05 Mart 2021 Cuma
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
KÜ'de İç Tetkikler Başarı İle Tamamlandı
   Bu haber 162 kez okunmuştur.
23 Şubat 2021 Salı 16:00:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Kırıkkale Üniversitesi TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve TS ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Kalite Standartları Prosedürleri gereklerinden biri olan birimlerimizin iç tetkikleri tamamlandı.

İŞLEVİ YERİNE GETİRİYOR

Pandemi kuralları çerçevesinde ve birim yöneticileri ile yapılan açılış toplantısı ile başlayan tetkiklerde İç Tetkik Soru Listesi kullanılarak yapılan çalışmalar ile çalışanların kaliteye ve kalite kültürüne bakışı, kalite dokümantasyonun kullanımı, iş akışlarına uygun hizmet gibi konular tetkik edildi. Alınan cevaplarda birimde gerçekleştirilen faaliyetlerin kalite standartlarına uygunluğu iç tetkik raporu kullanılarak raporlandı. Bir anlamda birimlerin kendilerine ayna tutmalarını sağlayan bu işlem, kendi kendini kontrol etme, eksiklikleri fark etme ve bu eksikleri giderme konusunda önemli bir işlevi yerine getiriyor.

ÖNEMLİ BİR ROL OYNUYOR

Üst Yönetime iç tetkik planı kapsamında yapılan ziyarette Rektör Prof. Dr. Ersan Aslan “Kalite kavramının içselleştirilmesi, Kalite Geliştirme ve Yönetim sisteminin standartlarının yerine getirilmesi, proses, prosedür, iş akışı ve formların düzenli kullanımlarının kontrolü ve verilen hizmetlerde paydaş memnuniyetinin artırılması ile şikayet döngülerinin kapatılması, önlem almaların sağlanması iç tetkiklerin başlıca amaçlarıdır” ifadelerini kullandı. İç tetkikler TSE tetkikleri için hazırlıkların yapılması bağlamında önemli bir rol oynuyor.''dedi.

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  05 Mart 2021 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net