12 Nisan 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
KESKİN'DE İYİ SÜRPRİZİ
   Bu haber 1157 kez okunmuştur.
08 Nisan 2021 Perşembe 08:21:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Keskin Belediye Meclisi’nde siyasi gerginlik yaşanıyor. İYİ Parti'nin yaptığı sürpriz Kırıkkale siyaset arenasında dikkatler Keskin Belediye meclisi üzerine çevirdi.Belediyenin daimi encümen toplantısında İYİ Parti sürprizi yaşandı. Encümene AK Parti ve MHP’li üyelerin seçilmesi beklenirken Cumhur ittifakının ortağı MHP 'ye yerini İYİ Partili üyenin seçilmesi şaşkınlık oluşturdu.

BİR AK PARTİLİ BİR İYİ PARTİLİ 

Yıldırım daimi encümen olarak yerel seçimlerden sonra İYİ Parti’den AK Parti’ye geçen Ethem Karaca ile İYİ Partili üye Hacı Dinç’i aday gösterildiği ifade ediliyor.Gelişmeler üzerine MHP'li meclis üyeleri mevut AK Partili Belediye Başkanı Dede Yıldırım'a tepki göstererek, oylama salonunu terk ettikleri dile getiriliyor.Gelişmeler üzerine Kekin Belediye Başkanı Dede Yıldırım yaptığı açıklamada oylamanın gizli yapıldığı için kendisinin müdahil olamadığını savundu.

GİZLİ OYLAMA YAPILMIŞTIR

Dede Yıldırım gelişmelerin ardından aşağıdaki açıklamayı yaptı." 6 Nisan 2021 Salı günü İlimiz Mahalli Basınında yer alan bir haber üzerine açıklama gereği doğmuştur. Keskin Belediye Meclisi 06.04.2021 Salı günü 14.00’da 5393 Sayılı Kanunun 20. Maddesi uyarınca olağan toplantısını yapmıştır.Gündem de bulunan maddelerden 5393 Sayılı Kanunun 33. Maddesi uyarınca Encümen Üye Seçimi yapılmıştır. Belediye Başkanı’nın üye tekliflerini almasından sonra gizli oylama yapılmıştır. Yapılan gizli oylama sonucu AK Parti’den Etem Karaca, İYİ Parti’den Hacı Dinç en fazla oy alarak bir yıl süre ile daimi encümen üyesi olarak seçilmiştir.''

TAM GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ

Dede Yıldırım açıklamasının devamında gizli oylamaya müdahil olamadığını ifade ederek açıklamasını şu şekilde devam ettirdi. "Oylamada İYİ Partiden Hacı Dinç, Gürsel Demirel, AK Partiden Etem Karaca ve Milliyetçi Hareket Partisinden Aydın Kayalak lehine oy kullanılmıştır.Yapılan gizli oylamaya Belediye Başkanı veya diğer meclis üyelerinin bir tesiri olması mümkün değildir. Kaldı ki encümen üyesi seçimi öncesi Belediye Başkanı tüm meclis üyelerinden teklif istemiştir. Milliyetçi Hareket Partisi üyelerinden her hangi bir öneri, teklif veya talep gelmemiştir.Göreve geldiğimiz tarihten itibaren Belediyemizde ve ilçemizde huzuru ve sükûnu sağlamak için tam gücümüzle çalışıyoruz.''dedi.

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Erol Serkan Kılıç
Prof. Dr. Hande ŞAHİN
Nesrin Bulat
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  09 Nisan 2021 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net