12 Nisan 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yetkili sendikanın basiretsizliği
   Bu haber 312 kez okunmuştur.
26 Mart 2021 Cuma 10:59:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, Sağlık Bakanlığı önünde eylem yapan Sağlık Sen’e yeni mi uyandınız, diye seslendi!

BİNLERCE SAĞLIK ÇALIŞANINI HÜSRANA UĞRATTIĞINIZ İÇİN YAZIK

Sağlık Sen’in 81 ilden gelen şube yöneticileriyle gerçekleştirdiği “ücret adaletsizliğine ve diğer kronik sorunlara artık yeter” çıkışının samimiyetten uzak olduğunu belirten Taşkın, yıllardır yetkiyi elinde bulunduran sendikanın sağlık çalışanlarının haklarını masada bırakırken, liyakatten uzaklaşılırken, sağlık çalışanlarına mobbing uygulanırken, vergi yükü altında inleyen sağlık çalışanlarının ücret dengesizliği ortada iken bugüne kadar gücünü gösterememiş olmasının düşündürücü olduğunu, sendikaların kurumlarda üye tespiti yaklaşırken “artık yeter!” demeye başlamasına ise hiç kimsenin inanmayacağını söyledi.  Yetkili sendika olarak bağlı olduğu hizmet kolunda çalışanların tamamını temsil etmesi gereken yetkili sendikanın kendi üyelerini bile temsilde acziyet içinde olduğunu belirten Taşkın, sağlık çalışanlarını temsil edemeyen bir yetkili sendika ile karşı karşıya olduklarını söyledi. Toplu Sözleşme görüşmelerinde yaşananları sağlık çalışanlarının unutmadığına vurgu yaparak, sağlık çalışanlarının tamamının onaylamadığı bir sendikanın yetkiye sahip olmasının tek başına yeterli olmadığını, aksine yetkiyi elinde bulunduran sendikaya değer verilmesinin de bir o kadar önemli olduğunu söyleyerek şu ifadelere yer verdi:  “Sağlık çalışanlarının yıllardır kanayan yarasına merhem olamayan yetkili sendikanın aklına birden bire ücretlerdeki dengesizlik ve adaletsizlik geliverdi. Hayırdır! Ne oldu da birden “artık yeter” demeye başladınız? Bugüne kadar yetkiyi başka bir sendika mı kullanıyordu? Sağlık teşkilatlarında yaşanan adaletsizlikleri, ücret dengesizliğini sizler görmüyor muydunuz? Evet, görüyordunuz ama sesinizi çıkarmıyordunuz! Erimeye başladınız ve sendikaların kurumlarda üye tespit tarihi yaklaşırken birden uyandınız! Yazık! Oyalayıp kandırdığınız binlerce sağlık çalışanını hüsrana uğrattığınız için yazık!

SORGULANMASI GEREKTİĞİNİ HATIRLATMAK İSTİYORUM

Sendikaların duruşu, söylemi, bilgisi, basireti ve liyakati, üyelerinin haklarını korumak, sonuna kadar savunmak, cesur ve dürüst bir şekilde ortaya çıkıp söylem geliştirmek önemlidir. Hırs peşinde olmayan, sadece üyelerinin değil aynı zamanda aynı hizmet kolundaki tüm çalışanların ekonomik, sosyal, kültürel ve mesleki anlamda itibarını korumak, kayıplarının peşine düşmek ahlak ve adalet duygusu gelişmiş tüm sendikacıların görevi olmalıdır. Anadolu Sağlık Sen olarak tek derdimiz sağlık çalışanlarının haklarını ve kayıplarının telafisi için mücadele etmektir. Yetkili sendikanın basiretsizliği yüzünden elimizden kaçan fırsatları ve kaybettiklerimizi geri kazanmanın mücadelesini veriyoruz. Yanlışları, hataları düzeltmenin gayreti ve çabasıyla özverili bir şekilde çalışıyoruz. Bu nedenledir ki yıllardır yetkiyi elinde bulunduran sendikanın sorgulanması gerektiğini hatırlatmak istiyorum.

 

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
madolu  -  26-03-2021 - 15:33
Ben de diyorum ki Yetkili Sendika neden yıllardır yetkili ...? Acaba siz kendinizi sorguluyor musunuz...? Bu millet yetkiyi size değilde neden onlara veriyor...?
  
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Erol Serkan Kılıç
Prof. Dr. Hande ŞAHİN
Nesrin Bulat
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  09 Nisan 2021 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net