12 Nisan 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Çocukları, gençleri bilinçlendirmek lazım
   Bu haber 167 kez okunmuştur.
07 Nisan 2021 Çarşamba 17:00:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Kırıkkale Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile İl Afet Risk Azaltma Planı (İRAP) İşbirliği Protokolü ve Afet Farkındalık Eğitimi İşbirliği Protokolü imzalayan Üniversite, protokoller kapsamında çalışmalarına devam ediyor. Kırıkkale İl Risk Azaltma Planı Çalıştayı’na akademik destek veren Üniversitede Afet Farkındalık Eğitmen Eğitimini başarı ile tamamlayan personelere belgeleri törenle verildi.Rektörlük binasında yapılan törene Vali Yardımcısı Ender Faruk Uzunoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Başalan, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mahmut Coşkun, AFAD personeli ile akademik ve idari personel katıldı.

CAN KAYBINI EN AZA DÜŞÜREBİLİRİZ

Törende konuşma yapan Vali Yardımcısı Ender Faruk Uzunoğlu, afet zamanlarına hazırlıklı olmanın can ve mal güvenliğinin sağlanmasında büyük önem taşıdığını, toplumsal farkındalık oluşturma adına eğitmenlerin önemli bir rol üstlendiklerini belirterek, “ Çocukları, gençleri bu konuda bilinçlendirmek lazım. Sizin anlattığınız bir şey onların hayatını kurtarabilir. Afet olduktan sonra oradaki insanların canını kurtarmak ne kadar önemliyse, aslında ondan daha önemlisi afetten önce tedbirini almak ve afeti en az hasarla atlatabilmektir. Afet öncesi alacağımız tedbirlerle mal kaybını belki önleyemeyebiliriz ama can kaybını en aza düşürebiliriz. Bu noktada siz çok önemlisiniz. Sizin temel rolünüz afet öncesinde yer alıyor. İnşallah memleketimize, çocuklarımıza hayırlı olur. Hem Rektörümüz hem de Rektör Yardımcımız bizlere çok destek verdi. Şükranlarımı sunuyorum” dedi.

PROJELER YAPMAK İSTİYORUZ

Yaşanması istenmese de afetlerin ülkemizin göz ardı edilemeyecek bir gerçeği olduğunu ifade eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Başalan, “Afetler yaşanmadan önce ne tür tedbirler alınabileceğini eğitmen arkadaşlarımız Üniversitemiz içerisinde ve dışarısında başkalarına aktaracaktır. AFAD müdürümüze eğitim için, böyle bir farkındalık oluşturduğu için teşekkür ediyorum. Üniversite olarak şehrimizle bütünleşmeye, şehrimize fayda sağlamaya büyük önem veriyoruz. Sayın Rektörümüz bütün birimlerimize şehirle, sivil toplumla, paydaşlarımızla ortak çalışmayı öneriyor. Bizler de ortak projeler yapmak istiyoruz. İl Risk Azaltma Planı oluşturulurken hocalarımızın sınırsız desteğini sizlere sunmuştuk. Hep birlikte karşılıklı olarak birbirimizden hayat boyu bir şeyler öğreniyoruz. Eğitmen arkadaşlarımız da öğrendikleri bilgiyi çevreleriyle paylaşacaktır. Hepsini tebrik ediyorum ve ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

FOTOĞRAF ÇEKİMİ İLE SONA ERDİ

İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mahmut Coşkun, çalışmalarında kendilerine vermiş olduğu destekten, afet farkındalığı oluşturulması adına Üniversitemizdeki eğitmen sayısının artırılması isteğinden dolayı Rektör  Prof. Dr. Ersan Aslan’a ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Başalan’a teşekkür etti.Konuşmaların ardından Vali Yardımcısı Ender Faruk Uzunoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Başalan ve İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mahmut Coşkun afet farkındalık eğitimini başarı ile tamamlayan personele belgelerini verdi ve AFAD afet ve acil durum çantası hediye etti. Etkinlik, günün anısına fotoğraf çekimi ile sona erdi.

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Erol Serkan Kılıç
Prof. Dr. Hande ŞAHİN
Nesrin Bulat
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  09 Nisan 2021 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net