30 Kasım 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
   Bu haber 408 kez okunmuştur.
27 Ekim 2021 Çarşamba 16:30:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Kırıkkale Defterdarı İbrahim Bayraktar, yapılandırılan vergi borçların ilk taksit ödeme süresi ile ilgili açıklamada bulundu. Bayraktar, " 09/06/2021 tarihli ve 31506 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 7326 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun kapsamında yapılandırılan vergi borçlarının yapılandırma süreci tamamlanmıştır. Yapılandırılan borçların ilk taksit ödemeleri ve peşin ödeme tercih edenlerin peşin ödemeleri bu ay başlamıştır.''dedi.

BİR KEZ DAHA HATIRLATMAK İSTERİZ

Kırıkkale Defterdarı İbrahim Bayraktar  "Bu kapsamda; Birinci taksit son ödeme 1 Kasım 2021 (31/10/2021 tarihinin hafta sonuna rastlaması nedeniyle) İkinci taksit son ödeme 30 Kasım 2021  günü sona ermektedir.Yapılandırılan borçlar, borçlunun tercihine göre ; • Gelir İdaresi Başkanlığı internet adresi (www.gib.gov.tr) üzerinden;Anlaşmalı bankaların banka kartı/kredi kartıyla, Banka hesabından havale yöntemi ile, Yabancı ülkede faaliyet gösteren bankalara ait kartlarla,Vergi tahsiline yetkili bankalar aracılığıyla, Vergi dairesi veznelerine, PTT şubelerine, ödenebilecektir. Ayrıca,Yapılandırmanın genel hükümlerinden olan, yapılandırmanın devam edebilmesi için, ilk iki taksitin tam ve süresinde ödenmesi şarttır. Mükelleflerimizin bu kanunla getirilen imkanlardan maksimum şekilde istifade edebilmeleri için,  ödeme konusunda gerekli hassasiyeti göstermeleri gerektiği hususunu bir kez daha hatırlatmak isteriz.''dedi.

 

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Cenk Doğan
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
MESUT ARLIER
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  29 Kasım 2021 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net