12 Nisan 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Amaç Geniş Kitlelere Ulaşmak
   Bu haber 311 kez okunmuştur.
07 Nisan 2021 Çarşamba 17:00:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, 8-14 Nisan Sağlık Haftası münasebetiyle açıklamada bulundu. Ağırtaş, "Dünya Sağlık Örgütü tarafından 7 Nisan ‘Dünya Sağlık Günü’ olarak belirlemesi ve bugünü takip eden 8-14 haftasının da ‘Dünya Sağlık Haftası’ olarak kutlanmasının amacı, sağlık bilgisinin ve yardımının geniş kitlelerine ulaşmasıdır.''dedi.

 BİR TOPLUMUN EN ÖNEMLİ ŞARTIDIR

"Sağlık Haftasının amacına uygun olarak toplumun ihtiyaçları doğrultusunda, sağlıkla ilgili bilgilerin geniş halk kitlelerine ulaştırılması, koruyucu sağlık hizmetlerinin yaygınlaştırılması, bireylerin sağlıklı yaşam konusunda bilinçlenmeleri ve hastalanmadan gerekli tedbirlerin alınması konusunda içinde bulunduğumuz Koronavirüs Pandemisi sürecinde de dünya ülkeleri arasında ne kadar önde olduğunu görmekteyiz. İnsan hayatında hiçbir kavramla yeri değiştirilemeyecek olan sağlık, insanların vazgeçemeyeceği temel bir hak olmakla birlikte kaliteli ve uygulanabilir bir sağlık sistemi de nitelikli bir toplumun en önemli şartıdır.''dedi.

ACİL ŞİFALAR DİLERİM

"Sağlık, ayrı ayrı her bir insan için önemli olduğu kadar, huzurlu ve mutlu bir toplum için son derece önemlidir. Ülkemizin geleceğinin daha aydınlık olmasının yolunun sağlıklı nesillerin yetişmesiyle mümkün olacaktır. Sağlıklı yaşam, her insanın doğumuyla birlikte elde ettiği ve insan olmaktan dolayı kazandığı bir haktır. Sağlık kavramı hayatımızda hiç bir kavramla değiştirilemez veya ölçülemez. Sağlıklı toplumlar için öncelikle toplumun en küçük yapı taşı bireyin sağlıklı olması gerekir. Bireyler sağlıklı olduğunda toplumlar da sağlıklı olur. Bu duygu ve düşüncelerle ‘Dünya Sağlık Haftası’ vesilesiyle sağlık hizmetlerinin yürütülmesinde fedakârca görev yapan tüm personelimizin ‘Dünya Sağlık Haftası’nı kutlar, hastalarımıza acil şifalar dilerim.''dedi.

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
kırıkkaleli  -  07-04-2021 - 21:37
bugün itibariyle vaka sayısi 54740 can kaybı ise 276 oldu.durum icler acısï.Dünyada gunluk vaka ve can kaybi acisindan ülkemiz 1.sırada..biz halâ 28 gun tam kapanma ve yogun aşılamaya gitmiyoruz.neden ekonomi deniyor.Bir ülke insaninin sagligini gozardi edemez.esnafini,işsizini çalisanini destekleyerek& ve 28 gun tam kapanarak bu beladan kurtuluruz.maalesef baska care yoktur.
  
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Erol Serkan Kılıç
Prof. Dr. Hande ŞAHİN
Nesrin Bulat
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  09 Nisan 2021 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net