30 Kasım 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
   Bu haber 590 kez okunmuştur.
27 Ekim 2021 Çarşamba 12:46:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Kırıkkale'nin Keskin ilçesinde oturan 45 yaşındaki Soner Dağ, 11 yıldır hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü oluyor.İlçede bir okulda işçi olarak çalışan Soner Dağ, hem ihtiyaç sahipleri hem de sığınmacıların yardımına koşuyor. Aileler için hayırseverlerin kapısını çalan Dağ, onlardan gelen yardımları da yerlerine ulaştırıyor.

ALLAH BİZİ BU YOLDAN AYIRMASIN

Dağ, 2010'dan beri yardım faaliyetlerinde bulunduğunu, önce iftar çadırında sonra da erzak dağıtarak bu işe başladığını söyledi. Önceleri bir camiye yardım amacıyla kurulan dernek aracılığıyla faaliyet yürüttüğünü anlatan Dağ, derneğin feshedilmesinin ardından yardım işini kendisine görev edindiğini belirtti. Dağ, hayır ve ihtiyaç sahiplerinin kendisine ulaştığını dile getirerek, "Gücümüzün yettiği nispette zengin kardeşlerimizden alıp ihtiyaç sahiplerine dağıtarak köprü vazifesi görüyoruz. İnşallah gücümüz ve ömrümüz yettiği müddetçe de yapmaya gayret edeceğiz. Allah bizi bu yoldan ayırmasın." diye konuştu.

BÜTÜN ZAMANIMIZI BU İŞLERE HARCIYORUZ

Ailenin çok ciddi ihtiyacı olduğu zaman hayırsever vatandaşlara giderek yardım talep ettiklerini anlatan Dağ, şunları kaydetti:"Bazen de onlar bize gönderiyor. Mesela ramazanda 300 paket erzak dağıttık. 128 çocuğa bayramlık aldık. 48 çocuğun okul kıyafetini ve kırtasiye malzemelerini aldık. Bunları bireysel olarak çalışma yapıp tespit ediyoruz. Yardımcı olan birkaç arkadaşımız daha var. Onlarla bunların altından kalkmaya çalışıyoruz. İlk olarak aileleri ön ziyarete gidiyoruz ve ihtiyaçlarını tespit ediyoruz. Sonra değerli büyüklerimize ve kardeşlerimize gidiyoruz. Allah razı olsun, onlar da bize güvendikleri için yardımcı oluyorlar. Yardım dağıtımlarımızda öyle resim falan da çekmiyoruz. Sadece yardımda bulunan vatandaşlarımız isterlerse çekip kendilerine gönderiyoruz."Dağ, çoğunlukla ayni yardım yaptıklarını belirterek, "Rabb'im bu işi de bize sevdirdi. Bunu gönüllü yapıyoruz. Bütün her şeyi Allah rızası için yapıyoruz. Yeri geliyor bütün zamanımızı bu işlere harcıyoruz." dedi.

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Uğur Öztürk  -  27-10-2021 - 21:13
Keskin\'de vaiz olarak görev yaptığım 2014-2019 yılları arasında kaç defa şahit olduğum, zaman zaman hadis öğrencileriyle yardımlara katıldığımız bir kardeşimiz. Allah ondan da yardım edenlerden de razı olsun. Böyle güzel insanları haber yaptığınız için de siz Kale Haber yönetimine ve çalışanlarınıza teşekkür ederim. Adana\'dan selamlarımla... Adana Seyhan İlçe Vaizi
  
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Cenk Doğan
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
MESUT ARLIER
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  29 Kasım 2021 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net