12 Nisan 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Uzaktan Eğitimde Derslerden Kopmadılar
   Bu haber 711 kez okunmuştur.
01 Mart 2021 Pazartesi 17:00:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Kırıkkale/Çelebi Yeniyapan Ortaokulu İngilizce öğretmeni Merve Mercan Yıldırım’ın katıldığı Productive Skills in English by Other Disciplines; Romanya, Azerbaycan, Polonya ve Türkiye ortaklı uluslararası bir eTwinning projesi.

İFADE ETMEDE DAHA ÖZGÜVENLİLER

İngilizce öğretmeni Merve Mercan Yıldırım ‘Bu proje ile öğrenciler üretken dil becerileri olan konuşma ve yazmaya odaklanıyor, İngilizce’yi diğer disiplinlerle ilişkilendirerek her ay bir ders konusu üzerine çalışmalar yapıyor. Proje 2023 Eğitim Vizyonu Yabancı Dil Eğitim hedefleri ile uyum içerisindedir. Ekim ayında başlayan projede öğrenciler, uzaktan eğitimde özellikle dersten kopmadılar ve İngilizce’ye karşı olumlu bir tutuma sahip oldular.Öğrencilerim öğrenmeye çok açık ve istekli, İngilizce konuşma ve yazma becerilerini geliştirebilmeleri için bu projeye köy okulu olarak katıldı. Şu ana kadar yapılan çalışmalarla, yeni ve faydalı birçok şey öğrendiler, kendilerini ifade etmede daha özgüvenliler.’

 

TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Yapılan çalışmalarla öğrenciler; farklı kültürleri keşfediyor, yabancı dil yeterliliklerini ve sosyal becerilerini geliştiriyorlar. Öğrencileri İngilizce’ye yönlendirmek, onların derse olan dikkatlerini çekmek için yapılan  eTwinning projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

 

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Erol Serkan Kılıç
Prof. Dr. Hande ŞAHİN
Nesrin Bulat
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  09 Nisan 2021 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net