12 Nisan 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
SPORAK, Spor Bilimleri Fakültesinde Çalışmalarında Bulundu
   Bu haber 151 kez okunmuştur.
08 Nisan 2021 Perşembe 17:00:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Spor Bilimleri Derneği’ne akreditasyon başvurusu kabul edilen Spor Bilimleri Fakültesi değerlendirme çalışmaları yapmak üzere Üniversiteye gelen SPORAK (Spor Bilimleri Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Kurulu) Değerlendirme Komitesi, Rektör Prof. Dr. Ersan Aslan’ı ziyaret etti.

GENİŞ KATILIM

 Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarete SPORAK Değerlendirme Komitesi Üyeleri Doç. Dr. Hakan Sunay, Doç. Dr. Pınar Güzel Gürbüz, Doç. Dr. Taner Bozkuş ve Doktora Öğrencisi Sena Nur Doğusan, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sinan Ayan, Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcıları  Dr. Öğr. Üyesi Murat Uygurtaş ve Dr. Öğr. Üyesi Rüstem Orhan, Doç. Dr. Mehmet Öçalan katıldı.

TAHSİS EDİLEN DERSLİĞİ GEZDİRDİ

Ziyaretin ardından Merkezi Derslikler binamızda Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Murat Uygurtaş ve Öğretim Görevlisi Nuri Sofi, değerlendirme komitesine Üniversite ve Spor Bilimleri Fakültesini tanıtarak Üniversitede ve Spor Bilimleri Fakültesi yürütülen kalite çalışmaları hakkında bilgi verdiler. Spor Bilimleri Fakültesi akademik personelinin de hazır bulunduğu bilgilendirme toplantısı sonrasında Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sinan Ayan, kalite komitesine Merkezi Derslikler binamızı ve Spor Bilimleri Fakültesi tahsis edilen dersliği gezdirdi.

POLİTİKALAR ÜZERİNE BİR GÖRÜŞME YAPTILAR

   Üniversite stadyumunda, spor merkezinde, spor salonlarında, yüzme havuzunda, açık hava spor sahalarında incelemelerde bulunan SPORAK Değerlendirme Komitesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Fakülte Yönetim Kurulu, Fakülte Kurulu, Fakülte Kalite Ekibi ve akademisyenler  ile kalite süreçlerinin yapılandırılması, kalite kültürünün oluşturulması, kalite politikası, kurumun işleyişi, programların tasarımı ve onayı, programların izlenmesi, ölçme-değerlendirme, öğrenme kaynakları ve erişilebilirlik, öğretim üyelerinin üst yönetim ile ilişkileri, kalite güvence sistemindeki rolleri, kendilerini geliştirme ve motivasyonlarını artırmaya yönelik belirlenen politikalar üzerine bir görüşme yaptılar.

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Erol Serkan Kılıç
Prof. Dr. Hande ŞAHİN
Nesrin Bulat
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  09 Nisan 2021 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net