülkeden 17 sunum arasında yapılan oylamada birinci seçilmiş ve 5. mücadelenin galibi Kırıkkale Lisesi olmuştur.   Proje çalışmalarının detaylı biçimde anlatıldığı ilk yarı tanıtım/değerlendirme raporuna ait e-dergiye   https://joom.ag/SjLI bağlantısından ulaşılabilir.

 

BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM

Kırıkkale Lisesi Öğrencileri Kendilerinin Geliştirdikleri “KHS Binom Şifreleme” Yöntemini Sundu

Kırıkkale Lisesi'nin kurucusu olduğu ve Dr. Nevin Bilgiçli' nin yönetimini yaptığı  diğer ululararası matematik projesi " Mysterious Ciphers" çalışmaları da başarılı biçim de devam etmektedir. 15-19 Şubat haftasında farklı ülkelerden öğrenciler  kendilerinin geliştirdikleri şifreleme yöntemlerini online olarak sunmaya başladılar.  15 Şubat'ta yapılan ilk online oturuma 6 Ülke ( Türkiye Kırıkkale- Türkiye Ankara- Hırvatistan- Polanya- Slovakya-  Fransa- Çekya) katıldı. Kırıkkale Lisesi öğrencileri (Beren Coşkun, Amine Kızılgül, Seda Dinç)  Pascal üçgeni ve Binom katsayılarını kullanarak geliştirdikleri "KHS Binom Şifreleme" yöntemini;  Hırvatistan GAV Lisesi öğrencileri kendilerinin geliştirip kodladıkları "Resme Mesaj Gizleme" yöntemini İngilizce olarak başarılı şekilde diğer ülkelere sundular.  İkinci online oturum 16 Şubatta  Türkiye (Ankara)- Slvakya1 sunumları ile başarılı şekilde gerçekleşti. Üçüncü oturum  Çekya- Slovakya2'nin  sunumları ile 19 Şubat'ta,  4. Oturum ise İspanya- Polonya'nın online sunumları 25 Şubatta gerçekleşecektir. Kırıkkale Lisesi Müdürü Basri Başat: "Öğrencilerimizin hem akademik hem de sosyal becerilerini geliştirmesine yardımcı olan bu tür uluslararası projelerde yer almalarını her zaman destekliyoruz. Üstün gayretleri ve başarıları ile okulumuzu uluslararası platformlarda başarı ile temsil ederek bizleri gururlandıran tüm öğrencilerimize ve danışman öğretmenlerine teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum" dedi.

 

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  05 Mart 2021 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net