04 Mart 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kızılay'dan Kursiyerlere Aile İçi Eğitimi Semineri
   Bu haber 140 kez okunmuştur.
23 Şubat 2021 Salı 12:46:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Türk Kızılay Kırıkkale şubesi ihtiyaç sahibi aileleri için bir çok alanda çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Kırıkkale’de yaşayan ailelerin yiyecek ihtiyaçları, eşya ihtiyaçları, ısınma problemlerinin yanı sıra ailelerimizin huzurlu bir hayat yaşayabilmeleri için çeyiz kursuna katılan kursiyerlere aile içi eğitim seminerleri vermeye başladı.

 BÜTÜN SIKINTILAR İYİ BİR EĞİTİM İLE SON BULUR

Yapılan çalışmalar ve yardımlarla ilgili açıklama yapan Türk Kızılay Kırıkkale şube başkanı Mustafa İşler şunları söyledi ;  “ Türk Kızılay Kırıkkale şubesi olarak göreve geldiğimiz günden bu yana ailelerimizin yaşadığı problemleri tespit ederek ve bu problemlerin aşılması için bir çok projelerimiz ve çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Yapılan bu projeler ve çalışmaların çok faydalı geri dönüşlerini aldık.  Türk Kızılay Kırıkkale şubesi olarak Dezavantajlı ailelerimizin  problemlerinin en büyük kaynağı eğitimsizlikten geldiğini görmekteyiz. İyi bir eğitim alamayan ailelerimizde aile içi huzursuzluklar ve maddi sıkıntılar yaşanmaktadır. Ailelerimize iyi bir eğitim verilerek onların hem aile hayatlarında hem de maddi hayatlarında yaşanan problemleri son bulacaktır. Anne ve babanın çocuklarına karşı sorumlulukları vardır. Çocukların da anne ve babaya karşı sorumlulukları vardır. Anne ve babanın sorumluluğu çocuğun doğumu ile başlar. Anne ve babalar çocuk yetiştirme konusunda gerekli bilgi ve becerileri öğrenmek zorundadırlar. Bu süreçte çocuk anne ve babayı kendisine örnek alır. Onların yaptığı davranışları doğru kabul eder. Anne ve babayı taklit ederler. Çocuklar anne ve babanın söylediklerinden çok, yaptıklarına bakar. İyi bir eğitim almamış anne ve babalar kendi sosyal hayatlarını ve çocuklarının hayatlarını iyi yönetemezler bunun devamında da aile de maddi ve manevi problemler yaşanmaktadır. Kızılay olarak bizlerde bu eksikliğe duyarsız kalamazdık Bunun için Türk Kızılay Kırıkkale şubesi olarak Kırıkkale’de yaşayan dezavantajlı ailelerimiz için Benimde Altın bileziğim Var projesi kapsamında açmış olduğumuz çeyiz kursuna katılan kursiyerlerimize “çocuk eğitimi ve aile içi iletişim “ adlı seminer düzenledik.  Düzenlemiş olduğumuz seminerler sonucunda ailelerimizden güzel dönüşler aldık. Kızılay olarak ailelerimiz için seminerlerimiz devam edecek. Bu haftada şubemizde “ Ergen dönemdeki çocuk problemleri” adlı seminer verilecektir.

 

 

ERZAK YARDIMLARIMIZ ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

  Kış şartlarının uzaması ile birlikte ve Covid-19 pandemik salgını nedeni ile evinden çıkamayan işsiz, yaşlı, engelli ve mağdur  ailelerimize erzak yardımlarımız aralıksız devam ediyor. Yine bu haftada İlimizdeki ihtiyaç sahibi ailelerimizi ziyaret ederek. Bu zor günlerde de Kızılay'ın yanlarında olduğunu, yalnız olmadıkların hatırlattık. Güneşin en parlak olduğu veya gecenin en zifiri karanlığı fark etmiyor. Türk Kızılay’ın hilâli ihtiyaç sahiplerinin kalplerini aydınlatıyor.

 

ODUN VE KÖMÜR YARDIMLARIMIZ DEVAM EDİYOR

  Kış günlerinin uzaması ile birlikte evinde kömürü ve odunu biten ailelere yardım etmeye devam ediyoruz. İnsan olmanın en güzel ifadesi paylaşmaktır. Birileri açken birileri üşürken biz nasıl rahat edebiliriz. Türk Kızılay Kırıkkale Şubesi olarak bu haftada  evinde kömürü ve odunu olmayan veya az kalmış ailelerimize kömür ve odun dağıtımı gerçekleştirdik. Kömür ve odun yardımlarımız kış bitene kadar devam edecek. Hayırseverlerimizden ve gönüllülerimizden Allah cc razı olsun.

 

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  03 Mart 2021 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net